Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Gość adam napisał:

jak 15 ton ukopie to bedzie wielki sukces ;) u mnie niepodlewane wieksze pestki a lecina juz dogorywa

W calej europie jest dramat. A jak ktos twierdzi inaczej zapraszam niech mi sadzeniaka w rozsadnej kasie zalatwi. 1000euro w tym raku na bank. A wacek czy inny heniek o jakis deszczach gada. Na ten moment opady moga zmienic plon o max 15-20% ktory i tak jest nedzny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Gość Polo napisał:

W calej europie jest dramat. A jak ktos twierdzi inaczej zapraszam niech mi sadzeniaka w rozsadnej kasie zalatwi. 1000euro w tym raku na bank. A wacek czy inny heniek o jakis deszczach gada. Na ten moment opady moga zmienic plon o max 15-20% ktory i tak jest nedzny. 

Nareszcie ktos rozsadnie pisze opady malo zmienia w malopolsce wedlug tamtego roku polowa plonu pod krzakami sam sadzeniak jeszcze takiego roku nie bylo wedlug ministra rolnictwa suszy w malopolsce niema 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy spadło jakieś 2litry i zapewne za moment jakiś debil napisze że wszystko pięknie rośnie i 40ton gwarantowane. Wczoraj byłem luknac na jedno z pól gdzie gdzie nie było nawadniane i już wiem że sadzeniaka mi nie braknie. Także te 40ton zapewne ukopie razem z pacynami i kamieniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janek

Co wy tak przeżywacie te ziemniaki? Zbierzesz jeden  drugim 15 ton i sprzedasz po 2zł to zarobisz lepiej niż 40 ton i 5zł worek. 

Jest cena, ale plon mniejszy, źle, byłoby towaru i 5zł worek, to płacz byłby jeszcze większy. Wbijcie sobie do głowy, że nie będzie nigdy ceny 2zł/kg i, żeby każdy miał plon po 40 czy 50 ton. Istnieje coś takiego jak popyt i podaż, tak przypomnę niektórym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziemniakpl
W dniu 11.07.2019 o 08:00, Gość Janek napisał:

Co wy tak przeżywacie te ziemniaki? Zbierzesz jeden  drugim 15 ton i sprzedasz po 2zł to zarobisz lepiej niż 40 ton i 5zł worek. 

Jest cena, ale plon mniejszy, źle, byłoby towaru i 5zł worek, to płacz byłby jeszcze większy. Wbijcie sobie do głowy, że nie będzie nigdy ceny 2zł/kg i, żeby każdy miał plon po 40 czy 50 ton. Istnieje coś takiego jak popyt i podaż, tak przypomnę niektórym. 

40 ton po 2 złote to piekarze nie mieliby z czego w następnym roku upiec chleba bo 100 procent pól byłoby w ziemniaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anioł

Uwaga rolnicy mnie opuszczajcie ceny ziemniaka jest ogromna susza we Francji, Niemczech. Plony będą niższe o koło 30% do roku poprzedniego podała niemiecka agenda rządowa. Cena na poziomie 1.7-2zł.  jest niską ceną. Import Rumuński już się kończy. #prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed momentem na polu które jest położone obok ruchliwej drogi i stwierdziłem bytowania dzikich zwierząt. Prawdopodobnie był to Dziabkowiec miejski tak na oko ze100kg wykrył. Ludzie ja wiem że w sklepie jest drogo ale żeby je.... po nocach na cudzych polach to już przegięcie. A wczoraj się że znajomego śmiałem że mu odkopki robią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gosc.
11 godzin temu, Sieradzak napisał:

Dziś w nocy spadło jakieś 2litry i zapewne za moment jakiś debil napisze że wszystko pięknie rośnie i 40ton gwarantowane. Wczoraj byłem luknac na jedno z pól gdzie gdzie nie było nawadniane i już wiem że sadzeniaka mi nie braknie. Także te 40ton zapewne ukopie razem z pacynami i kamieniami. 

Miałeś racje. Debil nad Tobą napisał że mu ładnie rośnie. Porównajcie jego wpisy z wypowiedziami innych . W pasła się kanalia na portal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...