Skocz do zawartości

Ziemniaki 2018 -początek sezonu


Gość Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

E-miraty SI-eradzkie wykopią sie w listopadzie, oni nie umieją liczyć powyżej 1,5 zł za worek, co sezon dążą nieustannie do tej ceny i gdy ją osiągną wtedy kopią całą składy. Oni nie liczą nakładów, liczy się tylko plon 50-60 ton z hektara. Poprostu chcą wykończyć całą konkurencje która produkuje ziemniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Makumba

W pomorskim, okolice Słupska ziemniak bardzo słaby. Pod krzakiem 2-5 ziemniaków. Teraz trochę popadało ale to już za późno na duży plon. Ziemniaka będzie 1/3 tego co w zeszłym roku. Sieradzaki niech się wyprzedaja nawet po 2 zł/15. U mnie początek kopania za minimum tygodnie. Myślę że do tej pory cena wyższa. Pozdrawiam szanujacych się rolników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość immami

hahaha ale dobre żarty z tą ceną za 3-4 złote szkoda robić ale więcej jak 7 -8 zł nie będzie a to granica opłacalności .Dobra cena to 80 gr-1 zł  . U mnie wydajnoość wczesnego 40 ton teraz późny będzie na tym samym poziomie ..suchy rok zawsze lepszy jak mokry ..w sumie nie mam dużo  około 50 ha z tego 80 % podlewane ale bie wierze w tym roku w ceny wyższe jak 50 gr za dużo jest w polsce dziadostwa czyli pseudo rolników co mają 1- 10 ha i starą anke i do tego 30 ub 60 i tacy psują cene, dziękuje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek Olesnica

Kolego immami, należę do grupy o ktorej wspomniałeś, ale ziemniaka w tym roku poniżej 80gr nie sprzedalem. 

W tej kategorii obszarowej sa myślący producenci i ci którzy zajmuja się dosyć drogim hobby. 

Pozdrawiam tych pierwszych. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość immami

Jacek olesnica nie ważne po ile sprzedajesz ważne jest to że robisz zamieszanie bo masz kawałek pola i pewnie pracujesz i pewnie nie  masz wykszatałcenia rolniczego a od takich jak Ty roi się na giełdach, przyjedzie takich 30-40 typków i opuszczją jeden przez drugiego a giełdy niestety dyktują cenny a powinny hurtownie . U mniej est pełno takich co pracują a dorabiją sadząc . Moim zdaniem podstawą do wjazd na giełdę czy do sprzedawania ziemniaków czy każdej innej uprawy  powinno być wykształcenie rolnicze i dla ludzi którzy pracują nie powinno być dopłat tak jest np. w Danii Niemczech czy Holandii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość immami napisał:

Jacek olesnica nie ważne po ile sprzedajesz ważne jest to że robisz zamieszanie bo masz kawałek pola i pewnie pracujesz i pewnie nie  masz wykszatałcenia rolniczego a od takich jak Ty roi się na giełdach, przyjedzie takich 30-40 typków i opuszczją jeden przez drugiego a giełdy niestety dyktują cenny a powinny hurtownie . U mniej est pełno takich co pracują a dorabiją sadząc . Moim zdaniem podstawą do wjazd na giełdę czy do sprzedawania ziemniaków czy każdej innej uprawy  powinno być wykształcenie rolnicze i dla ludzi którzy pracują nie powinno być dopłat tak jest np. w Danii Niemczech czy Holandii .

Nie No pewnie a moze powinno byc tak ze tylko ty sadzisz  ziemniaki i jeszcze moze z jeden bo sobie uroiles ze jestes po szkole rolniczej i wszystko wiesz. Ja pracuje i sadze ziemniaki i sieje zboża to jest biznes jak każdy inny i bede to robił do póki to bedzie mi sie opłacało dzieki Bogu nie od ciebie zależy co moge robic a co nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo ciekawe bo z tego co zaobserwowałem to właśnie Ci 50ha+ najbardziej spuszczaja ceny na giełdzie. Bo taki co przywiezie 200 worków busem trzyma cenę aby coś chce z tego miec. A taki z 1000worow na pace patrzy tylko opchnac za co kolwiek bo już następnego kopia. Widzę że znasz trochę inną Holandię jak Ja. Bo tam sporo ludzi mających Gospodarstwa pracuje dodatkowo i tam też jest coś takiego jak zawód nabyty i nie koniecznie trzeba być rolnikiem aby mieć gospodarstwo. Jak się o czymś piszę to wypadało by wiedzieć o czym się pisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
2 godziny temu, Gość immami napisał:

Jacek olesnica nie ważne po ile sprzedajesz ważne jest to że robisz zamieszanie bo masz kawałek pola i pewnie pracujesz i pewnie nie  masz wykszatałcenia rolniczego a od takich jak Ty roi się na giełdach, przyjedzie takich 30-40 typków i opuszczją jeden przez drugiego a giełdy niestety dyktują cenny a powinny hurtownie . U mniej est pełno takich co pracują a dorabiją sadząc . Moim zdaniem podstawą do wjazd na giełdę czy do sprzedawania ziemniaków czy każdej innej uprawy  powinno być wykształcenie rolnicze i dla ludzi którzy pracują nie powinno być dopłat tak jest np. w Danii Niemczech czy Holandii .

O ile z tym że jak masz pracę na umowę to nie powinno być dopłat się zgodzę. O tyle z wykształceniem już nie, są gospodarstwa które mają po 100 ha a obecny gospodarz takiego wykształcenia niema, inny przykład właściciel umiera w młodym wieku z powodu jakieś wypadku ma 50 ha i nagle rodzina niemoze produkować bo niema wykształcenia nikt?? Po 3 co przy wjeździe na Bronisze chłop na bramie ma pokazać dyplom magistra? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek Oleśnica

Kolego immami w większości  się pomyliłeś,  do pracy nie chodzę, żyję  tylko z roli i daleko mi do bezmyślnego  opuszczania ceny. Wykształcenia rolniczego nie mam, ale  nie przeszkadza mi to w osiągnięciu wysokich plonów.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Immami

Ci co mają 50 i więcej nie jeżdżą na giełdy synu . Ja wcale nie bronie nikomu robić bo praca uszlachetnia a dla innych to pasja to też rozumie ale w pl rolnictwie nie jest dobrze i trzeba jakichś zmian a to były tylko przykłady mozliwosci których jest dużo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzielni producenci psują cenę bo biorą dwa tygodnie urlopu i bez względu na to co jest na polu wyprzedaja byle się pozbyć i zmieścić w czasie sadzenie wygląda tak samo w nocy mróz pruszy śnieg A w południe sadzarka i taki producent liczy na to ze może się uda A na chleb i tak na magazynie zarobi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Immami napisał:

Ci co mają 50 i więcej nie jeżdżą na giełdy synu . Ja wcale nie bronie nikomu robić bo praca uszlachetnia a dla innych to pasja to też rozumie ale w pl rolnictwie nie jest dobrze i trzeba jakichś zmian a to były tylko przykłady mozliwosci których jest dużo .

Jeżdżą jeżdżą a jak nie jadą to z domu za 4 zł sprzedawaja tak jak w ostatnią sobotę. Z tej dyskusji wynika że w zasadzie to wszyscy pier..... Cenę tylko nikt się tu do tego nie przyzna. Taka metalnosc. A i to nie twoj syn tu pisze daj mu spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość bez kredytu
W dniu 24.06.2018 o 11:14, Gość immami napisał:

hahaha ale dobre żarty z tą ceną za 3-4 złote szkoda robić ale więcej jak 7 -8 zł nie będzie a to granica opłacalności .Dobra cena to 80 gr-1 zł  . U mnie wydajnoość wczesnego 40 ton teraz późny będzie na tym samym poziomie ..suchy rok zawsze lepszy jak mokry ..w sumie nie mam dużo  około 50 ha z tego 80 % podlewane ale bie wierze w tym roku w ceny wyższe jak 50 gr za dużo jest w polsce dziadostwa czyli pseudo rolników co mają 1- 10 ha i starą anke i do tego 30 ub 60 i tacy psują cene, dziękuje !!!

Taki wg ciebie" pseudo rolnik" 1- 10 ha to zazwyczaj ma gdzie sprzedać, ma swoje "mety" a to bambry takie jak ty nawet tu na igrit wstydzą się podać cenę, w ogłoszeniu... po 4 zł ja odpad sprzedaję, a ty... właśnie sam sobie odpowiedz... 

W dniu 24.06.2018 o 17:43, Gość immami napisał:

Jacek olesnica nie ważne po ile sprzedajesz ważne jest to że robisz zamieszanie bo masz kawałek pola i pewnie pracujesz i pewnie nie  masz wykszatałcenia rolniczego a od takich jak Ty roi się na giełdach, przyjedzie takich 30-40 typków i opuszczją jeden przez drugiego a giełdy niestety dyktują cenny a powinny hurtownie . U mniej est pełno takich co pracują a dorabiją sadząc . Moim zdaniem podstawą do wjazd na giełdę czy do sprzedawania ziemniaków czy każdej innej uprawy  powinno być wykształcenie rolnicze i dla ludzi którzy pracują nie powinno być dopłat tak jest np. w Danii Niemczech czy Holandii .

A co ma tu do rzeczy wykształcenie rolnicze?? Giełda = Handel, tu jest potrzebne raczej wykształcenie ekonomiczne... jeśli im się opłaca, a tobie nie, to albo przeinwestowałeś, albo cieńki Bolek jesteś, innego wyjścia tu nie widzę... 

19 godzin temu, Gość Immami napisał:

Ci co mają 50 i więcej nie jeżdżą na giełdy synu . Ja wcale nie bronie nikomu robić bo praca uszlachetnia a dla innych to pasja to też rozumie ale w pl rolnictwie nie jest dobrze i trzeba jakichś zmian a to były tylko przykłady mozliwosci których jest dużo .

Z domu i za zajączka puszczają, więc jaka to różnica?

Immami, gdzie sieją takich jak ty? Bo tacy na pewno się nie rodzą, co najwyżej na taśmie kombajnu wśród bulw można zaleźć...

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Toruniak

Wystarczyły 2 dni żeby Sieradz trochę przystosowal z kopaniem i w całej Polsce na giełdach ceny w górę 3 zł na worku i czy to tak ciężko zrozumiec że większy zysk uzyskamy jak będziemy mądrze wykonywać swoją pracę a nie byle by robić? Jak byś dobrze pomyślał Sieradzaku jeden z drugim to zarobił byś na tej pyrce tyle że nie musiałbyś tej kapusty wsadzac no ale wszyscy wiemy że sąsiad będzie sądzić to i ty musisz i takie myślenie właśnie macie w całej gminie i niszczyciel handel wszystkim rolnikom bo gdzie by nie pojechał na giełdę czy to jest Kraków czy to jest Warszawa czy Kołobrzeg to Sieradza psuje cenę... Chyba lepiej sprzedać 200 worków po 10 zł i się nie narobic niż sprzedać 600 worków po 4 zł na szybko bo trzeba kapustę sądzić... Zastanówcie się co robicie... Następny temat jest taki że jesteście dziwni w handlu zauważyłem to już od jakiegoś czasu jak jest towaru masa to się pchacie jeden przez drugiego oby tylko sprzedać nie ważne za ile czy to jest 1zl za 15 kg czy 4 zł a jak towaru brakuje to zaczynaćie kombinować a nie nakopie bo ciocia ma urodziny itd to wcale się tym marketom nie dziwie ze importuja towar z za granicy bo wy jesteście poprostu dziwni i z wami nie da się współpracować... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...