Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2018/2019 - Notowania


Gość Rekin

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Gość Rolnik...handlarz napisał:

Panowie  produkuję rocznie ziemniaka z około 70ha i do tego skupuję ok 2000ton . Obserwuję co się w tym roku stało z nasadzeniem ziemniaka oraz wielką ilością nowych nasadzeń po 2-3 ha (oni są najgorsi bo sprzedają za ile kto da aby się wyzbyć, a zachłysneli się tegoroczną ceną ) już dziś wiem i mogę się założyć o konkretną sumę pieniędzy że cena za worek 15kg nie osiągnie ceny 5zł a w dodatku nie będzie komu podać. Odbyłem rozmowy z liczącymi się pakowniami na polskim rynku i już dziś zastrzegli że przepłacą za towar a kupią z zagranicy tylko dlatego żeby zemścić się na polskim rolniku że w tym roku nie chciał rozmawiać ani współpracować a udawał WIEJSKIEGO BIZNESMENA.

a oni jak było wszystko tanie przed poprzednim sezonem, to brali od nas? też sprowadzali. i od nas tylko wymagali, a za pieniędzmi czekaj żeby tylko pół roku. MIESZCZAŃSKIE BIZNESMENY co na nas się dorobili a teraz na nas narzekają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szybki

Towar jest drogi i fajnie się go sprzedaje zarobki całkiem niezłe A jak jest 5 zł to nikt nie może zarobić i wszędzie blokady ze sprzedażą panowie nie widzę sensu w opuszczeniu ceny po co to robić za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz malopolska

Ja jestem za tym żeby cena była wysoka. Jestem handlarzem Ale jak jest 6 zł za worek to szczerze odniechcewa mi się handlu jak pomyślę ile producent włożył w to swojej pracy i zdrowia A my kupujemy za darmo A i tak swoją marżę narzucamy. To wolę kupować drogo swoje zarobić A i widzę że rolnik producent coś z tego ma. My i tak swoje zarobimy, A i handel cieszy. Więc łącze się z producentami i płace tyle ile trzeba. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Rolnik...handlarz napisał:

Panowie  produkuję rocznie ziemniaka z około 70ha i do tego skupuję ok 2000ton . Obserwuję co się w tym roku stało z nasadzeniem ziemniaka oraz wielką ilością nowych nasadzeń po 2-3 ha (oni są najgorsi bo sprzedają za ile kto da aby się wyzbyć, a zachłysneli się tegoroczną ceną ) już dziś wiem i mogę się założyć o konkretną sumę pieniędzy że cena za worek 15kg nie osiągnie ceny 5zł a w dodatku nie będzie komu podać. Odbyłem rozmowy z liczącymi się pakowniami na polskim rynku i już dziś zastrzegli że przepłacą za towar a kupią z zagranicy tylko dlatego żeby zemścić się na polskim rolniku że w tym roku nie chciał rozmawiać ani współpracować a udawał WIEJSKIEGO BIZNESMENA.

Co ty gosciu pi. Gdybyś był rolnikiem nie napisał byś określenia wiejski biznesmen, gdyż ubliżyłbys sam sobie, jesteś po prostu następnym spekulantem. Zarejestruj się chociaż byśmy wiedzieli , komu konkretna sumę dedykowac w przelewie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
7 godzin temu, Gość TGS napisał:

Bronisze wołanie 45-50zł podawane 35-45 w zależności od towaru Łódź 30zł podobno Kalisz 28-35

Nie żartuj bronisze 32-30 dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chłop

Witam

30zł na giełdach u chłopa 1,5/15 kg tj.22 zł tj. 40% marży w hurcie szok panowie to już 1zł na worku nie wystarcza przy całych autach niedługo to 100% wam mało będzie trochę skromności

na szczęście popadało i to mocno co spowoduję że ziemniaki w końcu będą rosnąć no i plony póżniejszych będą normalne nie jak do tej pory 30%.

Głowa do góry w tym sezonie chłop górą nad handlarzem , który znów będzie prosił o każdy towar może oprócz zbóż bo mają sypać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...