Skocz do zawartości

Ziemniaki 2018 -początek sezonu


Gość Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rolnik

Jak taka pogoda pobędzie jeszcze max 2 tyg. to ziemniaka zero susza daje się we znaki,minimalny koszt 15 kg/ musi być 12 zł aby wyjść na swoje,kapusta.kalafior się utrzymuje cena wie chociaż się za co się robi nie spuszczajmy z cen.bo nie ma z czego jesienią ZIEMNIAK ZAPŁACI!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość szzone

Te wysokie plony to raczej nie w całej Polsce, u nas na zachodzie dolnego śląska to raczej ziemniaki d....y nie urywają. Nie mówię tu o wczesnych bo te nawet nawet, lecz te późniejsze dostały ostro po d...e. Upały i susza swoje zrobiły, teraz pytanie co przyniosą następne dwa miesiące. Raczej na rekordy w tym roku nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest , nie jest tak źle powinno być po 2 zyle

 tak że trzy lata to wtedy się opanują  i rolnicy i handlarze i biznesmeni.

Każdy jałmużne z unii bierze  i wszystko git A jak Sieradz zrobił strajk to jaki tu był chejtowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczur
10 godzin temu, Gość Elc napisał:

Tak jest , nie jest tak źle powinno być po 2 zyle

 tak że trzy lata to wtedy się opanują  i rolnicy i handlarze i biznesmeni.

Każdy jałmużne z unii bierze  i wszystko git A jak Sieradz zrobił strajk to jaki tu był chejtowany 

Sieradz robi strajki jak na wiosnę mają pełne przechowalnie towaru, potem wywiozą do lasu , nasadzą młodego i znowu oddają się za pół darmo jak dziwka przy drodze.

Na sieradzu kontrole zasiewów z arimr powinny być dwa razy w roku, na koniec maja i lipca.

6 godzin temu, Gość Parobek napisał:

w piątek na zjazdowej cena dochodziła już do 4 - 4,50. Gratuluję.

Po tyle nawet starego nie sprzedawałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Sieradzak

Jak spadają to na tej stronie pisza wszyscy i hejtuja że Sieradz sprzedaje  po 4 zł.... moim zdaniem to jakieś pewnie stare przy piątku chciał wyprzedac bo zabral by do domu i stąd tak sprzedał. A dalej ładny towar to z domu trzeba zapłacić 40gr. Moze sie poprawi tylko te drobiazgi z gruntu niech nie kopia bo ceny tylko psują bo grunt jeszcze nie jest ładny.a jak jest to tylko 5 sztuk A reszta drobiazg i zaschna prędzej niż urośnie więcej bo nic nie chce popadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gospodarstwo rolne

ziemniak schnie u tych u których faktycznie nie pada i nie mają deszczowni a który powazny producent nie dysponuje deszczownią ? u nas od kwietnia spadło ok 30 mm wody na pyry juz 3 razy lałem po 25l/mkw i narazie ładnie wyglaqdają więc usycha tylko u tych którzy nie mają deszczowni a ilu ich jest ? 5 % względem wszystkich producentów ziemniaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak

Kto ma to ma deszczownie ale też nie na wszystkich kawałkach może podlać a te kawałki ktore moze podlac przeważnie juz wykopał bo tam gdzie jest możliwość podlania to sie przykrywa ziemniaka to moim zdaniem sporo wiecej jest pól ktorych sie nie nawadnia. 30% spokojnie bo kto ma to ma podlanie ale nie wszedzie doprowadzi wodę. ja  sam mam na 7 ha kawałek ktory nie ma jak ale tam mam póćnego go tak zaraza nie weźmie odrazu ale no plonu nie bedzie jakoś wysokiego ale wole mniej sie narobić a wziąść tyle samo nie tak jak w ostatnich latach po 40 ton i po 20groszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz panie poważny producencie skoro masz takie ładne ziemniaki będziesz mógł sprzedawać po 4 zł tylko nie zapomnij odjąć kosztów tego podlewania abyś mógł dokładnie policzyć ile dołożyłeś do interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Blazej

No dobrze ale jeżeli deszczujesz to ponosisz jakieś koszta paliwa czasu itd to chyba normalne że musisz za nie więcej zarobić żeby się zwróciły koszty i automatycznie cena w górę czy w twoim przypadku jest na odwrót bo nie rozumiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gospodarstwo rolne

poniżej 5 zł/worek nigdy nie zszedłem sadzę tylko na zbiór jesienny, nie mam  duzo bo ok 4 ha deszczownię wykorzystuję też do podlewania innych warzyw, ale skoro ja sprzedaję z hektara 50-60 ton ziemniaka handlowego a ci nie deszczujący 30 no to jest róznica czy nie??? aha i nie jestem ,,sieradzakiem,, jakby co co nie zmienia faktu że uważam że sensowna cena za pyrke we wrześniu-październiku zaczyna się od 6-7 zł/worek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...