Skocz do zawartości

Siew marchwi i pietruszki


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Gość małopol
2 godziny temu, Gość Warszawiak napisał:

Jakie ceny na umytą marchew otrzymujecie? Mam propozycję po 1.3 z odbiorem z domu. Wydaje mi się że cena dobra i da godnie zarobić.

Jasne, jeszcze marchew się dobrze nie zaczęła a tu 1.3 to fajna cena. Jeżeli sezon na młodą się zacznie to co będzie później z ceną? Później stwierdzisz, że. 50-60 gr też da fajnie zarobić? Ja po tym sezonie daje na wszystko zboże i czekam aż idioci padną, bo inaczej tego się nie przeskoczy. Pójdę do pracy i będę miał wywalone na głupotę chłopków, którzy jeden przed drugim sieją, sadzą kto więcej, a na końcu płacz, że ceny nie ma. I Panie weź poratuj pincet plusem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Gość gość gość kujawy

Gość małopol masz rację tak to niestety jest zgadzam się z tobą w stu procentach. Ale najgorsze jest to że te chłopki nigdy się niepodadza braknie z ziemi to pójdą na etat i dołożą do upraw braknie z jednego etatu to pójdą na drugi i dołożą  a później będą mowic jak to jest dobrze. Polski chłop lubi pracować niewolniczo i jeszcze się cieszy że tak super jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Endriu
13 godzin temu, Gość Gość gość gość kujawy napisał:

Gość małopol masz rację tak to niestety jest zgadzam się z tobą w stu procentach. Ale najgorsze jest to że te chłopki nigdy się niepodadza braknie z ziemi to pójdą na etat i dołożą do upraw braknie z jednego etatu to pójdą na drugi i dołożą  a później będą mowic jak to jest dobrze. Polski chłop lubi pracować niewolniczo i jeszcze się cieszy że tak super jest.

Ja na średnio wczesną wyłączam deszczownie. Dość kosztów. Bawcie się bezemnie. Co urośnie to urośnie.  Wykopie po urlopie. 

Nie mam pojęcia gdzie wy widzicie zysk przy oddawaniu zapakowanej w granicach 1-1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Endriu napisał:

Ja na średnio wczesną wyłączam deszczownie. Dość kosztów. Bawcie się bezemnie. Co urośnie to urośnie.  Wykopie po urlopie. 

Nie mam pojęcia gdzie wy widzicie zysk przy oddawaniu zapakowanej w granicach 1-1.2

Prawidłowe myślenie! Dokładnie tak samo myślę-jutro opryski a we wtorek pakujemy się z rodziną i na dwa tygodnie do Chorwacji! Maska, płetwy, sup , piwko i ribnaja plata wieczorem a nie tylko pole.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Endriu
18 godzin temu, Gość Kpr napisał:

Prawidłowe myślenie! Dokładnie tak samo myślę-jutro opryski a we wtorek pakujemy się z rodziną i na dwa tygodnie do Chorwacji! Maska, płetwy, sup , piwko i ribnaja plata wieczorem a nie tylko pole.Pozdrawiam

Ja jeszcze żniwa muszę zrobić... Udanego wypoczynku. Też mam zarezerwowaną Chorwację ? pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałoby być drożej skoro nasiane dużo i warunki pogodowe były dobre. W zeszłym sezonie pietruszki było nasiane 100 procent ponad możliwości sprzedażowe i w tym jest nie wiele mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Endriu
7 godzin temu, gosp.rolne napisał:

0,80 x 40 ton czego nie rozumiesz?

32 tys ?

Siew 1tys

Nasiona 3

nawozy 6

Odżywki 1tys.

Deszczownia 2tys

Koszty wykopania + koszty oprysków i wykonania tych oprysków w tym na chwasty 6 tys.

Koszty konferencji 40ton*0.30 gr =12 tys 

Zysk jak uj ????

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Endriu napisał:

32 tys ?

Siew 1tys

Nasiona 3

nawozy 6

Odżywki 1tys.

Deszczownia 2tys

Koszty wykopania + koszty oprysków i wykonania tych oprysków w tym na chwasty 6 tys.

Koszty konferencji 40ton*0.30 gr =12 tys 

Zysk jak uj ????

 

 

 

 

poszalałeś z tymi kosztami a już kosztów konferencji nie rozumiem ani troszkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Endriu
3 godziny temu, gosp.rolne napisał:

poszalałeś z tymi kosztami a już kosztów konferencji nie rozumiem ani troszkę?

Rozumiem , że nigdy słownik nie zmienił Ci słowa i zawszy to zauważyłeś ?

Dla nie kumatych powinno być konfekcja (mycie sortowanie pakowanie).

W którym miejscu przesadziłem z kosztami? Rozumiem , że paliwo tryska w ogródku, a maszyny dostałeś od bezdomnego ??? ,pracownik przychodzi charytatywnie ,a i dolicz swój czas... Tak czas w którym w innej pracy zostało by Ci na czysto kilka tysięcy.

Zawsze możesz dodać amortyzację sprzętu i budynków wtedy już wyjdzie że dokladasz ? 

W styczniu liczono koszt wyprodukowania marchewki na coś około 70 gr. Przy wydajności 60 ton jak dobrze pamiętam.

Ciężko przyjąć do wiadomości, że jest się de.. , który robi za darmo. 

Ja mam swój target poniżej , którego przestaje myć i drugi pułap przy którym wjeżdżam talerzowką. 

Jak się sam nie będziesz szanować, to klient Cię wyr.... Bez mydełka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Endriu napisał:

Rozumiem , że nigdy słownik nie zmienił Ci słowa i zawszy to zauważyłeś ?

Dla nie kumatych powinno być konfekcja (mycie sortowanie pakowanie).

W którym miejscu przesadziłem z kosztami? Rozumiem , że paliwo tryska w ogródku, a maszyny dostałeś od bezdomnego ??? ,pracownik przychodzi charytatywnie ,a i dolicz swój czas... Tak czas w którym w innej pracy zostało by Ci na czysto kilka tysięcy.

Zawsze możesz dodać amortyzację sprzętu i budynków wtedy już wyjdzie że dokladasz ? 

W styczniu liczono koszt wyprodukowania marchewki na coś około 70 gr. Przy wydajności 60 ton jak dobrze pamiętam.

Ciężko przyjąć do wiadomości, że jest się de.. , który robi za darmo. 

Ja mam swój target poniżej , którego przestaje myć i drugi pułap przy którym wjeżdżam talerzowką. 

Jak się sam nie będziesz szanować, to klient Cię wyr.... Bez mydełka ?

0,80 zł na kujawach to cena za marchew w skrzyniach. Jak policzyłeś 2 tys. za nawadnianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik kujawy

Jak Panowie pietruszka w tym sezonie? Chyba ponownie to co w zeszłym roku czyli nasiane ponad stan. Kujawy pietruszka piękna w tym roku. Wschody dobre i rośnie bez większego deszczowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Mateusz
8 godzin temu, Szczepanitoo napisał:

No dzisiaj dostałem info od odbiorcy, że Kujawy marchewka 1zł w worku na palecie. 

Gratulacje?

To trzeba było powiedzieć weź z Kujaw! I trzymać cenę!! Bo na Kujawach powie że u was można kupić po 1zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
5 godzin temu, Gość Igor napisał:

Rosnie, szykuje się powtórka z rozrywki w tym roku,oby gorzej nie było.

jak chlopy nie bedziecia gaci spuszczac i ceny opuszczac to cena sie utrzyma na dobrym poziomie ale jesien przyjdzie i chlopek co nie ma gdzie tego magazynowac to i tak bedzie oddawal za tyle ile mu zaproponuja i bedzie dymany jak zawsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...