Skocz do zawartości

Ziemniaki 2018 -początek sezonu


Gość Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość ocochodzi
1 godzinę temu, Gość Andrzej napisał:

Rumun juz w tamtym roku nie brał zadnych ziemniakow prosze nie pisac bzdur

Andrzeju że u Ciebie nie brał neinzaczy że nie brał nigdzie na Tobie ziemniaczany świat śię nie kończy. Bral zdecydowanie mniej ale coś brał. Cena w Europie była podobna to krótko mówiąc wygrała jakość:) W tym roku Polacy naładowali im strasznie słabego sadzeniaka i datego młodego maja mniej i chwile trzymali cene ale nie bójcie się odbije się to Wam bo już Ci więksi powiedzieli ze niechca sadzeniaka z Polski tylko już u Holendra kontraktuja:) Pamiętajcie każdy kij ma 2 końce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak
20 minut temu, Gość ocochodzi napisał:

Andrzeju że u Ciebie nie brał neinzaczy że nie brał nigdzie na Tobie ziemniaczany świat śię nie kończy. Bral zdecydowanie mniej ale coś brał. Cena w Europie była podobna to krótko mówiąc wygrała jakość:) W tym roku Polacy naładowali im strasznie słabego sadzeniaka i datego młodego maja mniej i chwile trzymali cene ale nie bójcie się odbije się to Wam bo już Ci więksi powiedzieli ze niechca sadzeniaka z Polski tylko już u Holendra kontraktuja:) Pamiętajcie każdy kij ma 2 końce.

ta jak ich holender napasie to beda miec ziemniaki ale chyba w lipcu, a pozatym nikt im w polsce dobrego sadzeniaka nie sprzeda za 30 gr, haha. A po drugie nie musza prZyjezdzac po sadzeniaka i z młodym niech sobie do holendra jadą, a po trzecie za przepakowywanie tego szajsu i sprzedawanie jako nasze powinna byc kara 500000 zl, ko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak
11 godzin temu, Darekspire napisał:

Sieradzaki jak macie psuć cenę to wy...ac z krakowa. Was to wszędzie maja juz dość, jak tu mamy być solidarni z takimi polglowkami. Na jedzie się szmaciazy cenę z pier... I pojada

ty solidarny a na strajku byłes żeby zaprotestowac, czy nie potraficie sie tam jednoczyc na krakowie j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ocochodzi
2 godziny temu, Gość Sieradzak napisał:

ta jak ich holender napasie to beda miec ziemniaki ale chyba w lipcu, a pozatym nikt im w polsce dobrego sadzeniaka nie sprzeda za 30 gr, haha. A po drugie nie musza prZyjezdzac po sadzeniaka i z młodym niech sobie do holendra jadą, a po trzecie za przepakowywanie tego szajsu i sprzedawanie jako nasze powinna byc kara 500000 zl, ko

Przepakowywuje 2 tiry dzienie handlarze biorą po 8 ton nikomu nie mówię że to Polski, worek 15 nie jest opatentowany, fakturę na towar mam. Za co mam dostać karę??? 

Wszyscy zaczynacie kopac volumie ale na Rumunii nie urośnie?? 

Myślenie Polaka po co mają wziąść sadzeniaka za 30 gr lepiej na opad po 0.08. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc
3 godziny temu, Gość Sieradzak napisał:

ty solidarny a na strajku byłes żeby zaprotestowac, czy nie potraficie sie tam jednoczyc na krakowie j

Strajki nie pomogą jak opuszczają jeden przez drugiego, solidarność nie istnieje u rolników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak
Godzinę temu, Gość Ocochodzi napisał:

Przepakowywuje 2 tiry dzienie handlarze biorą po 8 ton nikomu nie mówię że to Polski, worek 15 nie jest opatentowany, fakturę na towar mam. Za co mam dostać karę??? 

Wszyscy zaczynacie kopac volumie ale na Rumunii nie urośnie?? 

Myślenie Polaka po co mają wziąść sadzeniaka za 30 gr lepiej na opad po 0.08. :)

To sprzedawaj go jako rumuna po co przepakowywujesz, dodatkowa robota:d, ale towar dalej idzie do konsumenta i on mysli że to polski ziemniak, i to jest oszustwo i za to powinna byc sroga kara, w innych karajach jest odpowiednia kara za to, jak jestes taki handlarz to wez naszego ziemniaka wyeksportuj albo przepakuj w inne opakowania i sprzedaj na holandie, ciekawe jaka kare zaplacisz jak cie tam zlapia :D myslenie handlarza po co handlowac swoim lepiej rumunskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ocochodzi
35 minut temu, Gość Sieradzak napisał:

To sprzedawaj go jako rumuna po co przepakowywujesz, dodatkowa robota:d, ale towar dalej idzie do konsumenta i on mysli że to polski ziemniak, i to jest oszustwo i za to powinna byc sroga kara, w innych karajach jest odpowiednia kara za to, jak jestes taki handlarz to wez naszego ziemniaka wyeksportuj albo przepakuj w inne opakowania i sprzedaj na holandie, ciekawe jaka kare zaplacisz jak cie tam zlapia :D myslenie handlarza po co handlowac swoim lepiej rumunskim.

Eksportuje cala zimę również na Rumunię. Przepakowywuje bo wiecej zarabiam na takim, daj mi 5000 zł dziennie w tej chwili i odpuszczam, jestem człowiekiem pieniądze mi potrzebne, w każdym moim ogłoszeniu pisze że sprzedam ziemniaka rumuńskiego. Czyli powinien zostać ukarany konsument za to że jest niedouczony że to Rumun:) na żadnym kroku nikogo nie oszukuje. Tak będę handlowąl młodym Polskim za jakieś półtora tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mendo Sieradzka właśnie dla tego na strajki nikt się nie wybiera bo z takimi poj...bami nie chcemy mieć nic wspólnego a po za tym po tym co robią to te strajki o tak nic nie dadzą bo sami psujecie handel i cenę. Ty mi tu z handlarzem nie wyskakuje bo ci też podobni jak wy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
4 godziny temu, Gość Ziemniaaaczek napisał:

Łódź godz 3.00 żółty wyjście 15 zł nawet po 10 zł sprzedawaja ale drobnice12 zł gruby można wyrwać bez problemu 

Nie dawno ktoś liczyl tu na owocny sezon ziemniaczany i oskarzal mnie o handel bo pisałem ze były ziemniaki po 1,8 ciekawe co ta osoba powie teraz gdy napiszę że wczoraj z pola kupcy płacili 10zl i ladowali się momentalnie. Złote czasy ziemniaków już minęły i nie wrócą. To jest koniec panowie i zaklinanie rzeczywistość nic nie pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eryk
19 godzin temu, Gość Sieradzak napisał:

To sprzedawaj go jako rumuna po co przepakowywujesz, dodatkowa robota:d, ale towar dalej idzie do konsumenta i on mysli że to polski ziemniak, i to jest oszustwo i za to powinna byc sroga kara, w innych karajach jest odpowiednia kara za to, jak jestes taki handlarz to wez naszego ziemniaka wyeksportuj albo przepakuj w inne opakowania i sprzedaj na holandie, ciekawe jaka kare zaplacisz jak cie tam zlapia :D myslenie handlarza po co handlowac swoim lepiej rumunskim.

Musi przepakować i wybrać zgnite spękane przekrojone i 25kg zostaje mu 15kg smrodu jedzie na giełdę i sprzedaje nocą kiedy muchy śpią. Wraca z giełdy i dopada go myśl że jest parobkiem europy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

Wam nawet jak by zagwarantowali cenę minimalna 2zl to i tak po 1 zł oddacie. Jeszcze nie ma ciągu na ziemniaka a już 0.8gr, gratuluje podejścia. Przerywam kopanie, niech wariaci przekopują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

A ja jeszcze nie zacząłem i narazie czekam niech ci debile się wyprzedadzą, ludzie co wy robicie 1/3 ludzi kopie i 8zł/worek, dużo plantacji to padaka, krzaczek 15cm i kwiatek, do tego susza jak chole.....a. Opanujcie się szanujcie swoją prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak
4 godziny temu, Darekspire napisał:

Mendo Sieradzka właśnie dla tego na strajki nikt się nie wybiera bo z takimi poj...bami nie chcemy mieć nic wspólnego a po za tym po tym co robią to te strajki o tak nic nie dadzą bo sami psujecie handel i cenę. Ty mi tu z handlarzem nie wyskakuje bo ci też podobni jak wy. 

To wybierzcie sie sami na strajk, mendo z psich jaj, nikt wam nie karze z nami, sami się zorganizujcie, a cene psuje import i nadwyżka towaru i brak zejscia, strajk może cos da , ale chociaż cos robimy, awy tylko narzekacie na sieradz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warszawiak
5 godzin temu, Darekspire napisał:

Mendo Sieradzka właśnie dla tego na strajki nikt się nie wybiera bo z takimi poj...bami nie chcemy mieć nic wspólnego a po za tym po tym co robią to te strajki o tak nic nie dadzą bo sami psujecie handel i cenę. Ty mi tu z handlarzem nie wyskakuje bo ci też podobni jak wy. 

Krakusy się nie organizują po jeden drugiego by utopił w łyżce wody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ocochodzi
3 godziny temu, Gość eryk napisał:

Musi przepakować i wybrać zgnite spękane przekrojone i 25kg zostaje mu 15kg smrodu jedzie na giełdę i sprzedaje nocą kiedy muchy śpią. Wraca z giełdy i dopada go myśl że jest parobkiem europy...

Zapraszam do obejrzenia towaru na Podkarpacie ostatni moment jutro bo już po Bożym Ciele nie ściagam bo Wy to byście matke oddali byleby towar szedł a cena dla Was nie gra roli:) Maj i 80 groszy gratuluje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SAMBA

giełda sandomierz zepsuta przez zaSRANYCH sieradzaków wieczorem dojechało paru . jednoże towar maja śruta brzydkie ale cene wywalili 1,50 i zadowoleni takim dzidom to koła wyprzebijać to mało . wypad do SIEBIE a jak nie macie zbytu u SIEBIE to SOBIE wsiejcie łubin na poplon a nie w całej polsce psujecie cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiesz co piszesz. Czemu ta nadwyżka towaru jest? Przukryj nie 10 a 5 ha sprzedaj to w godziwych pieniądzach nie puszczaj ceny a weźmiesz jak za te 10 ale wy się lubicie na robic. A po za tym ktoś kiedys z naszych był z ziemniakiem w waszych stronach? Nie sądzę a wy wszędzie d*py w sądzicie i tylko gówno z handlu po was zostaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak

Jak dziś panowie na giełdach młody na Łodzi czy Wrocławiu lub na Katowicach ? Przestańcie się przemawiać bo nie o to chodzi urodził się ziemniak i tyle każdy biedny rolnik z tamtego sezonu chciałby coś zarobić, co się obecnie dzieje wiemy że wczoraj był Krach wszędzie ale co się dziś dzieje na Sieradzu dziś spokój każdy odczekuje co się dzieje niech się przerwali i zejdą nadwyżki co zostały wczoraj nie sprzedane dziś większość kto kopie to do swojego kupca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...