Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PYRA
2 godziny temu, Gość chłop napisał:

padało całą noc i dalej leje..... w redlinach póki co jest pełno wody.... będzie rosło jak na drożdżach

 

uważaj żeby ci nie zgniły od tego deszczu bo u ciebie co tydzień leje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sąsiad Sieradzaka
49 minut temu, Sieradzak napisał:

Gość chłop i małorolny mają swój świat. Coraz mniej takich ale ciągle się pojawiają i błyszczą wiedzą. 

To Ty człowieku masz chyba swój świat. Bo czy ziemniak bedzie po 30 czy po 3 zł za worek to Ty i tak go oddasz nawet za pół darmo bo kapuste na kartoflisku będziesz sadził. W tamtym roku sprzedawałeś młodego po 5- 6 zł za worek bo kapuste trzeba było sadzić a teraz pokazujesz jaki ty mądry jesteś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grozer

W tym roku było trachniecie 2 dni co na łodzi spadło do 12 za worek to wtedy na kapustę tyle towaru nakopali ludzie ale już posadzili i się uspokoiło i cena pnie się w górę już teraz nic nie posadza w 2 plonie jedynie poplony. Bo burak już poszedł  kto miał zasiać to zasiany później też już nie ma sensu kapuste  też do końca czerwca się sadzi teraz pekina jeszcze ale Pekin teraz słabo i tamten rok słabo może nie będzie tyle nasadzeń zresztą ten kto ma zbyt i chłodnie wysoką to będzie bo to już z przyzwyczajenia sadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Sąsiad Sieradzaka napisał:

To Ty człowieku masz chyba swój świat. Bo czy ziemniak bedzie po 30 czy po 3 zł za worek to Ty i tak go oddasz nawet za pół darmo bo kapuste na kartoflisku będziesz sadził. W tamtym roku sprzedawałeś młodego po 5- 6 zł za worek bo kapuste trzeba było sadzić a teraz pokazujesz jaki ty mądry jesteś .

No i wpadka. Ja w zeszłym roku dopiero pod koniec lipca zaczynałem kopać i po 5-6 ani worka nie sprzedałem. Po kartoflach tylko pekinka, bo na bialom pole zostawiam. Więc się nie denerwuj bo ci żyłka pęknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chłop

znów pada....?..... ale zazdrość tylko o co ja nie mam drugiemu nie dam ot polskie myślenie .

Panowie nawet jak koło zeta będzie to i tak super ... niestety im wyżej dziś tym większy import na jesieni  ostrożnie.....bo biedy sie narobi na dłużej ⛔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rumunem ma racje na krakowie sie pojawiaja. Gdzie jest do cholerny PIORIN? W tym tygodniu juz byli i chcieli prubki na pozostałości doglebowek typu afalon a ja takiego wala ze juz sprzedane... Jeszcze spiecie bylo ze nas kontroluja jak tylko sie da, a rumun tam wszystkim krobi co u nas zakazane i może w wozic do Polski, co za chory kraj, i ze jeszcze od przyszlego kolejne ponad 120 substancji wylatuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szybki

Bo myślicie że na zachodzie suszy nie ma !!A poza tym tam rolnicy nie są głupi i wiedzą za ile sprzedać swój towar,Tak że kolego nie strasz importem cena będzie cały rok.To tylko kupcy straszą co nie stać ich na towar i całe życie chcą za darmo i żeby sprzedać że złotówki hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz Man 3ośka
18 godzin temu, Gość Grozer napisał:

W tym roku było trachniecie 2 dni co na łodzi spadło do 12 za worek to wtedy na kapustę tyle towaru nakopali ludzie ale już posadzili i się uspokoiło i cena pnie się w górę już teraz nic nie posadza w 2 plonie jedynie poplony. Bo burak już poszedł  kto miał zasiać to zasiany później też już nie ma sensu kapuste  też do końca czerwca się sadzi teraz pekina jeszcze ale Pekin teraz słabo i tamten rok słabo może nie będzie tyle nasadzeń zresztą ten kto ma zbyt i chłodnie wysoką to będzie bo to już z przyzwyczajenia sadzi.

Dochodzę do wniosku że ziemniaki młode są uprawą w którą rolnicy stracili już wiarę, najważniejszy buraczek kapusta kalafior po nich. A ziemniak młody to przedplon byle za darmo i aby zmianowanie zgadzało do ARIMR. W tym roku na Baszkowie Warta czysciłem im pola po 10zł bo muszą kapustę sadzić teraz chłopki drapią się po głowach aż wyłysieli ?? ot tacy Janusze biznesu, kopali 10-15ton z hektara piękna zieloną łecine. Naprawdę szanuje takich rolników idzie wtedy nieźle zarobić. Już teraz wiecie skąd ta cena? Wykopali się sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse
Gość Cyngiel
12 godzin temu, Gość Vvv napisał:

Także sami widzicie z kartoflem może nie być tak kolorowo. Przy tej cenie niedługo ruszy masowy import z zachodu.

Import ruszy ?trzeba mieć ziemniaka o odpowiedniej wczesnosci żeby było co kopać. Nie rób z siebie Frajera. Zakłady na frytki nie będą mieć co przerabiać, obieralnia dziś zaoferowała mi 1.80zł za kg więc spokojnie nie ulegać Panowie tym bezdusznym handlarzykom co ulegli złotemu kruszcowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość handlarz_bezzębanaprzedzie
6 godzin temu, Gość Dave napisał:

Ktoś się orientuje jakie ceny Lublin Elizówka?

Zależy od dnia, ale ok 2zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kokos

Ja już włóknine wykopałem a w pózne nie ma poco wjechach na razie sam sadzeniak w irdze łęta już na wykończeniu mimo, że dopiero co po wymianie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Jestem z lubelskiego cały czas w prognozach mówią o deszczu a u nas susza  wszystko już usycha a ziemniaki to chyba sadzeniaki były  grubsze tragedia.Co z tego że cena jak nie będzie co sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...