Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ziemniakow i nie pamietam zeby kiedykolwiek zabrakło polska ma za duzo ziemniakow dla siebie a cały czas idzie import ludzie w tych cenach nie za chetnie kupują ziemniaki poza tym są słabej jakości Poza tym powtarzam EXPORT nic nie weźmie pojedzie jeden z drugim na giełdę postoi na mrozie i szybko kleknie na kolana, zapamiętajcie moje słowa Prorok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Sieradz.

jestem dobrej myśli po 20 t niepodlewanego w tym roku to gdzie bedziesz miał polskiego ziemniaka jak przestana to zagraniczne badziewie przesypywac w nasze worki i ktos sie zajmie tym oszukiwaniem kupujacych i nas rolników i nasza cieżka prace to myśle wróci do 20 - 23 zł a nie dzwonią handlarzyki i proponuja 15 zł bo na wsiach dużo wykopane sprzedane bo cena była dobra a kto tam ma wiecej to i stałego odbiorce przemysły, hurtownie a do nowych daleko... teraz najgorszy czas każdy z pola upycha jak nie ma gdzie przechować ogólnie.... i ten import piepszony dają sie ludzie nabierac bo 5 zl tanszy na worku a podobno niesmaczny ten ziemniak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
56 minut temu, Gość Sieradz. napisał:

jestem dobrej myśli po 20 t niepodlewanego w tym roku to gdzie bedziesz miał polskiego ziemniaka jak przestana to zagraniczne badziewie przesypywac w nasze worki i ktos sie zajmie tym oszukiwaniem kupujacych i nas rolników i nasza cieżka prace to myśle wróci do 20 - 23 zł a nie dzwonią handlarzyki i proponuja 15 zł bo na wsiach dużo wykopane sprzedane bo cena była dobra a kto tam ma wiecej to i stałego odbiorce przemysły, hurtownie a do nowych daleko... teraz najgorszy czas każdy z pola upycha jak nie ma gdzie przechować ogólnie.... i ten import piepszony dają sie ludzie nabierac bo 5 zl tanszy na worku a podobno niesmaczny ten ziemniak...

Nie żebym tu bronil importu ale jak ktoś kupuje najtansze gowno to wiadomo ze Ci Holender nie wyśle najlepszego najtaniej. Ale polecam kupic gale adore Soraya z importu i spróbować powiedzieć ze jest nie dobre. 

Ponadto popatrzmy jakie odmiany oni produkuja gala soraya georgina adora arizona laura itp. Wszystko  to jest gladkie idealne do plukania i do obierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Import jest pewny smaczny i konkretnie odsortowany nie porównywalny do naszych kombinowanych.. ja wole import choćby był 5 zł droższy a ze jest tańszy o 5 zł to jest super odmiana Musica bardzo smaczna na broniszach kupowałem są dane producenta itd a w naszym producent naładuje fajansu nie dowazy i nawet numeru producenta do wora nie włoży co jest jego obowiązkiem bo sie boi tylko na forum szczeka ze jeszcze mu mało w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak

Kupuj proroku jak handlujesz czy gdzies sprzedajesz na pewno nie powiesz że to zagraniczne pyry i kłamiesz bo nikt by Ci tego nie kupił nie gadaj głupot sam sobie je jedź tą chemię zagraniczną.badania były prowadzone i są więcej chemiczne niż polskie zwykłe ziemniaki ale jestes miastowym nie masz pojecia o rolnictwie to sobie tak tłumacz A że oko kupuje to niestety tak to już jest.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Misiu napisał:

Jeszcze bedziecie sie prosic handlarza zapomnijcie o wysokich cenach zaraz polycarbonat a ziemniakow jest bardzo duzo

chyba chciałeś powiedzieć,że handlarze będą się prosić rolnika w zimie żeby mogli coś kupić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość gość napisał:

nasze ziemniaki są dobrze przenawożone azotem to jak będzie smaczny .Nawoz i woda 

Tak A zagranica rosną bez nawozów i chemia no tak bardzo śmieszne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Sieradzak napisał:

Kupuj proroku jak handlujesz czy gdzies sprzedajesz na pewno nie powiesz że to zagraniczne pyry i kłamiesz bo nikt by Ci tego nie kupił nie gadaj głupot sam sobie je jedź tą chemię zagraniczną.badania były prowadzone i są więcej chemiczne niż polskie zwykłe ziemniaki ale jestes miastowym nie masz pojecia o rolnictwie to sobie tak tłumacz A że oko kupuje to niestety tak to już jest.... 

Ja nie prorok ale handluje i tak zgadza sie handluje teraz importem bo jest tanszy i jakosciowo niema sie do czego przyczepic. Towar sprzedaje paletowo po swoich odbiorcach hurtownie mniejsi handlarze itp.

Jak zamawiam zworkowanego  to zamawiam z metka wiec wszystko na nim pisze skad on jest. Jak zamawiam w big bag to jak klient chce kleje metki jak nie to nie ale na fakturach pisze skad ten towar. Co oni z tym robią i czy go sprzedaja jako mandarynki nic mi do tego. Sprzedaje duzo wiec ktos ten towar chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Irge to pol na pol do wyrzucenia bo rdza irga i żółte sinieja na talerzu pobrały azotu i uschły a import idealny pochodzę ze wsi mam wykształcenie rolnicze i sprzedaje sporo w detalu w stolicy  wiec proszę mnie nie osadzać. Poza tym zachodnie ziemniaki maja global Gap a nasze boja sie dac próbkę do Piorin bo boja sie bakteriozy wiec o czym tu mowa. Mowię jak jest wolał bym kupować nasze ziemniaki ale tyle razy co zostałem wyprostowany na giełdzie to wole nie ryzykować. Dojdzie do tego ze polski rolnik bedzie szykował uczciwy towar ale w Wiśle musi jeszcze trochę wody przepłynąć. Pozdrawiam uczciwych rolników i handlarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznajcie się ci co tak szczekają jak tresowane ratlerki że jaki to ten zagraniczny jest idealny czy sprzedajecie go za zagranicznego? W 99% Gołocie za polskiego, a potem konsument narzeka że polski jest nie smaczny i śmierdzi jak to przecież zagraniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak jest aura niesprzyjajaca i niestety dobrego towaru jest jak na lekarstwo ale czy ten import taki super to tak średnio wierzę w to co jest mówione i chwalone cena jest dobra i to ludzie biorą mogli by to jakoś opodatkowac vat czy cła jakies i zaraz polski by szedł bo droższy by się zrobił import A tak to sporo konkurencja i handlarze mają okazję chłopa zbijac z cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Sieradz napisał:

Jest jak jest aura niesprzyjajaca i niestety dobrego towaru jest jak na lekarstwo ale czy ten import taki super to tak średnio wierzę w to co jest mówione i chwalone cena jest dobra i to ludzie biorą mogli by to jakoś opodatkowac vat czy cła jakies i zaraz polski by szedł bo droższy by się zrobił import A tak to sporo konkurencja i handlarze mają okazję chłopa zbijac z cyfry.

Jak wygra pewne ugrupowanie socjal + to wprowadza cła i inne wyzsze vaty ale na t co nam w polu wyrosło skads kase tzreba brac :(

Teraz dotacje na studnei tylko poco każa zakładać licznik przy pompie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zdzich LB

Ciekawy ten spadek, czytałem o wrześniowym imporcie który niby to spowodował. Biała Podlaska cena na dzień dzisiejszy w zwykłych spożywczakach to 2.99 do 3.20, jakość marna. Telefony z warzywniaków dzwonią i oferują 25 za worek, czyli na hurtowni drożej lub właśnie słaba jakość. U mnie straty suszowe ogromne, ludzie z okolic do tej pory bez szemrania po2,5 zł na zimę z podwórka zabierają. Na giełdy jestem za mały, na mały hurt i gastronomię nie było z czym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gospodarstwo rolne

no to jest ciekawe że importujemy z krajów zachodnich gdzie wszystkie koszty są duuużo dużo wyższe zarabiają w euro i wydają w euro, jakim cudem opłaca im się sprzedawać do nas? rozumiem kraje wschodnie im może opłacać się eksport do PL ale nie rozumiem jak opłaca się zachodowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...