Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Skup ogórka

Na tym forum to siedzą chyba idio*i 

Zasiejcie wszyscy ogórka zamiast pyrek bo ogorek płacił a akurat jak wy zasiejecie to cena jebn** na 80gr za konserwę to odechce się wam żyć i zrywać tych ogórków jeśli oczywiście będzie kim!! A Pyra będzie po 2zl/kg 

aaa i jeszcze zapomniałem dodać, chu** sprzedacie bo nie będzie miał kto kupić 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Gość Skup ogórka napisał:

Na tym forum to siedzą chyba idio*i 

Zasiejcie wszyscy ogórka zamiast pyrek bo ogorek płacił a akurat jak wy zasiejecie to cena jebn** na 80gr za konserwę to odechce się wam żyć i zrywać tych ogórków jeśli oczywiście będzie kim!! A Pyra będzie po 2zl/kg 

aaa i jeszcze zapomniałem dodać, chu** sprzedacie bo nie będzie miał kto kupić 

Pozdrawiam

Ale takich idiotów jest więcej sam znam takiego co mając ponad 300ha wszedł w tym roku w ziemniaka ok 26ha. Kupił sadzarkę akpila tą łańcuchową i ankę. Myślałem że ma samego skrobiowego ale do tego dołożył 5ha jadalnych. Połowa tego jeszcze w polu stoi a u nas co dzień dopaduje coś czuję że chyba odechce im się po tym roku ziemniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zły rolnik

No ale po co ci ludzie właza w uprawe ziemniaka skoro taka kasa obracają że stać ich wywalić kilkaset tysięcy złotych w ciemno na założenie uprawy którą niewiadomo czy się zwróci to ja się dziwię że oni się jeszcze rolnictwem zajmują toz to sa ,,Janusze biznesu,, tylko skąd te Janusze mają tyle kasy hm ciekawe.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody ziemniak Oleśnica

U mnie też znalazł się taki as gospodaruje na 500 ha ma ok 200 sztuk bydła mlecznego i co i pierwszy raz posadził ziemniak raptem 70ha na cały areał wiosną kupował sadzonkę a do kopania wynajmuje kombajn jedyny plus dla niego że posadził przemysł ale czy coś na tym zarobi wątpię. Jeszcze ma około 30ha w polu a u nas ciągle leje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Skup ogórka napisał:

Na tym forum to siedzą chyba idio*i 

Zasiejcie wszyscy ogórka zamiast pyrek bo ogorek płacił a akurat jak wy zasiejecie to cena jebn** na 80gr za konserwę to odechce się wam żyć i zrywać tych ogórków jeśli oczywiście będzie kim!! A Pyra będzie po 2zl/kg 

aaa i jeszcze zapomniałem dodać, chu** sprzedacie bo nie będzie miał kto kupić 

Pozdrawiam

Radzę sobie sprawdzić co to jest ironia i wyluzować. W tym roku był niezły interes na ogórku więc może sobie Pan pisać co tylko Pan chcesz, a i tak nasadzenia w przyszłym roku pewnie wzrosną. Jeśli pogoda dopisze to interesu na ogórkach nie będzie. Pozdrawiam również. 

Też nie wiem. Jakbym miał ze 100 ha to nie myślałbym nawet o warzywach. Spokojnie bym sobie chyba gospodarzył i żył w miarę dobrze siejąc zboża/rzepak. Niby nikomu źle się nie życzy, tym bardziej rolnikom, ale jeśli ktoś sadzi pierwszy raz z 50 ha nie mając w ogóle zbytu, to może faktycznie przyda się mu zimny prysznic.... 

PS. Jak przemysł to przynajmniej pewnie ma zapewniony zbyt więc wiele nie straci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się cieszę z przebiegu pogody w tym roku. Sam mam jeszcze 1.5ha ziemniaków na polu i raczej tam zostaną bo ziemia ciężka i bagno. Patrząc na ruch w interesie to i tak nie było by komu podać. Tylko ja przez ostatnie dwa lata zarobiłem tyle że mogę sobie na to pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody rolnik

Jak slysze te wasze wypowiedzi ze przez ostatnie dwa lata zarobil ktos tyle ze w tym robi moze robic za darmo to az cisnienie chce mnie rozerwac. To po co robic zeby nic z tego nie bylo a handlarze czytaja i sie ciesza ze chlop ma takie teorie bo im sprzeda za 3 zl 15kg i tylko on kase robi. Liczenie sredniej wieloletniej to nic dobrego kazdy tlumaczy ze tak trzeba robic bo lata sa rozne ale trzeba sadzic takie odmiany i ukopac taka jakos i ilosc zeby co roku zarobic a nie liczyc a jeden ekstra rok i potem mowic ze na 5 lat komus wystarczy kasy. Chcialbym to zobaczyc jak ktos( przewaznie jescze rolnik ktory zawsze ma gdzie ulokowac nadwyzke pieniedzy) trzyma pieniazki na koncie i czeka na gorsze czasy. Mnie to bawi i to strasznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szzone napisał:

Dla twojej wiadomości najtaniej podaję po 60gr. Stołówki do 1zł detal do miasta. Nie  współpracuję z handlarzami. Wolę połowę sprzedać po 60gr niż wszystkie po 20gr. Tyle w temacie.

A jakie ilosci w sezonie jestes w stanie sprzedac? Bo przyznaje, że ceny godne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szzone napisał:

W normalnym roku ok 10-12t tydzień. W tym 5-6t i to nie wina ceny bo nikt nie nażeka ale po prostu zamknięcia szkół restauracji hoteli. Tego się nie przeskoczy i choćby sprzedać po 10gr to i tak więcej nie podam.

Dokładne, dziś byłem u znajomych na hurtowni, chciałem im wcisnąć ziemniaki od rodziny (mam dwóch szwagrów od lat uprawiających ziemniaki), kolega powiedział, że nie chce ich nawet za darmo, chociaż w normalnych warunkach bierze na hurtownię do 20 ton tygodniowo. Szkoły, stołówki, restauracje, firmy cateringowe zamknięte. Sprzedaż warzyw mu spada na łeb na szyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość lubelskie

Ze spadkiem zbytu to potwierdzam. Sprzedaję tylko swój towar do stałych klientów(głównie hurtownie, domy weselne, stówki, market i mali handlarze detalisci) zacząłem kopać w połowie lipca i cały czas średnio sprzedawałem 30-35 ton tygodniowo. Teraz od dwóch tygodni zastój i max 15 ton tygodniowo(cena bez zmian). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zły rolnik

NIe powinienem tego pisać, ale napiszę.... I bardzo dobrze! bardzo dobrze,że nie ma zbytu! Kubeł zimnej wody dla ryzykantów i skoczków którzy w tym roku poszaleli i nasadzili pierwszy raz kilkanaście, kilkadziesiąt hektarów. to jest naturalna selekcja. NIe może być wciąż pyrka po 0.90 zł za luz i nieograniczone ssanie na rynku. Ja optymistycznie patrze w przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość zły rolnik napisał:

NIe powinienem tego pisać, ale napiszę.... I bardzo dobrze! bardzo dobrze,że nie ma zbytu! Kubeł zimnej wody dla ryzykantów i skoczków którzy w tym roku poszaleli i nasadzili pierwszy raz kilkanaście, kilkadziesiąt hektarów. to jest naturalna selekcja. NIe może być wciąż pyrka po 0.90 zł za luz i nieograniczone ssanie na rynku. Ja optymistycznie patrze w przyszłość.

Caly czas widze jakies nieprzychylne komentarze dla tych co wchodza z nowa uprawa, otoz nie zgadzam sie z Wami! Uwazam, ze rynek jest otwarty kazdy moze sadzic i siac co uwaza, ktos kto wchodzi na rynek ziemniaka zdaje sobie sprawe z ryzyka, ale bedzie to robil lepiej i wydajniej niz ten co tkwi w swojej technologii z przed wielu lat i uprawia pare ha... niestety jedyną stałą rzecza w zyciu jest zmiana i jesli nawet jeden z drugim dotrzyma do emerytury ryjac jak wol, to nikt z mlodych nie da sie juz w to wpakowac. Plan na stabilizacje? Dotowac tylko duze i wydajne gospodarstwa pow 100 ha a reszta na strukturalne renty albo do pracy, wtedy na rynku bedzie porzadek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto w ogole krytykuje handlarzy??? Ja chocbym mial teraz zarobic 200% (czyli jak licze 40 gr ?) to na pewno nie stal bym w ciezarowce przez tydzien na gieldzie w zimnie i deszczu, na to ni potrzeba zadnych zezwolen, jasne ze kazdy chce kupic jak najtaniej wiec to ze placa po 10 gr i ktos sprzedaje jest ok, jak nikt nie sprzeda zaplaca wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sypiac ziemniaki w kopce zapewne jesteś prekursorem nowoczesnej technologii. Uprawiam ziemniaki od 28lat i jeszcze nie raz coś mi nie wyjdzie a ty zasadziles pierwszy raz i masz się za specjalistę. W tym sezonie nawet kompletnemu idiocie ziemniaki urosly więc nie kozacz bo h... wiesz.Wiele dużych gospodarstw nastawionych na warzywnictwo w tym roku przez takich jak Ty ledwo ciągnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sieradzak napisał:

Ty sypiac ziemniaki w kopce zapewne jesteś prekursorem nowoczesnej technologii. Uprawiam ziemniaki od 28lat i jeszcze nie raz coś mi nie wyjdzie a ty zasadziles pierwszy raz i masz się za specjalistę. W tym sezonie nawet kompletnemu idiocie ziemniaki urosly więc nie kozacz bo h... wiesz.Wiele dużych gospodarstw nastawionych na warzywnictwo w tym roku przez takich jak Ty ledwo ciągnie. 

Narazie nie kopiemy bo warunki nie pozwalaja, ale zawiozlem proby i mamy wozic do pakowalni duzej, cena na mycie 35 gr, licze na niezla wydajnosc, a ze porzadne odmiany i towar to nie bedzie zle... ale Waszego zielonkawego i pogryzionego lorda nikt nie chce...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...