Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacek
14 godzin temu, Gość Młody ziemniak Oleśnica napisał:

Wrocław 5zł wołane towaru opór kupca zero 

Wrocław 10 zł dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość konsument
2 godziny temu, Gość Janek napisał:

Potwierdzam 10 zl. 

Mam codziennie świeżą dostawę z ok Sieradza. Dziś był arrow i irga po 9 zł u mnie na miejscu. To po ile tam handlarz musi zapłacić i przywieźć 350 km żeby mu się opłacało. Ludzie szanujcie swoją robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje ziemniaki po 6 zł i trochę mi szkoda tych rolnikow. Ile to muszą się narobić a ja sprzedaje po 12 na miejsca. Ale skoro tyle chcą to nie będę przepłacał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
Godzinę temu, Gość Xyz napisał:

Kupuje ziemniaki po 6 zł i trochę mi szkoda tych rolnikow. Ile to muszą się narobić a ja sprzedaje po 12 na miejsca. Ale skoro tyle chcą to nie będę przepłacał. 

Jak Ci szkoda to płać 10zł a nie wyrywaj za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zły rolnik

Wy jesteście rolnicy nie poważni.... sprzedajecie po 5-8 zł byle sprzedać bo futro w kieszeni a taki handlarz na ryneczku sprzedaje po 15-20 znam takich co kilkaset worków tygodniowo sprzedają to zobaczcie ile oni zarabiają w tydzień na Waszej karkołomnej pracy która trwa cały rok !!! ja się wstrzymuję z kopaniem jedynie na detal sprzedaje jak cena nie wzrośnie to na przemysł wywiozę, szkoda mojego kręgosłupa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yakto
4 godziny temu, Gość zły rolnik napisał:

Wy jesteście rolnicy nie poważni.... sprzedajecie po 5-8 zł byle sprzedać bo futro w kieszeni a taki handlarz na ryneczku sprzedaje po 15-20 znam takich co kilkaset worków tygodniowo sprzedają to zobaczcie ile oni zarabiają w tydzień na Waszej karkołomnej pracy która trwa cały rok !!! ja się wstrzymuję z kopaniem jedynie na detal sprzedaje jak cena nie wzrośnie to na przemysł wywiozę, szkoda mojego kręgosłupa!!!

I co przemysł przyjmie ci wczesnego ziemniaka? Przecież wszystkie nie mają więcej jak 12 skrobi no i kontraktacja obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość

Zastanawiam się czy Ci ludzie co sprzedają po 6,7 zł czy umia liczyć. Bo mi wychodzi dokładka przy 35 tonach handlowego tej cenie. Lepiej puścić ziemię takiemu narwancowi i pewnie jeszcze by dał 2, 3 tys. Dzierżawy. Ludzie opanujcie się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kraków

09.07 godz  9.00 ziemniaki 7 złoty/15 kg za ładnego. Byłem z ogórkiem i z ciekawości przeszedłem sie na ziemniaki. Wdałem się też w dyskusje z jedną kobietą handlarką ,która uważała że rolnicy zaniżają cenę i szkoda im tych ludzi co kopią te ziemniaki za grosze - po czym gdy powiedziałem jej że ogórek po 3,5 zł kilogram to powiedziała "czemu tak drogo? po 3 zł by nie było?". Podsumowując nie szukajmy logiki tam gdzie jej nie ma . Rynkiem od czasów pradawnych rządził popyt i podaż. Nie ma to nic wspólnego z szanowaniem czy nie szanowaniem swojej pracy. Każdy towar jest inny, każdy chce sprzedać. Tak było przed nami i będzie długo długo po nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Tak tylko tego pokolenia już prawie nie ma, są młodzi ale nie wszyscy zmienili tok myślenia i liczenia zysków. Nie którzy robia syzyfową prace i nawet nie wiedzą że tracą zdrowie, czas który mogliby wykorzystać odpoczywając i nie odkupią go za żadne pieniądze. Także trochę rozwagi bym proponował i przemyslen nad tym do czego ten pęd prowadzi. Bo przerzucenie kilkudziesięciu ton nawet raz tylko wziąść w ręce ten worek 15kg za marne 6,7,8 zł to śmiech gdzie dziś pracownik za godzinę solidnej pracy otrzymuje 20 zł na rękę i się nie stresuje anomaliami pogodowymi, sprzętem itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość gość rolnik

Lokalne sklepiki po 12 zł, ale to jest mały hurt do 20 sztuk i trzeba zanieść na magazyn, cenę trzeba było spuścić przez hurtownie... Nie wiem jak wy ale mi się koledzy wydaje że 10 zł w większym hurcie przy obecnym sezonie i ilości nasadzeń nie jest wcale kiepską ceną, byle tylko po tyle chciało iść na jesieni i było dobre zejście to było by w mojej ocenie dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
56 minut temu, Gość gość rolnik napisał:

Lokalne sklepiki po 12 zł, ale to jest mały hurt do 20 sztuk i trzeba zanieść na magazyn, cenę trzeba było spuścić przez hurtownie... Nie wiem jak wy ale mi się koledzy wydaje że 10 zł w większym hurcie przy obecnym sezonie i ilości nasadzeń nie jest wcale kiepską ceną, byle tylko po tyle chciało iść na jesieni i było dobre zejście to było by w mojej ocenie dobrze 

Logiczne myślenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody ziemniak Oleśnica

Ktoś wyżej napisał że rynkiem rządzi popyt i podaż i ma rację pogodźcie się z tym że jest duża nadprodukcja ziemniaka i będzie tanio składa się na to liczba nasadzeń i urodzaj u nas na Oleśnicy plon oscyluje na poziomie 50-60 ton z ha to jest 100% więcej jak  w zeszłym roku. Niestety dla nas wszystkich będzie tanio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...