Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość ziemniaki
40 minut temu, Gość xxx napisał:

jakiś link do źródła?

Na zachodzie się udały ziemniaki bo u nas było sucho a tam padały deszcze mój tata pracuje w Niemczech i widział jak kopią ziemniaki kombajnem to same wielkie ziemniaki są na przyczepie po za tym każdy większy rolnik nawadnia jakby było za sucho. W moich regionach woj śląskie 25zł woreczek z domu handlarze a na zime 2-2.5zł . a urodzaje mój znajomy z 1 hektara odebrał 1tone grubych  u mnie na lepszym kawałku z 1h wyszło   20 ton  handlowego grubego ziemniaki grube ale mało pod krzakiem nie nawadniane nic a w czerwcu tylko raz przepadało i ipiec też 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku ziemniaka jest mniej to cena wyższa. Gdyby było więcej cena by odpowiednio spadła więc na to samo wychodzi.

-------------------------------------------------------------------------------------

Traktorpedia - dane techniczne ciągników rolniczych

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość ziemniaki napisał:

Na zachodzie się udały ziemniaki bo u nas było sucho a tam padały deszcze mój tata pracuje w Niemczech i widział jak kopią ziemniaki kombajnem to same wielkie ziemniaki są na przyczepie po za tym każdy większy rolnik nawadnia jakby było za sucho. W moich regionach woj śląskie 25zł woreczek z domu handlarze a na zime 2-2.5zł . a urodzaje mój znajomy z 1 hektara odebrał 1tone grubych  u mnie na lepszym kawałku z 1h wyszło   20 ton  handlowego grubego ziemniaki grube ale mało pod krzakiem nie nawadniane nic a w czerwcu tylko raz przepadało i ipiec też 1

No skoro dla ciebie 20ton z hektara to dużo to gratuluje plonu. Dzisiaj z domu 500 worków po 19zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość dżastin bimber
12 godzin temu, Gość Gospodarstwo rolne napisał:

no to jest ciekawe że importujemy z krajów zachodnich gdzie wszystkie koszty są duuużo dużo wyższe zarabiają w euro i wydają w euro, jakim cudem opłaca im się sprzedawać do nas? rozumiem kraje wschodnie im może opłacać się eksport do PL ale nie rozumiem jak opłaca się zachodowi.

Większa wydajność pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziemniak

mi wyszło 20 ton dużego i jestem zadowolony kupiłem 2 tony sadzeniaka z centrali i reszta swojego ale powiem szczerze ze z centrali nie były nic ładniejsze niż moje stare te same odmiany nie wiem czemu i te samo pole jedynie co mogę polecić to odmiana waleria jakas nowa z centrali wczesna kupiłem 200kg na sprawdzenie wcześniej wysły bo na początku  sierpnia i ponad 2tony z nich wyszło po 10-15sztuk pod krzakiem satina 5sztuk. 5 klasa ziemi piski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zbych88 napisał:

W tym roku ziemniaka jest mniej to cena wyższa. Gdyby było więcej cena by odpowiednio spadła więc na to samo wychodzi.

 

 

Racja tylko trzeba wziąć pod uwagę to ze jeśli są rolnicy co żyją z produkcji ziemniaków na większa skale to taki rok pod względem suszy jest wybawieniem gadałem kiedyś z plantatorem ze jeśli w roku nie włączy armatek wodnych to trzeba się pożegnać z ceną bo każdemu się urodzą a jak jest susza to on ma wielkie a inni małem ale sprzeda kilka razy drożej są lata zysku i strat. kto w tym roku przypilnował podlewał lub miał na jakimś dobrym kawałku to zarobi konkretną kasę bo takiego roku jeszcze w historii nie było chyba ze import z pastewnymi ziemniakami z zachodu nas zasypie dlatego ja puki co wypycham towar bo cena mozę zejść w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bakteriozy z importu

Giełdy przypchane importem handlarze sprowadzają go nielegalnie nie płacą vatu. Cena spada dla krajowego producenta. Kiedy widzimy taki proceder zgłaszamy do Polcji skarbowej Służby celnej UKOIK niech sprawdzają niewdziecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewien czy będzie szła do góry. Firmy pakujące mają wykupione ziemniaki w Niemczech po przeliczeniu wychodzi 70 gr. Pewne źródło. 25 tirów jest najete żeby wozić do jednego pakowacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Miecio napisał:

W Niemczech jest jadalny po 0,20 i to samo w Holandii to jest cena ez transportu 

nie gadaj głupot w Niemczech ziemniak jest od  1 do 1,5 euro to policz sobie ile to jest złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jest to, że tak wielu rolników czeka na odbiorców z Rumunii, żeby tam sprzedawać, a przecież blisko 100% tego eksportu jest robione nielegalnie. zresztą tak jak import młodego z Rumunii. brak faktur, brak etykiet, przepakowywanie rumuńskich ziemniaków i sprzedawianie jako polskie. czekam na moment, gdy służby też to zauważą. jeśli gdzieś szukać nieprawidłowości to właśnie w handlu bez faktur u wielu producentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość do rolnika
4 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Ale gadasz głupoty jaka reakcja został tylko rumun komu więcej sprzedasz ziemniaka o co wam chodzi 

no i proszę bardzo, sprzedaż do Rumunii bez faktur, bez badań fito. szara strefa w rolnictwie jest po prostu ogromna. przeciętny rolnik chciałby, żeby zasady konkurencji obowiązywały wszystkich tylko nie jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...