Skocz do zawartości

Siew marchwi i pietruszki


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marchewkus
8 godzin temu, Gość Max napisał:

I co jak myślicie, zaraz będzie 4 zł na brudna za pietruszkę ?? Kujawy zostało z 30% w polu 

Trzeba wołać więcej z.. 8 zł  moze być bo Święta za pasem. Praktycznie mało kto ma ładny towar. Zobacz ilu chce kupić a ilu sprzedaję. Z tego co wiem myjący na markety nie zdążyli zabezpieczyć się w towar... Będą braki bo mróz ma puścić koło 10 grudnia 

 

Marchew po tych mrozach już tylko na soki lub jakiś przemysł. będzie miała pęknięcia. I kopana w błocie zawsze kiepsko leży. Holandia i Anglia też pływa... Resztę sobie dopiszcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Rolnik z centrum

Nikt się do tej pory nie zabezpieczał  w zapasy warzyw bo po co jak prąd drogi i chłop może koszty chłodniowania  ponosić i na kiwnięcie palcem przywozić . Przetwórnie od poniedziałku już po rolnikach jeżdżą  by głupie chłopy jakim cudem kopali i korzenie przywozili bo nie ma co przerabiać !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marchewkus
5 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Nikt się do tej pory nie zabezpieczał  w zapasy warzyw bo po co jak prąd drogi i chłop może koszty chłodniowania  ponosić i na kiwnięcie palcem przywozić . Przetwórnie od poniedziałku już po rolnikach jeżdżą  by głupie chłopy jakim cudem kopali i korzenie przywozili bo nie ma co przerabiać !!

I elegancko.. Tylko teraz od nas zależy czy zarobimy czy jak zwykle znajdą się luźne majty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik z kujaw
W dniu 30.11.2023 o 21:18, Gość Max napisał:

I co jak myślicie, zaraz będzie 4 zł na brudna za pietruszkę ?? Kujawy zostało z 30% w polu 

Mieszkam na kujawach i pietruszki w polu to z 60% jest jeszcze ,niektóre plantacje wogóle nie ruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marchewkus
18 godzin temu, Pjoter napisał:

Jak tam temat marchewkowy myślicie ze dobije 2zl za brudna czy więcej czy ta machina się zatrzyma

a skąd ma się nagle zrobić dużo? Na brudną to jeszcze nie sezon. 2 zł przez chwilę będzie ciężko dostać. Kwestia pogody. To co w polu... To tylko na szybko na przemysł. Nawet na brudno nie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Marchewkus napisał:

a skąd ma się nagle zrobić dużo? Na brudną to jeszcze nie sezon. 2 zł przez chwilę będzie ciężko dostać. Kwestia pogody. To co w polu... To tylko na szybko na przemysł. Nawet na brudno nie pójdzie.

U mnie zostało 4h w polu było sporo śniegu i przeżyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marchewkus
8 godzin temu, Gość Lol napisał:

U mnie zostało 4h w polu było sporo śniegu i przeżyła

Jak wykopiesz, to się możesz cieszyć. Ale najpierw mała próbkę umyj i wstaw do ciepłego na 48 h. Druga próbkę nie myj.  

Ale moim zdaniem ,to i tak będą mikro pęknięcia jak lekko zegniesz marchew. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

W centrum kraju dziś marchewkę kolega kopie i naprawdę towar wygląda jakby mrozu nie było . Towar bajka !

Ja też wczoraj kopałem dzisiaj plułam i jest ok było sporo śniegu i nic jej się nie stało może nawet lepiej się przetrzyma niż ta pół na pół kopana z ziemią okolice krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Kujawy
W dniu 8.01.2024 o 00:47, Luqq napisał:

Witam Siał ktoś nasiona podkiełkowane marchwi po terminie ? Jak ze wschodami  ?

Wschody w porządku nie widać różnicy co do nasion tegorocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Kujawy napisał:

Wschody w porządku nie widać różnicy co do nasion tegorocznych.

Dzięki A ile po terminie miałeś ? Mam okazje kupić neraca w dobrych pieniądzach właśnie po terminie i chyba zaryzykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PA 45
8 godzin temu, Luqq napisał:

Dzięki A ile po terminie miałeś ? Mam okazje kupić neraca w dobrych pieniądzach właśnie po terminie i chyba zaryzykuje.

Dużo zależy od temperatury przechowywania, jeżeli była to półka w sklepie to nie ryzykuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kujawy
W dniu 10.01.2024 o 12:19, Luqq napisał:

Dzięki A ile po terminie miałeś ? Mam okazje kupić neraca w dobrych pieniądzach właśnie po terminie i chyba zaryzykuje.

3 lata późniejszej nie ma sensu siać, nie powschodz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Grzesiek

Powiem Ci tak, że na przemysł to i garścią usiejesz ale jeśli to ma być tonarz z ha + jakość to tylko Agricola, bo po niej to na przemysł też sprzedaż ale 3% bo reszta to towar 1 klasa o ile zadbasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dddd
11 godzin temu, Gość Grzesiek napisał:

Powiem Ci tak, że na przemysł to i garścią usiejesz ale jeśli to ma być tonarz z ha + jakość to tylko Agricola, bo po niej to na przemysł też sprzedaż ale 3% bo reszta to towar 1 klasa o ile zadbasz.

Miałem agricole ale zmieniłem na Stanley i moim zdaniem to nr 1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość Rolnik
6 godzin temu, Gość Paloma napisał:

Pany, jak wschody pietruszki?

U mnie wsiana w połowie kwietnia podkielkowana ani jednej sztuki na wierzchu zacząłem podlewać ale nie wiem czy nie za pozno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Rolnik

Koledzy rolnicy jak tam wschody pietruszki bo u mnie bardzo kiepsko niektóra roślinka 40% ogolu wschodzi i usycha jaka może być tego przyczyna dodam że dałem 300g środka na a.... na wschodzaca pietruszke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...