Skocz do zawartości

Agrokom Trade

Forumowicze
  • Liczba zawartości

    83
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Zawartość dodana przez Agrokom Trade

  1. Anonimowy trollom nie odpowiadam i nie wdaję się już z nimi w dyskusję bo ciężko jest dyskutować z duchem Pozostałych forumowiczów pozdrawiam i służę radą o ile będę pomocny. Ziemniakami handluję od roku 1997 kiedy to wysyłałem dziesiątki samochodów przez port w Rotterdamie na Haiti. To może potwierdzić agencja celna AZ z Sieradza tak że trolli ignoruję.
  2. W niczym się nie gubię, znalazłem w Polsce producenta, który ogarnia fito więc kupuję też w Polsce ale chyba już na tym jednym się zakończy. Transport z Polski jest coraz droższy więc trzeba dać sobie spokój. Z Litwy dobrze jest sprzedawać na Węgry, Rumunię bo nie potrzeba badań tak jak na polskiego.
  3. Dokładnie, sam wysyłam na Ukrainę ale tylko dlatego że polski ziemniak jest tańszy od białoruskiego i litewskiego o 8 groszy na kilogramie W zeszłym roku Ukraina też importowała ziemniaka tyle, że z Rosji i Białorusi bo polski był drogi. Reasumując Ukraina co roku importuje dużo ziemniaka
  4. Mam pytanie do producentów ziemniaków. Wiecie że istnieje coś takiego ja cena hurtowa? Raczej nie bo u wszystkich jest jedna cena, obojętnie czy kupujesz 3 tony czy 200 ton. To ewenement na skalę światową. Polska to jednak dziwny kraj
  5. Oto całe forum, piszę że na Litwie fito dostaję od ręki a tu gość opisuje jak jest w Holandii. Może Ty tam trawkę ładujesz
  6. I tu jest pies pogrzebany, żeby wysłać zimniaka na Ukrainę muszę go kupować u Litwinów bo tam każdy ma zrobione badania i fito otrzymuje z automatu
  7. Przejrzałem sobie forum i widzę, że Ty to taki internetowy mądrala. Buduj dom i nie marnuj czasu na Internet.
  8. W końcu jesteśmy na temacie ceny więc nie będę robił tajemnicy. Cena rynkowa ziemniaka, plus koszt opakowania łącznie z paletą, plus koszt fito i nie 14 dni a po otrzymaniu dokumentu badania Fito.
  9. Opisałem stan jaki mamy obecnie w Polsce i naprawdę mało mnie interesuje co uznacie, bo rozumiem że jest Was przed komputerem kilku
  10. Czytam te wszystkie komentarze i odnoszę wrażenie jak bym słuchał mojego szwagra, który uprawia ziemniaki odkąd pamiętam. Ostatnio przy stole napierdzielał na sieci, że nie kupują od zwykłych rolników ziemniaków tylko od handlarzy, że on by mógł zaopatrywać wszystkie sklepy w Wieluniu i okolicy. Zapytałem go a gdzie wtedy mają sprzedawać jego sąsiedzi, odpowiedział że go to nie interesuje. Zaproponowałem mu żeby pakował worki po 25 kg i zrobił fito to kupię nie tylko od niego ale z całej okolicy wszystkie ładne ziemniaki. Opowiedział, że nie będzie zmieniał dla mnie worków bo całe życie pakuje po 15 kg i tak zostanie. Wniosek z tego, że niektórzy ludzie są nie reformowalni, nie zauważają zmian twierdząc że całe życie tak robili i tak będą robić nadal ale my HANDLARZE, którzy eksportują ziemniaka za granicę nic z tym nie zrobimy i nie piszcie, że przemytnicy wożą ziemniaki na Słowację czy do Rumunii pod kapustą czy buraczkami bo to nie ma nic wspólnego z normalnym eksportem. Cena w tym roku powoduje to, że możemy rywalizować na rynkach poza UE z Białorusią czy Litwą ale co z tego jak nie można kupić ładnego towaru z badaniami i odpowiednio zapakowanego.
  11. Dokładne, dziś byłem u znajomych na hurtowni, chciałem im wcisnąć ziemniaki od rodziny (mam dwóch szwagrów od lat uprawiających ziemniaki), kolega powiedział, że nie chce ich nawet za darmo, chociaż w normalnych warunkach bierze na hurtownię do 20 ton tygodniowo. Szkoły, stołówki, restauracje, firmy cateringowe zamknięte. Sprzedaż warzyw mu spada na łeb na szyję.
  12. Może Ty potrafisz lewitować, ziemniaki i inne warzywa jednak nie potrafią a transport kosztuje. Przy cenie 1 zł transport do hurtowni to jakieś 30 % do ceny zakupu ale przy obecnej to około 80%.
  13. Oczywiście, bo w przeciwieństwie do Ciebie mam to w opisie, więc żadna tajemnica i powiem więcej, jestem zły na te niskie ceny ziemniaka bo ciężko dobrze zarobić. Służę przykładem, 10% marży przy cenie 1 zł/kg daje większy zysk niż 30% przy obecnej cenie.
  14. To po co sadzić coś, czego nie można sprzedać z zyskiem, może należy zmienić profil produkcji i np. zamiast tych buraczków, pasternaku czy cebuli zasiać kukurydzę?
  15. Wystarczy pójść do sklepu i popatrzyć na półki kto produkuje ćwikłę z chrzanem, buraczki w wiórkach itp.(na etykietach są napisane nazwy producentów) następnie umówić się z takim producentem na rozmowę, dogadać kontrakt, podpisać i po problemie. Jest tylko jedno ale, ale co zrobisz jak będzie nieurodzaj i podpiszesz kontrakt po jakieś cenie a cena rynkowa będzie cztery razy wyższa, dotrzymasz umowy?
  16. Do tego dochodzi Covid-19, coraz więcej rządów ogłasza lockdown (Anglia, Austria, Belgia, Francja, Czechy itd.) co oznacza zamknięte restauracje, stołówki i inne lokale zbiorowego żywienia. Ludzie kupują ryż, makaron i temu podobne produkty, ponieważ zajmują one mniej miejsca i lepiej się przechowują niż ziemniaki. Zapowiada się bardzo zły rok nie tylko dla producentów ziemniaków ale i warzyw.
  17. Zbiory ziemniaków w pięciu głównych krajach produkujących w Europie Zachodniej (Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Belgia, Holandia) szacuje się na 27,9 miliona ton w tym sezonie, jeśli wszystkie ziemniaki uda się zebrać w trudnych warunkach pogodowych. To o 4,5 procent, czyli około 1 mln ton więcej niż w poprzednim sezonie.
  18. Ceny kontraktowe EEX w listopadzie 5,0 euro za 100 kg, a na kwiecień 2021 roku 6,50 euro za 100 kg, czyli niewiele więcej. Rok temu cena wynosiła 15,50 euro za 100 kg - około trzykrotnie więcej. Tak się kształtują ceny ziemniaka w całej Europie.
  19. Dokładnie i to same chodliwe odmiany, Gala, Soraya.
  20. Maksymalna cena jaką w tym roku można uzyskać za ziemniaka to 400 zł za tonę, jak cena podskoczy to wjedzie Litwa. Litwini tylko na to czekają.
  21. Rumuni gotują się z ziemniakiem, cena 0.10 EUR/kg za kaliber 5.5+.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...