Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ANDRZEJ

sprzedaje z domu od miesiąca w tej samej cenie (23zł), kupujący nawet nie wspomina o obniżce brał na tydzień 500 worów a we wtorek pytał czy nie chciałbym szykować więcej.Generalnie towaru dużo mniej jak zawsze, w tym tempie to mało co włożę na przechowalnie a poza tym mam 2 ha gali gdzie nadaje się tylko na lulkę tragedia- wiem od kilku osób, że gala na naszym terenie to katastrofa, więc jeśli nie zawalą nas importem to w styczniu cena 2zł w hurcie pewna. Pozd. producentów i życzę wysoki zysków i satysfakcji z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie właśnie Gala ma to do siebie, że ona rośnie w kalibrażu trochę grubszego sadzeniaka i taka ma być, więc jeśli jest w granicach 4-6 cm to jest ok. Jeśli ktoś liczył że to będzie gruby ziemniak to niestety Gala taka nie urośnie. Druga sprawa to ile ma pod krzakiem, jeśli do 20 sztuk to dała sobie rade w tym roku, jeśli powyżej 20 (a  potrafi mieć nawet 40) to przy tej suszy niestety nie dała sobie rady. Na szczęście są też inne odmiany które dużo lepiej radzą sobie ze suszą -  np Soraya która w tym roku poradziła sobie bardzo dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, masło napisał:

W sumie właśnie Gala ma to do siebie, że ona rośnie w kalibrażu trochę grubszego sadzeniaka i taka ma być, więc jeśli jest w granicach 4-6 cm to jest ok. Jeśli ktoś liczył że to będzie gruby ziemniak to niestety Gala taka nie urośnie. Druga sprawa to ile ma pod krzakiem, jeśli do 20 sztuk to dała sobie rade w tym roku, jeśli powyżej 20 (a  potrafi mieć nawet 40) to przy tej suszy niestety nie dała sobie rady. Na szczęście są też inne odmiany które dużo lepiej radzą sobie ze suszą -  np Soraya która w tym roku poradziła sobie bardzo dobrze!

W 2017 roku, miałem Gale wielkości Lorda 0,5-1,1 kg sztuka!! 3 klasa ziemi (dała ok 50t). Ciężko było to sprzedać. Na 5 klasie też dała ok 50 t, tylko, że pod krzakiem 25 szt właśnie w granicach 35-65mm.

Więc Gala również potrafi urosnąć bardzo gruba. 

W tym roku, przynajmniej u mnie w rejonie najlepiej poradziła sobie Melody - dostała sporo deszczu w lipcu. Pod krzakiem 7-15 bulw handlowych. Plon koło 40t/h myślę, że będzie (jeszcze nie uschły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malorolny
3 godziny temu, Gość gosc napisał:

juz nas zawalili importrem przeciez import na duza skale zaczal sie od polowy lipca i trwa do tej pory. jak  tak dalej bedzie to w listopadzie i dalej w zime bedzie 10 zl za 15 kg

Chyba miałeś zły sen...

Jeszcze w grudniu będzie 2zł w hurcie za ziemniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Malorolny napisał:

Chyba miałeś zły sen...

Jeszcze w grudniu będzie 2zł w hurcie za ziemniaka.

Może i będzie po 2zl zobaczymy. Lecz prawda jest taka że ziemniak z zagranicy idzie na potęgę szczególnie do pakowni. "Bugaj" itp ciągną z Anglii i Niemiec. Naprawdę duże ilości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
20 minut temu, NTC napisał:

Może i będzie po 2zl zobaczymy. Lecz prawda jest taka że ziemniak z zagranicy idzie na potęgę szczególnie do pakowni. "Bugaj" itp ciągną z Anglii i Niemiec. Naprawdę duże ilości. 

Na większości zachodnich portali piszą, że Polska w tym roku zdecydowanie najwięcej importuje z zachodu, najwięcej wzrósł import właśnie z Anglii/Holandii, Niemcy mają nadal trochę za wysoką cenę za jadalkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nie będą ciągnąć tych ziemniaków bo i tam nie ma nadprodukcji. A jak tam cena wzrośnie to i nasz ziemniak będzie droższy. Komu tyłek się nie pali to jeszcze zarobi, a kto głupi to odda za pół darmo teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie cieszmy się z cen póki jeszcze one są godne ... zadzwońcie na pakownie to was uświadomią po ile kupują i jaki odpad..... co do plonów to jest ok. na moich polach średnio 40 ton będzie z ha ....na dziś pakownie nie muszą wcale naszego ziemniaka brać tyle przychodzi  importu a to już jest bardzo zle

moim zdaniem taka wysoka cena się nie utrzyma ani dziś ani na wiosnę ... zobaczymy co czas przyniesie......

czas jechać w pole kopać...?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze się podpisales Chłop i opowiadasz o wysokich cenach ziemniakow na początku wrzesnia ,,prawdopodobnie masz 3 ha ziemniakow po 40 ton a chalupe ogrzewacz cygankiem a twoja rozwalona stodoła to przechowalnia,mi to sie podoba jak piszeciebo swoich planach a popatrzcie na swoje gospodarstwa bo 95 % wymaga wyburzenia a nie remontowania więc wsadź te swoje 120 ton do swojej stodoly zagazuj i przechowują do czerwca sprzedaj po 20 groszy i napusz a nie mówiłem ziemniak we wrześniu miał za droga cene 1 zeta.Nawet bym cie nie wziął do roboty za darmo za ze ta za takie farmazony ma tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że import leci po 90 groszy teraz to nie znaczy że zaraz ziemniak spadnie na 5 zl wór.  Pogadajmy po 15 pażdziernika  jaka cena będzie za ładny towar jak i import podniesie a się podniesie bo i Rumun zacznie ściagac jak swojego wyczyści i Polski skoczkopseudoproducent się wyczyści. Ładny towar wszyscy duzi producenci chowaja i wezma wielkie pieniądze po nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość zygi napisał:

To że import leci po 90 groszy teraz to nie znaczy że zaraz ziemniak spadnie na 5 zl wór.  Pogadajmy po 15 pażdziernika  jaka cena będzie za ładny towar jak i import podniesie a się podniesie bo i Rumun zacznie ściagac jak swojego wyczyści i Polski skoczkopseudoproducent się wyczyści. Ładny towar wszyscy duzi producenci chowaja i wezma wielkie pieniądze po nowym roku.

ciekawe po którym nowym roku?za marzenia nie ma kary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość gość napisał:

ciekawe po którym nowym roku?za marzenia nie ma kary

od lutego przez marzec kwiecien polowa maja, jesli dla Ciebie za ziemniaka cena 27-35 za worek to jest mało to bardzo serdecznie pozdrawiam :) Ja ładuje gale soraye i co mi wpadnie ładnego na przechowanie codziennie wkładam lufe ale wiem pewnie glupi jestem i dlatego przez inne lata ( nie tylko na ziemniaku) dorobiłem się żeby teraz spokojnie 600-700 ton schowac i poza tym dalej normalnie funkcjonować i handlować na biężaco. To tylko przez głupote mi się udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że handlarze albo małorolni że sraczką próbują wywołać jakieś zamieszanie, a ja póki co sztywno 2zł w hurcie i jak kogoś boli to trudno, zima i wioska sprzedam jeszcze drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał rybitwy
16 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Widzę, że handlarze albo małorolni że sraczką próbują wywołać jakieś zamieszanie, a ja póki co sztywno 2zł w hurcie i jak kogoś boli to trudno, zima i wioska sprzedam jeszcze drożej.

Przestań fantazjowac NIK Ci tyle teraz nie da. Chyba że na targu stoisz i masz dwa worki to dają nawet 3 zł za kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...