Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Sieradzak napisał:

10 jak 10 ale z 5 to napewno wyj..... Przyczepką byli i napewno nie jeden człowiek. Brak słów. 

Nie myślałem że dożyję takich czasów że ZIEMNIAKI będą kradli! U nas zdarzało się że czosnek kradli jak był drogi ale ZIEMNIAKI??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Gość KPR napisał:

Nie myślałem że dożyję takich czasów że ZIEMNIAKI będą kradli! U nas zdarzało się że czosnek kradli jak był drogi ale ZIEMNIAKI??

Pod  Krakowem tez  kradna nietylko ziemniaki ale tez truskawki przyjezdzaja z Krakowa i kradna,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Import napisał:

Import nas zaleje w tym roku wystarczy spojrzeć na transa i widać ile się ładuje ziemniaków za granica...

żeby mieć dostęp do giełdy i ładunków na transie trzeba sporo zapłacić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest lub będzie  naprawdę tego chyba nikt nie wie. Ale dziwne że jedni piszą że w europie susza i nie ma ziemniaka a drudzy że nas zaleje import ziemniaka. Osobiście skłaniał bym się ku tym pierwszym. Z czegoś ta cena obecna jest . przyjdą żniwa na dobre to cena na pewno nie spadnie . W powiecie płockim jeżdzę w komisji suszowej to wiem co ludzie mają w ziemniakach choć nie są objęte suszą . Niedługo rolnicy będą kupować ziemniaki na obiad bo własne uschły lub jest drobny sadzeniak.  Myślę że te 30-35 za worek będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość jaro napisał:

Jak to jest lub będzie  naprawdę tego chyba nikt nie wie. Ale dziwne że jedni piszą że w europie susza i nie ma ziemniaka a drudzy że nas zaleje import ziemniaka. Osobiście skłaniał bym się ku tym pierwszym. Z czegoś ta cena obecna jest . przyjdą żniwa na dobre to cena na pewno nie spadnie . W powiecie płockim jeżdzę w komisji suszowej to wiem co ludzie mają w ziemniakach choć nie są objęte suszą . Niedługo rolnicy będą kupować ziemniaki na obiad bo własne uschły lub jest drobny sadzeniak.  Myślę że te 30-35 za worek będzie. 

Z Niemiec jest ziemniak na Warszawie na giełdzie wychodzi 2.08 za kilo 

wiec skoro cena jest ta sama co u nas to ich stan pól musi być podobny do naszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na broniszach towaru z zagranicy jest sporo stoja na rampach i polaki przesypuja w polski worek z rumuni i teraz zaczyna przychodzic z belgi. Belgijski ziemniak duzo ladniejszy od Rumuna. Ja sie pytam gdzie piorin. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dżastin bimber
3 godziny temu, Gość ktos napisał:

na broniszach towaru z zagranicy jest sporo stoja na rampach i polaki przesypuja w polski worek z rumuni i teraz zaczyna przychodzic z belgi. Belgijski ziemniak duzo ladniejszy od Rumuna. Ja sie pytam gdzie piorin. ???

Jak to gdzie, siedzi u Ciebie i sprawdza czy numerki do worka wrzucasz albo czy paszporty po sadzeniakach trzymasz przez trzy lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cyngiel
13 godzin temu, Gość xxx napisał:

żeby mieć dostęp do giełdy i ładunków na transie trzeba sporo zapłacić..

ano trzeba ale trzeba też mieć 12 nowych Scani i czekać na nieurodzaj w Kraju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta

Handlarze w Krakowie chcą uwalić cenę. Od poniedziałku wołać 40 za 15 kg. Podobno w okolicach Krakowa  dobrze pokropiło i już wariują. To jest najgorsza giełda w Polsce. Inne rejony niech trzymają cenę bo będzie krach w całym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarze niczego nie zmienią bo ziemniaka poprostu nie ma i żadne zaklęcia tego już nie zmienią. To że gdzieś tam trochę popadalo niczego w sytuacji już nie zmieni choćby nie wiem co kombinowali. Nie nawadniane plantacje to poprostu nedza a takich jest 85%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dżastin bimber

Nie no nie jest tak tragicznie, trochę popadało ostatnio praktycznie w całym kraju, na wczesne już nie pomoże ale późne na przechowanie przybiorą, o ile sierpień nie przypali. Raczej nie ma szans na złotóweczkę w tym roku, ponadto w Belgii znowu chyba będą mieli za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siwy Traktorzysta

Późne odmiany coś jeszcze pociągną, może średnio-wczesne też, ale wszystko co wczesne i bardzo wczesne to już żadne zaklęcia ani deszcz nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gosc.

Bardzo wczesne i wczesne już zasychają lub zaschły. Deszcz tylko na poprawę kopania z czym jest tragedia. Sadzę ziemniaki od 25 lat i czegoś takiego nie widziałem. Głazy 10 kilogramowe albo nawet cięższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Mariola

Od czasu nawałnicy 21 maja 0 deszczu, o czym w Puławach oczywiście nie wiedzą . Ziemniaki i warzywa usychają, zboża poślad ale co tam, przed wyborami musi być wykazany wzrost gospodarczy.

 

Powiat kazimierski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...