Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
2 godziny temu, Gość AB ziemniak napisał:

Dziś bronisze młoda Irga tunel 10-12 zł kg. 

Żeby w lipcu sierpniu choć tyle za worek było...? Duńskie czy niemieckie stowarzyszenia plantatorów ziemniaka już piszą do swoich rządów o pomoc teraz i w nowym sezonie bo przemysł stoi i kontrakty na nowe zbiory są małe i za marne pieniądze jak już. Zasadzone nic mniej i przeważnie jadalnego co przy ich technologii i powszechnym nawadnianiu wróży jedno- będzie d*pa z ziemniakami w nowym sezonie! Choćby u nas urosło 20% to nie podskoczymy bo nas import zaleje!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody rolnik

W tym roku przy takiej cenie wywiesc na pole to trzeba miec "talent". Nie mowie ze handlowalo sie lekko ale w miare byl zbyt wiec kto w tym roku nie sprzedal to nie chce mi sie myslec co bedzie przy cenie od 40gr w dol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

te 40 ton to końcówka z 300 na jesień - nie zostało by nic gdyby nie zamknęli moich stołówek i barów z którymi handluje,  może coś jeszcze zejdzie a jeśli nie to trudno -   cenę trzymałem cały czas nie sprzedawałem nic półdarmo psując rynek - szkoda tylko że inni wolą sprzedać za połowę ceny 80 % towaru na który nie mają zbytu niż sprzedać 80 % dobrze a te 20% przyorać jeśli jest taka potrzeba. Prędko w naszym kraju się to nie zmieni, nadzieja w nowym pokoleniu 

 

Podpisano

Rolnik w wieku 25 - 30 l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody rolnik

Jesli jest tak jak piszesz to wcale nie glupio mowisz bo na stolowki to inna cena jest takze i tak zarobiles swoje. Mozemy przybic sobie piatke ten sam przedzial wiekowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K.... a sami specjaliści od handlu i uprawy. Też mam takiego we wsi w internecie najmądrzejszy i wszystko drogo sprzedaje tylko jak cena zaczyna spadać to pierwszy w gacie robi i skomle handlarzowi byle tylko sprzedać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody rolnik

Nie zadni specjalisci tylko rozsadnie podchodzacy do sprawy ludzie. Wiadomo jak tanieje to kazdy chcialby po starej cenie sprzedac ale tak sie nie da a najgorsze to prosic sie handlarza o kupno wtedy placi ile chce. Ja nie mowie ze drogo sprzedaje bo po co mi to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Jarek
18 godzin temu, Gość gość napisał:

te 40 ton to końcówka z 300 na jesień - nie zostało by nic gdyby nie zamknęli moich stołówek i barów z którymi handluje,  może coś jeszcze zejdzie a jeśli nie to trudno -   cenę trzymałem cały czas nie sprzedawałem nic półdarmo psując rynek - szkoda tylko że inni wolą sprzedać za połowę ceny 80 % towaru na który nie mają zbytu niż sprzedać 80 % dobrze a te 20% przyorać jeśli jest taka potrzeba. Prędko w naszym kraju się to nie zmieni, nadzieja w nowym pokoleniu 

 

Podpisano

Rolnik w wieku 25 - 30 l. 

Czyli jesteś tak zarabiony ze niewiesz ile masz lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadła cena w Małopolsce. Na najtańszej w kraju gieldzie w Skalbmierzu, zolty ziemniak nawet 8 zl, czerwony minimalnie droższy. I co, nie ma komu sprzedać. Za mało kupujących. Jeszcze tydzień temu handel był lepszy, wszyscy trzymali cene... Wykorzystali to Ci, którzy byli poinformowani ze spadnie cena i sprzedali zoltego po 10-12 zł. Gastronomia leży, znam takich co myśleli że w maju będzie po 20 zl/worek. Trzymajcie dalej, będą wybory prezydenckie to ruch się zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal

Co za bzdury wypisujesz dobry towar się sprzedaje dardzo dobrze 8 zł to marna jakość więc nie strasz a tak na marginesie handel starym do końca maja na pewno będzie bo młody nie będzie miał wydajności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
1 godzinę temu, Gość Michal napisał:

Co za bzdury wypisujesz dobry towar się sprzedaje dardzo dobrze 8 zł to marna jakość więc nie strasz a tak na marginesie handel starym do końca maja na pewno będzie bo młody nie będzie miał wydajności 

Po czym to wnioskujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek
2 godziny temu, Gość Michal napisał:

Co za bzdury wypisujesz dobry towar się sprzedaje dardzo dobrze 8 zł to marna jakość więc nie strasz a tak na marginesie handel starym do końca maja na pewno będzie bo młody nie będzie miał wydajności 

Dokladnie ja zaopatruje hurtownie aktualnie w cenach 18-20 Zl. Teraz idzie 2 lufy tygodniowo i schodzi jak zloto ale ladny towar wiec niewiem co wy macie po 8 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
32 minuty temu, Gość Jarek napisał:

Dokladnie ja zaopatruje hurtownie aktualnie w cenach 18-20 Zl. Teraz idzie 2 lufy tygodniowo i schodzi jak zloto ale ladny towar wiec niewiem co wy macie po 8 zl.

Tymi lufami handlujesz wirtualnie bo cena to 8 a nie 18 czy 20. Zejdz z księżyca na ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też sprzedaje po 1 zł netto i pytają ile jeszcze mam. Także takie bajki to już nie ma komu chyba gadać to tutaj probuje zrobić haos ale mu się nie uda. Mam też na młode myślę że pod koniec maja coś się dopiero zacznie kopać. Na marginesie krzaki niby ładne ale zawiązków nie ma za dużo także może być różnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Denar

Ja też mam jeszcze 50 ton i sprzedaje 15-20 zł i nie boję się że nie pójdzie. Ale towar gazowany a nie jakieś obierane dziadostwo z piwnicy od mencyjazy co można by trzodzie uparowac i by się nie chwyciła .  Nie mymy rolnictwa  z pseudo roznictwem co ma 5 - 10 ha i do pracy chodzi a ziemniaki hobby do tego 2 krowy  5 świń i parę kur. No sory to jest rolnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...