Skocz do zawartości

Ceny jabłek eksportowych - 2015r


torenze

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sprzedawać mniej jak 1 zł, ja mam znajomego, który ma na stanie chyba z 2000 ton (jabłka jego i od ludzi), jeszcze żadna komora nie otwarta stały odbiorca oferuje mu już 1,30 za samo jabłko za różne odmiany, ale cena ma jeszcze wzrosnąć więc on nie sprzedaje. Mi klient dawał za idareta 1 zł ale jakiego z kopca, ale znajomy mówi abym się nie śpieszył idared jeszcze poleży, a jak coś mówi, że wymiesza u siebie i sprzeda mi drożej, także wierze co gada bo kooperuje z dużymi firmami i wie co oferują kupcy.

Ponadto jabłko źle się nie przechowuje więc jeszcze można na spokojnie sobie czekać, a wbrew opiniom jak się okazuje jabłka zaczyna brakować. Także ja czekam.

 

Kolego nie pisz postow bo wstyd przynosiz naszej branzy.

 

Co będzie nawet za 2 tygodnie tego nikt nie wie. A jeśli ktoś twierdzi ze wie ze w kwietniu czy w maju bedzie drożej niech lepiej zacznie na gieldzie grac bo marnuje sie w sadownictwie.

 

Ten kto chce sprzedawać niech sprzedaje bo to jego jabłka i jego decyzja a ten kto chce trzymac niech trzyma ale tez niech sie nie madrzy ze kazdy powinien trzymac i na pewno bedzie drozej.

 

 

 

 

Ja sprzedawalem w tym tygodniu czerwone po 1 zł na gotowo. Platne gotowka, jablko bez wikeszych wymogow z ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość esrew

Jak wstrzymamy handel jabłkiem  jeszcze 2-3 tygodnie  cena musi wzrosnąć na 1zł .a może i więcej.. 

 

Handel wstrzymaja jednostki i to nie zadziała. Nie ma czegos takiego jak solidarnośc wsrod sadownikow. Zawsze jak sa problemy z cenami czy to wisni czy przmyslu to czesc strajkuje a czesc wozi nawet po nocy i przez to nie mozemy wplywac na ceny. Gdyby grupy byly prawdziwym zrzeszeniem producentow a nie firamami ktore powstaly dzeiki sadownikom ktorzy nie maja nic do powiedzenia sytuacja wygladala by calkowicie inaczej.

 

Poza tym jest wielu sadownikow ktorzy wstrzymywali sie z handlem ale przychodzi czas ze trzeba zaplaciic rachunki za prad, ubezpieczenia, kupic srodki ochrony roslin itp. i  sa zmuszeni sprzedawac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawid

W tamtym roku niektórzy brali kredyty w banku a jabłko trzymali później do kwietnia i maja. W tym roku może być podobnie.

I sprzedali po 80gr albo na taśmę.

Na własne oczy widziałem na zakładzie jakiego pięknego idareda ludzie sypali w zeszłym roku po 40 gr...

A w styczniu mieli 1,20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KubaBialobrzegi

Kolego nie pisz postow bo wstyd przynosiz naszej branzy.

 

Co będzie nawet za 2 tygodnie tego nikt nie wie. A jeśli ktoś twierdzi ze wie ze w kwietniu czy w maju bedzie drożej niech lepiej zacznie na gieldzie grac bo marnuje sie w sadownictwie.

 

Ten kto chce sprzedawać niech sprzedaje bo to jego jabłka i jego decyzja a ten kto chce trzymac niech trzyma ale tez niech sie nie madrzy ze kazdy powinien trzymac i na pewno bedzie drozej.

 

 

 

 

Ja sprzedawalem w tym tygodniu czerwone po 1 zł na gotowo. Platne gotowka, jablko bez wikeszych wymogow

 

Jaki wstyd pisząc prawdę, dzisiaj miałem rozmowę na jabłko jest zapotrzebowanie i teraz 80 groszy to cena minimalna, za idareda 1 zł z chłodni to z palcem w doopie się dostaje. Na idareda jest zapotrzebowanie, a jesienią jak był spad po 12 gorszy to ludzie wozlili huhanego, pieszczonego dla GP po 35 groszy. I kto kogo dymał, zakłady i GP skupowali za bezcen a teraz będą z ruskimi handlować i dobrze na tym zarobią.

 

Ja nie wiem co będzie za 2 tygodnie i po świętach, ale wiem, że cena idzie w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Na chwilę obecną za czerwone jabłko 80 groszy to absolutne minimum. Sporo jest ofert na 90 i więcej, pod koniec tygodnia bez problemu może być złotówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warka

ehh ludzie ludzie, ja właśnie kończę sprzedawać, bo zaraz będzie zawał jabłka na rynku i zobaczycie czy opłaci się Wam czekanie na Wasze 5 gr... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest...taki jest handel...a przy okazji to wszystkiego najlepszego z okazji święta sadowników...wiecie jakie dziś święto???40-stu męczenników :D ...i podobno Dzień Mężczyzny ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SADOWNIK

POPIERAM!!! ŻEBY NIEKTÓRZY SIĘ NIE PRZELICZYLI!!! CENY NIEBAWEM PÓJDĄ W DÓŁ,WIĘC NIE MA CO BYĆ ZBYT CHCIWYM,BO MOŻE BYĆ POWTÓRKA Z ZESZŁEGO ROKU!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Biznesmen

Są tacy ludzie, którzy mają sad bo to ich dodatkowe hobby i dodatkowy pieniądz np. dla żony na wakacje na Bora Bora, więc się w to bawią, ale jak jest rok opłacalny to zawijają rekawy, jak jest taki jaki był to nawet palcem jabłka nie trącają, mają inny biznes, który przynosi stałe dochody, także nie każdy musi się bawić w utylizację, ale jak jest dobry rok wysypać 100 ton na wina czemu nie rodzina cała może mieć 2 razy w roku dobre wakacje na Bora Bora, Seszelach, a inne miejsca to nawet co miesiąc.

Od to własnie chodzi moja kochana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewexy

Dziwi mnie jeden fakt ze mamy niby za dużo jabłek w tym roku a jabłek nie ma na skupach to po co cena rośnie, to powoduje tylko dalsze wstrzymanie się że sprzedażą sadowników i dalsze braki jabłek na skupach wystarczy nie podnosić ceny przez 2tygodnie i jabłek będzie do oporu. Drugie wyjście obniżyć cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość samuel

Ogólnie na skupach nie ma jabłka bo sadownicy wstrzymują sie ze sprzedażą licząc na lepsze ceny. Do świąt zostało jeszcze 3 tygodnie i pewnie nie wiele kto otworzy.. Po  świętach handel ruszy dopiero około 15kwietnia  a wtedy prawdopodobnie sadownicy będą otwierać chłodnie bez opamiętanie co to wróży Bóg jeden wie. Grójec Export 80-85gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość kazio

osobiście planuje połowe sprzedac połowe zostawić, bo narazie zejście jest ale to dlatego że mało kto sprzedaje towar, jak otworzą wszyscy zejścia może nie być, dlatego wole połowe opylic teraz, w razie problemów łatwiej bedzie sprzdedac to co zostało niz wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość_Realista

Gratulację !!! jak zwykle na IGRICI-e nie brakuje wszystko wiedzących, sadowników którzy "podobno" dostają złotówkę lub inne oderwane od rzeczywistości ceny. 

Kilka opcji sprzedaży jabłka przez "drogo" sprzedających sadowników:

1. Sprzeda do grupy po 1,0 zł, ale odliczają 0,10 zł, ale tego juz nie powie.

2. Sprzeda 20 ton Idareda bo ktoś potrzebuje po 1,0 zł (lub wysyłka 1 auto tygodniowo) i sieje zamęt, że cena jest 1,0 zł. 

3. Słyszał, że podobno ktoś na sąsiedniej wsi po tyle kupuje. Albo kupuje firma x na 30 dniowy termin płatności po 1,1 zł.

 

Jeżeli ktoś ma 2000 ton to tylko pogratulować, tylko nie wiem czego. Robiąc samochód dziennie, a więcej w warunkach domowych nie zrobi potrzebuje 100 dni czyli 3,5 miesiąca, żeby wszystko sprzedać. I co gdzie to sprzeda, jak otworzy ? a jak cena zacznie iść w dół ? Bedzie dzwonił do grup, żeby wzieli, pomogli itd. 

2000 ton = 100 dni x 20 ton = 3,5 miesiąca 

połowa marca + 3,5 miesiaca = koniec czerwca :-) 

 

Tylko pogratulować tym co w te głupoty wierzą !!!

 

Co do grup. Zamysł super, tylko złe wykonanie. Grupa sprzedaje jabłko całym rokiem i sadownicy dostają średnią cenę z całego roku. Każdy jest zadowolony, a grupa decyduje sama co gdzie kiedy sprzedać :-)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kokoloko

witam wszystkich sadowników życzę wam abyście sprzedawali jabłka szczególnie idareda po 2 zł szczęścia wam życzę tylko za miesiąc nie biadolcie że teraz jest po 0,75 gr na gotowo a tak się zanosi pozdrowienia z Moskwy he he he chyba nie wiecie co Putin szykuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...