Skocz do zawartości

Ziemniaki 2018 -początek sezonu


Gość Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega wyżej ma racje w większości Polski susza jak byk i nie za bardzo jeż możliwość podlania a jak już jest to koszt duży . strata w plonie ogromna a sieradzaczki nasadzą i potem jerżdzą i psują cenę w całej Polsce . handlarze raczej cene trzymają bo patrzą sporo zarobić a sieradzaki patrzą się narobić bo sadzą potem kapuste pekina pora czy selera , sieją marchew powinni ich zablokować albo zlikwidować dopłaty do ziemniaka  a jak sadzą coś po ziemniaku to powinni przywalić im jeszcze kare , dziękuje .

Edytowane przez ipboard
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Teraz to już wyjście. Te z sieradza opuszczają jeden przez drugiego. Gdyby ich nie było na obecna chwile byłoby 35zl i brak towaru. Panowie rolnicy zróbmy coś z tym, bo puszcza nas z torbami. Blokujmy sieradz a nie Warszawę, pierwszy z postulatów powinien być zakaz wjazdu rolników z innych województw na poszczególne giełdy. Żaden rolnik z Ok wawy nie jeździ do Łodzi, a esi oblegają wszystkie giełdy i psują ceny żeby tylko sprzedać.

Co za myślenie no szok. Twoim tokiem myślenia jakby w jakimś regionie byłaby klęską żywiołową to ludzie mieliby umrzeć bo mogą jeść tylko z swojego regionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemniaaaczek

Łódź jest całkiem zawalona młodym ziemniakiem 7 zł podawaja byle sprzedać, wiem bo sam po tyle kupiłem piękny ziemniak, a dopiero się zacznie po tych deszczach do końca tygodnia zajączek jeśli się nie opanują z tym kopaniem 

 

W dniu 31.05.2018 o 17:03, Sieradzak napisał:

Pole 190m, kopane na dwie rolki raz w koło daje 35-38 worków grobego i 5-6lulki.Szalu z wydajnością niema ale są dosyć grób. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody

Może i nie mam racji ale wydaje mi się jak  polskie ziemniaki były by dostępne w marketach to by "sieradzaki" nie opuszczali ceny...

PodejrzewAm że towar szedł by nabieżąco A cena dużo dużo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gość Młody napisał:

Może i nie mam racji ale wydaje mi się jak  polskie ziemniaki były by dostępne w marketach to by "sieradzaki" nie opuszczali ceny...

PodejrzewAm że towar szedł by nabieżąco A cena dużo dużo lepsza.

Mysle że masz racje,import nas zabija, a my nie mamy gdzie sprzedac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Gdzie przezut da 10zl jak wszędzie jest poniżej dychy. Gość WGR coś ci się pomyliło z zeszłym tygodniem bo wtedy to właśnie WGR placilo 10zl prosto z pola. Ja na szczęście miałem tylko 1,80ha przykryte i poszło w nie najgorszych pieniądzach ale to co dzieje się teraz to jakaś zbiorowa histeria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Panowie  chyba sam już do tego dojrzalem że jak nie zaczniemy strajkówac ale to w całym kraju jednocześnie a, zwlaszcza zablokować sejm to jak tego nie zrobimy to będzie tylko ale to tylko gorzej. Byłem ostatnio przeciw strajkom bo Sieradz pierniczy cenę ale tak naprawdę to te markety zagraniczne to powodują bo żeby w naszym własnym kraju towar który jest głównym warzywem produkowanym w Polsce wogule nie trafił jeszcze na półki z żeby po 2tygodniach od zaczepia sezonu była taka cena? Rolnicy z czego kraju weźmy się w końcu za ten nasz kraj? Co my jesteśmy murzynami w naszym białym kraju?( Nie jestem rasista) mydła nam oczy ze to jest unia. Gu...no prawda. Unia tylko sobie zrobiła rynek zbytu na swoje produkty i żeby dojic kasę z Polski na każdym kroku gdzie tylko się da. Apeluje do was wszystkich to jest właśnie najlepszy moment i zarazem ostatni wesmy się za to, ziemniak i tak już jest tani to nie musi nam zależeć że trzeba kopać póki cena, teraz tylko dorosnie a jak wy walczymy godziwy zbyt dla naszych produktów to tylko zyskamy bo cena bardziej nie spadnie a zejście się napewno poprawi. Nie spotkałem się jeszcze z polskim ziemniakiem w żadnym z marketów a specjalnie odwiedziłem z 10 z różnych sieci. Znaczy się jest polski ale tylko pod nazwą nic więcej, to jest ziemniak z całej Europy tylko nie nasz. Co to z Polski naszej ojczyzny wywalczonej przez naszych dziadków zrobić chcą nam wysypisko Europy? Nie pozwólmy na to!!!!! Los naszego kraju jest tylko w naszych rękach nie polityków ani innych koryciazy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemniaki

Ludzie nie kopcie chwilę bo ziemniak z paru dni zostaje i cenę psuje ogarnijcie się z tym kopaniem Katowice dno Wrocław ktoś pisał dno Kalisz co dzień 4 alejki A 2 alejki z poprzedniego dnia no nie idą wcale i to jest ból i spuszczaja żeby sprzedać tylko i jechać do domu....I co dzień niżej 10 w niedzielę wczoraj 8 dziś 6 A w czwartek 4 ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko dzieje się tak, ponieważ młody ziemniak to delikatny towar, który powinien być kopany jedynie pod zamówienie. Mam klienta to jadę w pole, żeby mieć pewność że zejdzie. A jak ludzie naszykują cały samochód takich ziemniaków i jadą z tym na giełdę to wiadomo że nie będą z tym wracać do domu bo będzie to towar do wyrzucenia, więc sprzedawają za grosze żeby tylko część kosztów odzyskać. Szanujmy swoją pracę i pracę naszych rodzin, ponieważ jedna osoba też nie jest wstanie tego uprawić i wykopać tylko kilka osób przy tym pracuje. 

Tyle że sadzonka pekina czeka na sadzenie.... Jak chcecie uprawiać kapustę to zostawcie pole puste, przygotujcie je jak należy, a dajcie sobie spokój z ziemniakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...