Skocz do zawartości

CENY JABŁEK PRZEMYSŁOWYCH 2018/2019


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 329
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Rolnikt
Godzinę temu, Gość Meff napisał:

Prawda to ze ma spasc na suchy na 15 groszy???

 

Prawda. Od poniedziałku. A somsiad to mówił że trza będzie dopłacać. Brakuje towaresu to i ploteczki są dobre żeby paniki nasiać. Pozdro dla twardych psychicznie nie popadających w panike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WypowiemSie
1 godzinę temu, Gość Meff napisał:

Prawda to ze ma spasc na suchy na 15 groszy???

 

Już nie ma z czego jabłek na drzewie brak także towaru nie przybędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2019 o 08:50, Gość gość napisał:

od marca ma dopiero spaść cena jak ruszą przetwórnie teraz za mało towaru mają by urachamiać czekają jak wszyscy ruszą z otwieraniem komór

Ciekawe na przetworni króluje eskimos, szuka dostawców na maja, przyjmie każda ilość. Cenę dostosuję do pory, i czasu przechowywania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Gość hmm napisał:

Połowa produkuje przemysł a nie jablko deserowe dlatego im za ten badzie bedzie zawsze za mało

Druga połowa produkuje deser, a za to też niema komu godnie zaplacic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gość heh napisał:

było 70 gr i czekali na 1 zł kiedyś

A ty byś chciał pracować 20 lat bez podwyżki? Bo pamiętam jak sprzedawalem jabłka20 lat temu po 1 zł. A w gospodarstwie nie można liczyć ze ktoś wziął jednego roku 100 czy 200 tys bo i tak się wszystko wkłada w inwestycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec
29 minut temu, Gość Xxx napisał:

A ty byś chciał pracować 20 lat bez podwyżki? Bo pamiętam jak sprzedawalem jabłka20 lat temu po 1 zł. A w gospodarstwie nie można liczyć ze ktoś wziął jednego roku 100 czy 200 tys bo i tak się wszystko wkłada w inwestycje

A wiesz, że 20 lat temu drzewek na hektarze było 5 razy mniej niż teraz i plon był 10 razy mniejszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Gość Grójec napisał:

A wiesz, że 20 lat temu drzewek na hektarze było 5 razy mniej niż teraz i plon był 10 razy mniejszy? 

Plon był mniejszy ale na pewno nie 10 razy.a poza tym właśnie o tym pisałem. 5 razy mniej drzewek to jest 5 razy mniej wydane na drzewko,bambus,cięcie itd.te koszty muszą się zwrócić. Hektar obsadzenia sądu teraz to ok 60-70 tys.(przy założeniu że masz ziemię. Jak nie to doliczyć trzeba 0d 40 do 100 tys zależnie od regionu) plus dwa lub 3 lata bez plonu a inwestować w to trzebatak jak ktoś wyżej napisał jabłko przemysłowe powinno pokryć koszty a deserowe życie i inwestycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Xxx napisał:

A ty byś chciał pracować 20 lat bez podwyżki? Bo pamiętam jak sprzedawalem jabłka20 lat temu po 1 zł. A w gospodarstwie nie można liczyć ze ktoś wziął jednego roku 100 czy 200 tys bo i tak się wszystko wkłada w inwestycje

A czy twoim zdaniem 70 gr za kilogram zgnilizny z pod drzewa to mało było ?  jak widac i po 8 gr woziliście znaczy że sie opłacało i za tyle.  W inwestycje sie wkłąda ? w nowe nasadzenia wkładacie co kawałek a potem płacz bo kredyty i nie płaci bo za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gość tomek napisał:

A czy twoim zdaniem 70 gr za kilogram zgnilizny z pod drzewa to mało było ?  jak widac i po 8 gr woziliście znaczy że sie opłacało i za tyle.  W inwestycje sie wkłąda ? w nowe nasadzenia wkładacie co kawałek a potem płacz bo kredyty i nie płaci bo za dużo

A nowe nasadzenia to nie inwestycja?ktoś kto chce cos osiagnac w zyciu musi inwestowac i rozwijac swoja produkcje nie tylko w rolnictwie.myślisz ze sad wsadzony  raz i owocuje 100 lat? W dzisiejszych czasach 15-20 lat i drzewo się "eksploatuje ".po 8 groszy może i wozili(ja nie)ale co mieli zrobić? Jakoś cześć kosztów lub na przeżycie co niektórzy mieli.70 gr to nie mało jak to nazwałem za kilogram zgnilizny.choć jablko przemyslowe nie jest zgnilizną.może jest brudne i z zanieczyszczeniami.a zgnile calkowicie to na sortowniach tez sa.po to sa ludzie i maszyny zeby to oddzielic.a potem sa potrącenia w kg.wystarczyłoby 0.50 gr ale co roku.i to już by pokryto koszty pracy.ale większości nie przetłumaczy. Każdy tylko widzi te bmw i Mercedesa na które pracuje się latami najczęściej jeszcze wypracowane przez rodziców 

Obecna cena 0.30 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gość cvf napisał:

tylko to "inwestowanie" w nasadzenia zaczyna sie odbijac czkawką. Poczekajmy jeszcze z 5 lat

To już inna sprawa.niestety tak jest.ja myślę że wystarczą 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...