Skocz do zawartości

CENY JABŁEK PRZEMYSŁOWYCH sezon 2019/2020


Gość marian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gość grójec
2 godziny temu, Gość Robert napisał:

Grójec 57 groszy w skupie. 2 gr w górę. Tendencja wzrostowa. 

Wg mnie, podkreślam że to tylko moje zdanie, przemysl lekko dojdzie do 80-85 groszy. Jeżeli będzie zapotrzebowanie, a na ta chwilę wszystko na to wskazuje, zakłady będą chciały wyciągnąć jabłko z przechowalni piwnicy etc. 

dadzą i 1zł nigdzie taniej nie kupią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moje zdanie jest takie, że spad jeszcze zdrożeje teraz nadchodzi kulminacja zbiorów, ale na krótko i będzie trend spadkowy bo jabłko szybko znika z drzew. Także przetwórcy muszą jakoś zachęcić sadowników aby im oddawali jabłko zamiast wstawiać do magazynów. Druga sprawa dużo jest dzikich sadów, z których nie ma jabłek jak są to wiszą piłeczki, które ciężko się zrywa więc otrzepać nie ma jak i wielu wiekowych sadowników sobie odpuszcza bo dzieci wyjechały gdzieś do pracy więc też nie ma kto im zerwać tego drobiu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Jabłkowy napisał:

Nie podniecajcie się tak za rok po 10gr będziecie wozić stać w kolejkach na skup całe noce i modlić się żeby nie były tańsze i ktoś to wziął od was. 

Za rok to daleko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nnnn. A to
13 godzin temu, Gość Jabłkowy napisał:

Nie podniecajcie się tak za rok po 10gr będziecie wozić stać w kolejkach na skup całe noce i modlić się żeby nie były tańsze i ktoś to wziął od was. 

Kolego mamy ceny referencyjne na przenysl a to 0,30 groszy obecnie więc o takiej cenie 0,10 zapomnij. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mieszkaniec dankowa

Dlaczego wszystkie skupy w okolicy białej rawskiej płacą 60 groszy a ... z podsetek biala rawska płaci 58 ja się pytam zawsze musisz orać ludzi, ...  ???

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było 10 gr to musi być masą jabłka. A no to musi się złożyć wiele czynników. Przez następne kilka lat nam to nie grozi także płacz, płać i niech Cię boli, a boli, oj boli bardzo :) Grójec 62 w skupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość mieszkaniec dankowa napisał:

Dlaczego wszystkie skupy w okolicy białej rawskiej płacą 60 groszy a ... z podsetek biala rawska płaci 58 ja się pytam zawsze musisz orać ludzi, ...  ???

Mówisz o pajacu-łapce ? Uważaj u niego na skupie trzymaj się za kieszeń on musi oszwabić na czymś wczoraj chciał kupić za 58 gr jak się okazało to daje gotówkę bo VAT dla siebie ! A na każdym skupie obok 60 netto nie mówiąc o wadze która wazy na jego korzyść... zalecam omijać tego chłopa pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Nnnn. A to napisał:

Kolego mamy ceny referencyjne na przenysl a to 0,30 groszy obecnie więc o takiej cenie 0,10 zapomnij. 

Kolego ,ale 0,30 to jest loco na rampie na zakładzie ,tak więc może być na skupie 0,20 :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Mariusz napisał:

Żeby było 10 gr to musi być masą jabłka. A no to musi się złożyć wiele czynników. Przez następne kilka lat nam to nie grozi także płacz, płać i niech Cię boli, a boli, oj boli bardzo :) Grójec 62 w skupie :)

Nie grozi masa jabłka ? a rok temu co było ?  wystarczy że nie bedzie mrozu i towaru  bedzie znowu za dużo. Nie bierzesz chyba pod uwage nowych nasadzeń ktrych przybywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie podniecajcie się tak za rok po 10gr będziecie wozić stać w kolejkach na skup całe noce i modlić się żeby nie były tańsze i ktoś to wziął od was. 

Jak będzie po 10 groszy to ja bynajmniej nie będę wzbierał jabłek najzwyczajniej się to nie opłaca 100 ton przewalić dla 10000 zł z czego część to koszty i zostanie jak zostanie kiedy się pozbiera samemu jakiś śmieszny grosz. Trochę liczyć potrafię więc jak mam łamać sobie kręgosłup i potem za 15 minut wizyty u lekarza płacić 300 zł to ja sobie odpuszczam i zapewne z podobnym myśleniem będzie z roku na rok coraz więcej ludzi zresztą widać to na przykładzie pracy ludziom młodym nawet w lepszej pracy nie chce się robić za minimalną krajową to do jabłek też nie będzie chętnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość olo napisał:

W okolicach Grójca towaru szybko ubywa, prawie sam idaret na drzewach został. Przemysł wszyscy sprzątają na bieżąco w następnym tygodniu koniec zbiorów. Średnio 10-15 ton z ha. Cena 60 gr.

w okolicach Białej Rawskiej sredno 50 -60 ton z ha ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2019 o 13:22, Gość Jarek napisał:

Mówisz o pajacu-łapce ? Uważaj u niego na skupie trzymaj się za kieszeń on musi oszwabić na czymś wczoraj chciał kupić za 58 gr jak się okazało to daje gotówkę bo VAT dla siebie ! A na każdym skupie obok 60 netto nie mówiąc o wadze która wazy na jego korzyść... zalecam omijać tego chłopa pozdrawiam

konkuręcjia się odezwała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Marian napisał:

Proponuje zakupić sobie wagę do ważenia całych skrzyn(1500zl) i zaraz się zwróci bo oszukują i skupczyki na przemyśle i w grupach ta sama jazda jest,a Jablko nie kosztuje mało....

to jest normalne jakoś trzeba nadrobić a jabłko paruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...