Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2018/2019 - Notowania


Gość Rekin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gość

U was też tak sucho?  Plon ogólny dochodzi do 20 ton - kryty ale to już nie rośnie tylko walczy o przerwanie... Dzisiaj sprzedane 6 ton po 1.6 netto z domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość gość napisał:

U was też tak sucho?  Plon ogólny dochodzi do 20 ton - kryty ale to już nie rośnie tylko walczy o przerwanie... Dzisiaj sprzedane 6 ton po 1.6 netto z domu

Tydzień temu nie dalo się w pole wjechać bo tak mokro i woda w roślinach stała a dziś tak sucho że ziemia pęka i rośliny wiedna! Co za poje.ana pogoda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakład pakowania

Wybrałem się na giełdę  do Kalisza i do Łodzi, chodząc po alejkach ziemniaczanych zaoferowałem rolnikowi umowy na odbiór ziemniaka przesortowanego po 35 groszy z pola(w sezonie)  a 40gr do końca roku.

Wbrew moim myślą zainteresowanie było ogromne i wielu chętnie chciało podpisać taką umowę. Sami opowiadali że towaru będzie opór bo plony zanoszą się dobre i gdy koniec lipca do połowy sierpnia skończy się młody to towar może być za psi grosze plus brak odbiory. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z podkarpacia

cena rynek  lublin 2,0 -2,20 na mniejscu z pod domu 1,60 -1,70 z domu cena juz sie utrzymuje a w pole nikt nie chce jechac przez te upaly i nadodatek sucho tylko ziemniak sie ubija szybciej  tamten rok koniec maja hurt juz szedl za 60gr ale cena nie spadla az do konca wakacji to i teraz juz sie utrzyma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś prowadzi taki biznes i składa oferty to nie opisuje tego na forach. No chyba ze chce siać panikę nieuzasadniona aby zbijać cenę. Jak masz chętnych to zawieraj umowy a nie baw się w prorokowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Jak nie bedzie padac to ziemniaka nie bedzie.teraz ziemniak zaczyna wiazac i kwitnac.ten kto troche sie zna to wie ze on potrzebije najwiecej wody az do wrzesnia.od tej wysokiej temperatury zrobila sie skorupa i liscie sa poparzone i usychaja.pozatym przez zimna a potem ulewna wiosne ziemniak miejscami zgnil i slabo wschodzil.poprostu jest bardzo zmeczony ta pogoda.na ta chwile ziemniaka moze byc malo ale jak zacznie padac i to okolo 100 l na miesiac to bedzie go full ale nikt tego nie przewidzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tak to leciało
Godzinę temu, Gość Zakład pakowania napisał:

Wybrałem się na giełdę  do Kalisza i do Łodzi, chodząc po alejkach ziemniaczanych zaoferowałem rolnikowi umowy na odbiór ziemniaka przesortowanego po 35 groszy z pola(w sezonie)  a 40gr do końca roku.

Wbrew moim myślą zainteresowanie było ogromne i wielu chętnie chciało podpisać taką umowę. Sami opowiadali że towaru będzie opór bo plony zanoszą się dobre i gdy koniec lipca do połowy sierpnia skończy się młody to towar może być za psi grosze plus brak odbiory. 

 

Miałeś sen, piękny sen....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz
1 godzinę temu, Gość Zakład pakowania napisał:

Wybrałem się na giełdę  do Kalisza i do Łodzi, chodząc po alejkach ziemniaczanych zaoferowałem rolnikowi umowy na odbiór ziemniaka przesortowanego po 35 groszy z pola(w sezonie)  a 40gr do końca roku.

Wbrew moim myślą zainteresowanie było ogromne i wielu chętnie chciało podpisać taką umowę. Sami opowiadali że towaru będzie opór bo plony zanoszą się dobre i gdy koniec lipca do połowy sierpnia skończy się młody to towar może być za psi grosze plus brak odbiory. ła

 

Ale ty głupoty pier**l.. w tym roku o plonach ziemniaka wczesnego można sobie zapomnieć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chłop

ale ulewa ponad 30 litrów .. ziemniaczek rośnie aż piszczy po deszczu?

ten chce orać za 0,35 gr a zapomniałeś jak po 20 były .... też kopałeś....

jesień daleko wszystko jest jeszcze możliwe w plonach oby ceny gwarantowały zysk z hektara no i ten cholerny import  który może nieżle namieszać

zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chłopów! Są rolnicy. Chłop to był pańszczyźniany. Szanuj się kolego bo inaczej nikt Cię nie uszanuje. A co do cen i plonów to pożyjemy zobaczymy. Nikt kryształowej kuli nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Gus napisał:

Nie ma chłopów! Są rolnicy. Chłop to był pańszczyźniany. Szanuj się kolego bo inaczej nikt Cię nie uszanuje. A co do cen i plonów to pożyjemy zobaczymy. Nikt kryształowej kuli nie ma.

Prawdę rzekles -polać Ci! Szacunku do rolników niema w społeczeństwie bo w markecie pietruszka 20zl a cebula 7zl to wszyscy myślą że to w naszą kieszeń idzie  a nie widzą marży sklepu! Zresztą mogą szczekac na mnie ale jak mam w portfelu  to wisi mi to!   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo propagandy w mediach jak to się   Rolnikom powodzi i opinii miastowych że chłop śpi a w polu mu rośnie  niema się co przejmowac- liczy się kasa! Jak kupisz nowe auto czy dasz napiwek w restauracji za obiad z rodziną czy weźmiesz rodzinę na zakupy i np. W Intrersporcie wydasz 1000zl to Cię do drzwi odprowadza i w pas się będą klaniac  nie pytając czyś rolnik czy prawnik! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...