Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Gość adam napisał:

jak 15 ton ukopie to bedzie wielki sukces ;) u mnie niepodlewane wieksze pestki a lecina juz dogorywa

W calej europie jest dramat. A jak ktos twierdzi inaczej zapraszam niech mi sadzeniaka w rozsadnej kasie zalatwi. 1000euro w tym raku na bank. A wacek czy inny heniek o jakis deszczach gada. Na ten moment opady moga zmienic plon o max 15-20% ktory i tak jest nedzny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Gość Polo napisał:

W calej europie jest dramat. A jak ktos twierdzi inaczej zapraszam niech mi sadzeniaka w rozsadnej kasie zalatwi. 1000euro w tym raku na bank. A wacek czy inny heniek o jakis deszczach gada. Na ten moment opady moga zmienic plon o max 15-20% ktory i tak jest nedzny. 

Nareszcie ktos rozsadnie pisze opady malo zmienia w malopolsce wedlug tamtego roku polowa plonu pod krzakami sam sadzeniak jeszcze takiego roku nie bylo wedlug ministra rolnictwa suszy w malopolsce niema 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy spadło jakieś 2litry i zapewne za moment jakiś debil napisze że wszystko pięknie rośnie i 40ton gwarantowane. Wczoraj byłem luknac na jedno z pól gdzie gdzie nie było nawadniane i już wiem że sadzeniaka mi nie braknie. Także te 40ton zapewne ukopie razem z pacynami i kamieniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janek

Co wy tak przeżywacie te ziemniaki? Zbierzesz jeden  drugim 15 ton i sprzedasz po 2zł to zarobisz lepiej niż 40 ton i 5zł worek. 

Jest cena, ale plon mniejszy, źle, byłoby towaru i 5zł worek, to płacz byłby jeszcze większy. Wbijcie sobie do głowy, że nie będzie nigdy ceny 2zł/kg i, żeby każdy miał plon po 40 czy 50 ton. Istnieje coś takiego jak popyt i podaż, tak przypomnę niektórym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziemniakpl
W dniu 11.07.2019 o 08:00, Gość Janek napisał:

Co wy tak przeżywacie te ziemniaki? Zbierzesz jeden  drugim 15 ton i sprzedasz po 2zł to zarobisz lepiej niż 40 ton i 5zł worek. 

Jest cena, ale plon mniejszy, źle, byłoby towaru i 5zł worek, to płacz byłby jeszcze większy. Wbijcie sobie do głowy, że nie będzie nigdy ceny 2zł/kg i, żeby każdy miał plon po 40 czy 50 ton. Istnieje coś takiego jak popyt i podaż, tak przypomnę niektórym. 

40 ton po 2 złote to piekarze nie mieliby z czego w następnym roku upiec chleba bo 100 procent pól byłoby w ziemniaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anioł

Uwaga rolnicy mnie opuszczajcie ceny ziemniaka jest ogromna susza we Francji, Niemczech. Plony będą niższe o koło 30% do roku poprzedniego podała niemiecka agenda rządowa. Cena na poziomie 1.7-2zł.  jest niską ceną. Import Rumuński już się kończy. #prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed momentem na polu które jest położone obok ruchliwej drogi i stwierdziłem bytowania dzikich zwierząt. Prawdopodobnie był to Dziabkowiec miejski tak na oko ze100kg wykrył. Ludzie ja wiem że w sklepie jest drogo ale żeby je.... po nocach na cudzych polach to już przegięcie. A wczoraj się że znajomego śmiałem że mu odkopki robią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
11 godzin temu, Sieradzak napisał:

Dziś w nocy spadło jakieś 2litry i zapewne za moment jakiś debil napisze że wszystko pięknie rośnie i 40ton gwarantowane. Wczoraj byłem luknac na jedno z pól gdzie gdzie nie było nawadniane i już wiem że sadzeniaka mi nie braknie. Także te 40ton zapewne ukopie razem z pacynami i kamieniami. 

Miałeś racje. Debil nad Tobą napisał że mu ładnie rośnie. Porównajcie jego wpisy z wypowiedziami innych . W pasła się kanalia na portal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...