Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ceny Ziemniaka sezon 2018/2019 - Notowania


Gość Rekin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rolnik producent

Jest kilka przyczyn

Brakowało już ziemniaka w tamtym roku więc wiele osób wystartowało wykopki z niską wydajnością i szybko się rozszedl ziemniak młody. Pogoda też swoje zrobiła susza nie pozwoliła by sadzeniak mógł nawiązać wiele ziemniakow więc wydajność spadła. Rynek światowy też jest wybrakowany nie ma skąd sprowadzić a jest gdzie wysyłać, poza tym nakłady na sadzeniaka są bardzo wysokie więc rolnik też sb teraz ceni i nie zjeżdża z ceny jak w poprzednich latach bo nie ma aż takiej wydajności by mógł sb na to pozwolić cena sadzeniak była bardzo wysoka i duży nakład pracy... chyba że chce jedynie pozbyć się towaru to się trafi tanszy. No i ziemniak młody cieszy się wielkim zainteresowaniem nawet wśród Polaków bo kto będzie oszczędza i nie da te 2/3/4zl za kg złote by zjeść dobry polski obiad? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
10 godzin temu, Darekspire napisał:

Chwalicie sie jak glupki wysokimi cenami na krk, nie minie pare godzin i caly plac przerzutu i cena bez mala o polowe.. Zostawcie takie rzeczy dla siebie!!! 

Po to jest to forum żeby pisać o cenach ziemniaka

Nie wprowadzaj ludzi w błąd z tymi twoimi zaniżonymi cenami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grozer
W dniu 4.02.2019 o 21:32, Gość bosss napisał:

Tak prawda Kalisz tak dziś. Nie prawda że na dół wczoraj 20 zl ale dziś już sprzedali wczorajszego i czeka stala nic nie spada.idzie na bierzaco nie co w tamtym roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos wytlumaczy jak to jest nasadzen pod folja wiecej grunt terz wiecej u wszystkich na forum rekordowe plony dlaczego ziemniak jest po 30 zl wedlug szacunkow wszystkich upraw i nasadzen jest wiecej przybylo w tym roku ha i jeszcze jedno wedlug jung Pulawy na poludniu jest nadmiar wody rosliny cierpia i usychaja,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Jak dla mnie to forum powinno być zamknięte z wgledu na tych śmiesznych w handlarzy bo to co jest 5eraz to są śmieszne wypowiedzi np tego goscc czy handlarz bo przecież każdy widzi jakie warunki są i jakie są przyrostu bardzo małe... Wiedz ni mowcie że jest jest nasadzone czy plony są bo z nasadzanami to mało kto więcej wsadził a plon to połowa tego co o było w tamtym roku.. 

Szkoda wam że tyle za ziemniaka musicie płacić.. Iii dobrze tak powinno być co rok byciscie chcieli żebyśmy za darmo produkowali a też mamy rodziny itd  handlarze by chcieli teraz 10 zł na worku żeby nie zarobił a kiedyś im wystarczyło 2 zł na worku. Tak trzymac nie ma ziemniaka będzie to cena jedyna bo za rok będą za grosze... 

Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Michał napisał:

Jak dla mnie to forum powinno być zamknięte z wgledu na tych śmiesznych w handlarzy bo to co jest 5eraz to są śmieszne wypowiedzi np tego goscc czy handlarz bo przecież każdy widzi jakie warunki są i jakie są przyrostu bardzo małe... Wiedz ni mowcie że jest jest nasadzone czy plony są bo z nasadzanami to mało kto więcej wsadził a plon to połowa tego co o było w tamtym roku.. 

Szkoda wam że tyle za ziemniaka musicie płacić.. Iii dobrze tak powinno być co rok byciscie chcieli żebyśmy za darmo produkowali a też mamy rodziny itd  handlarze by chcieli teraz 10 zł na worku żeby nie zarobił a kiedyś im wystarczyło 2 zł na worku. Tak trzymac nie ma ziemniaka będzie to cena jedyna bo za rok będą za grosze... 

Powodzenia 

Wrzesień październik juz beda za grosze. Mozemy sie zalozyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chłop

to rolnicy mający gospodarstwa chodzą jeszcze do pracy.... chyba pomyliliście się z zawodem ... to kiedy jesteście wstanie na czas wszystko w ziemi zrobić a wiecie że jej nie można oszukać...szczególnie w ziemniaku gdzie liczba zabiegów oraz nakład pracy jest olbrzymi

co do cen to duża niewiadoma może być i drogo i tanio , ja obstawiam po środku ⛔dla towaru obcego i będzie git zegar tyka

pozdrawiam

CO DO SIERADZAKÓW TO NIESTETY PRAWDA ONI LUBIĄ PRACOWAĆ ZA DARMO oczywiście nie wszyscy ale w dużej większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Michał napisał:

Nie będą nie w tym roku. Będzie 15zl za 15kg. W łódzkim susza jak nie wiem plantacje usychaja. 

Widziales ile ziemniakow jest w malopolsce? Sam jestem producentem u nas ludzie poglupieli nasadzen w brud a cena jak narazie sie utrzymuje bo jest sucho i nie da sie kopac zobaczysz co bedzie jak poleje deszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Michał napisał:

Nie będą nie w tym roku. Będzie 15zl za 15kg. W łódzkim susza jak nie wiem plantacje usychaja. 

Tak samo jak bób mial płacić bo było zimno bo to bo tamto a tu 3 zl nie ma kto dac a to dopiero poczatki  a co bedzie jak wszyscy ruszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Michał napisał:

Nie będą nie w tym roku. Będzie 15zl za 15kg. W łódzkim susza jak nie wiem plantacje usychaja. 

Z  mojej strony propozycja zakładu nadal aktualna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Aleja napisał:

Widziales ile ziemniakow jest w malopolsce? Sam jestem producentem u nas ludzie poglupieli nasadzen w brud a cena jak narazie sie utrzymuje bo jest sucho i nie da sie kopac zobaczysz co bedzie jak poleje deszcz

Widzieliście jestem z małopolski i co z tego że jest nasadzone jak wydajność słaba i wszystko usycha

zastanów się gościu co piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok

Ten rok będzie obfitować w wyjątkowo dużą ilość ekstremalnych zjawisk pogodowych, które przyczynią się do stabilnej ceny warzyw i owoców w całym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość PYRA napisał:

Widzieliście jestem z małopolski i co z tego że jest nasadzone jak wydajność słaba i wszystko usycha

zastanów się gościu co piszesz

Pozyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość PYRA napisał:

Widzieliście jestem z małopolski i co z tego że jest nasadzone jak wydajność słaba i wszystko usycha

zastanów się gościu co piszesz

Nie taka susza byla w zeszlym roku a jesienia byl5 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr Bulwa
3 godziny temu, Gość Nowy napisał:

Nie taka susza byla w zeszlym roku a jesienia byl5 zl

Zgadza się sprzedawali Ci którzy nie mają gdzie trzymać albo była potrzebna gotówka ale potem było tylko drożej, ja sam większość towaru sprzedałem po 12zł i nie żałuję.

Pozdro dla cierpliwych, a dla sraczkowatych majteczki w kropeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...