Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość
Godzinę temu, Gość Kmi napisał:

Dobrze żarło i zdechlo

Nie każdy ma taki problem, w sobotę pod agrosadem ok 30 tirów czekało na rozładunek, większość z pysznym francuskim ziemniaczkiem, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
1 godzinę temu, Gość Max napisał:

Handlarz gadał że od 14 do 18. Kogo tu słuchać.?!

Podejrzewam że handlarz był u Ciebie kupić to chyba nic dziwnego że zaniżył ceny co Ci miał powiedzieć że na giełdzie 25 zł a dawał Ci 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki szał pytam się? Dziś dzwonilemy do gościa co zawsze dobrze mi płacił to powiedział że może dać max 14zl/15kg bo import mimo kwarantanny jak szedł tak idzie i polski syf to tylko na pasze albo sadzeniaka!Dzwonili też tacy co dawali 12 zł. A paru można powiedzieć kolegów z którymi handluje od lat którzy wozili w góry to powiedziało że na razie nic nie handlują bo ludzie nawet na podwórka nie chcą wpuszczać! Nie wiem gdzie płacą 25zl/15 ale zapraszam w ok.Proszowic. Pusty śmiech mnie zbiera jak słyszę o wspaniałym polskim ziemniaku! Może i był taki ale 30 lat temu! 1 na 10 umie zrobic towar porównywalny z nawet litewskim! Pozdrawiam Rolnik z Proszowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
15 minut temu, Gość Kpr napisał:

Jaki szał pytam się? Dziś dzwonilemy do gościa co zawsze dobrze mi płacił to powiedział że może dać max 14zl/15kg bo import mimo kwarantanny jak szedł tak idzie i polski syf to tylko na pasze albo sadzeniaka!Dzwonili też tacy co dawali 12 zł. A paru można powiedzieć kolegów z którymi handluje od lat którzy wozili w góry to powiedziało że na razie nic nie handlują bo ludzie nawet na podwórka nie chcą wpuszczać! Nie wiem gdzie płacą 25zl/15 ale zapraszam w ok.Proszowic. Pusty śmiech mnie zbiera jak słyszę o wspaniałym polskim ziemniaku! Może i był taki ale 30 lat temu! 1 na 10 umie zrobic towar porównywalny z nawet litewskim! Pozdrawiam Rolnik z Proszowic.

bzdury piszą na giełdach nie ma kupca za 15 zł nie ma komu podać i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ladowałem po 1,10 netto cale auto także mówcie co chcecie. Podkreślę ze z domu zoltego ziemniaka. To co takiego dziwnego giełdy okolice 20 zł worek muszą wołać. Ale przy większych ilościach policzyć koszty też się nie opłaca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie jednokrotnie pisałem na tym forum w tym sezonie. Hurtownie (porządne) nieustannie od września płacą ok 20zl netto za 15kg. Mówimy oczywiście o konkretnym ziemniaku. Jedna odmiana cały sezon, odpowiedni kaliber, jakość bdb. Ilości tirowe. Aktualnie nic się nie zmienia. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Tylko rolnicy z towarem bez pewnego zbytu sami sobie psują cenę. Ciekawe kiedy zmądrzeją i zaczną sądzić według potrzeb(pewnego zbytu) a nie zasadzę wiecej bo przysłowiowy Antek też więcej sądzi. Pozdrawiam zdrowo myślących. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...