Skocz do zawartości

CENY JABŁEK PRZEMYSŁOWYCH sezon 2019/2020


Gość marian

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 238
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Pełna zgoda szuiram. Mają okazję kupić jabłko z przechowalni za około 80 groszy. Przy tych cenach im się to nie uda, a kontrakty mają. 

Nie ma się czym przejmować. Niektóre odmiany dobijają do 2 zł w karton lub tyle kosztują. Omijać jak najmocniej posrednikow i będzie git. Kto ma odbiorców(Nie grupy) sprzedaje w dobrych cenach

W przyszłym roku pierwszy będziesz prezesa gp w doope całować a teraz taki butny jesteś ....

 

Dobija do 2 i na tym się skończy ....przyjechałaś uwja,czereśnia przyjedzie i jabłko gdy będzie drogie....

 

Ceny w tym roku nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Holandia napisał:

Tylko jabłuszka przemyslowe w sezonie rwania w Holandii były po 0.40 gr w przeliczeniu na PLN A w  Polsce było po 0.60 gr zdziwiło mnie to bardzo tak więc stawki wyrównali.  Nie jesteśmy pempkiem świata  w jabuszkach . 

Pępkiem nie, ale największym producentem jabłek w Europie i powinniśmy dyktować cenę.  W poprzednim sezonie zostawiłem 100 ton pod drzewami i w tym jak zgnije nic się nie stanie. Koszty zbioru coraz wyższe, ceny SOR także, a cena jabłek taka jak 20 lat temu. Janusze powoli zwijają interes, na targu w Grójcu dużo zwiedzających ale mało kupujących chyba że po kilkadziesiąt sztuk na dosadzenie. Ile tego jabłka w przechowalniach zostało, myślicie że dużo, w okolicach Grójca znam ludzi którzy są już po sezonie - zerwane sprzedane. Jabłek jest tak dużo jak wiśni i śliwek. Cena 50 gr czekam na 30 bo nie chcę narażać przetwórni na straty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Prorok napisał:

W przyszłym roku pierwszy będziesz prezesa gp w doope całować a teraz taki butny jesteś ....

 

Dobija do 2 i na tym się skończy ....przyjechałaś uwja,czereśnia przyjedzie i jabłko gdy będzie drogie....

 

Ceny w tym roku nie bedzie

To co będzie, jak w tym roku ceny nie będzie! Za rok będzie, za dwa.....?! Pora sprzedać gospodarstwo Panu PREZESOWI i iść do niego na parobka.....,a może Jasnie Pan pozwoli w czworakach z dziatwą przezimować i mocno bić nie będzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość gosc napisał:

Nie wiem jak w Waszej okolicy, ale w okolicach Białej Rawskiej jabłko pochowane w przechowalniach nie nadaje się w większości na deser tylko na przemysł.

Ludzie i tak to wysypią, jak nie teraz to za 2 tygodnie.

wszędzie podobnie .W tym sezonie wszystko się sprzeda jeszcze z tamtego roku dużo towaru u ludzi zostało i się przetrzymało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazowieckie 50gr

Koszty pracy rosną, ceny prądu pójdą w górę, sadów młodych wydajnych przybywa, brak odbioru 2 mln ton na wschód, cena przyzwoita tylko gdy są przymrozki, nie wróży to dobrze na przyszłe lata sadownicze, Będziecie się kłócić, kto jest mądrzejszy od którego, ale każdy jest winny...No bo kto przez ostatnie 15 lat nie powiększył  gospodarstwa, nie podwoił nie potroił areału, nie kupił nowy ciągnik albo kilka, nowe maszyny, chłodnie. Niektóry nawet przepłacił, zadłużył się, aby pokazać sąsiadowi, ale wszyscy jesteśmy winni ci mniejsi i więksi , jesteśmy tego wini tego co nadejdzie...A wszytko zaczęło się od naszego wyboru ? Nie,  unia pokazała nam drogę ku wygodzie i dobrobytu, poszliśmy wszyscy tą drogą, niby nasz wybór, ale teraz zastanowienie czy aby na pewno, bo teraz stoimy jak tłuste krówki w zagrodzie, czekamy aż nas ktoś wydoi, i będzie doił i brał ile chciał, bo zostaliśmy tak upasieni i przywiązani, że można nas doić przez kilka lat, a pieniądze ? A czy krówka dostaje pieniądze za wydojenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Bartek napisał:

głupoty piszesz .Po 8gr sypali ci co dużo ha mają A po 30 gr to ty w karton na gotowo sprzedałeś.Cwaniakujesz w tym roku za rok będziesz płakał?

Nie cwaniakuje tylko ograniczam produkcje jabłek do ilości jaką sam jestem w stanie sprzedać bez szykowania w karton. Idareta w poprzednim sezonie wysypałem za 32 gr, przemysł został pod drzewem, jabłko sprzedałem od 1-2 pln tylko trzeba się trochę postarać i nie dać się dymać pośrednikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość EDEK napisał:

mazowieckie 50gr

Koszty pracy rosną, ceny prądu pójdą w górę, sadów młodych wydajnych przybywa, brak odbioru 2 mln ton na wschód, cena przyzwoita tylko gdy są przymrozki, nie wróży to dobrze na przyszłe lata sadownicze, Będziecie się kłócić, kto jest mądrzejszy od którego, ale każdy jest winny...No bo kto przez ostatnie 15 lat nie powiększył  gospodarstwa, nie podwoił nie potroił areału, nie kupił nowy ciągnik albo kilka, nowe maszyny, chłodnie. Niektóry nawet przepłacił, zadłużył się, aby pokazać sąsiadowi, ale wszyscy jesteśmy winni ci mniejsi i więksi , jesteśmy tego wini tego co nadejdzie...A wszytko zaczęło się od naszego wyboru ? Nie,  unia pokazała nam drogę ku wygodzie i dobrobytu, poszliśmy wszyscy tą drogą, niby nasz wybór, ale teraz zastanowienie czy aby na pewno, bo teraz stoimy jak tłuste krówki w zagrodzie, czekamy aż nas ktoś wydoi, i będzie doił i brał ile chciał, bo zostaliśmy tak upasieni i przywiązani, że można nas doić przez kilka lat, a pieniądze ? A czy krówka dostaje pieniądze za wydojenie ?

a myslaleś że 50 % zwrotu na traktory to za darmo jest ?  ja nie widziałem aby na tym świecie ktoś coś komuś dał za darmo. Nawalone hektarów po to aby teraz oddawac towar za pół darmo. Zwróci im sie to co wam dali i to kilkukrotnie

Okolice Białej Rawskiej 46 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość EDEK napisał:

mazowieckie 50gr

Koszty pracy rosną, ceny prądu pójdą w górę, sadów młodych wydajnych przybywa, brak odbioru 2 mln ton na wschód, cena przyzwoita tylko gdy są przymrozki, nie wróży to dobrze na przyszłe lata sadownicze, Będziecie się kłócić, kto jest mądrzejszy od którego, ale każdy jest winny...No bo kto przez ostatnie 15 lat nie powiększył  gospodarstwa, nie podwoił nie potroił areału, nie kupił nowy ciągnik albo kilka, nowe maszyny, chłodnie. Niektóry nawet przepłacił, zadłużył się, aby pokazać sąsiadowi, ale wszyscy jesteśmy winni ci mniejsi i więksi , jesteśmy tego wini tego co nadejdzie...A wszytko zaczęło się od naszego wyboru ? Nie,  unia pokazała nam drogę ku wygodzie i dobrobytu, poszliśmy wszyscy tą drogą, niby nasz wybór, ale teraz zastanowienie czy aby na pewno, bo teraz stoimy jak tłuste krówki w zagrodzie, czekamy aż nas ktoś wydoi, i będzie doił i brał ile chciał, bo zostaliśmy tak upasieni i przywiązani, że można nas doić przez kilka lat, a pieniądze ? A czy krówka dostaje pieniądze za wydojenie ?

Ed...ja nie powiększyłem,nie dokupiłem...zmniejszył produkcję jabłek o 30procent i zastąpiłem to innym gatunkiem...

 

Od minimum v10lat wieszcze katastrofe i widzę,że trochę się spóźniła;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Płaczki będą narzekać zawsze bez znaczenia czy dostaną 0.5 zl/kg jabłek czy 2 zł/kg. Taka chłopska natura i tego się nie zmieni. Ja prowadzę gospodarstwo które dostałem niedoinwestowane od rodziców było to 5 ha, po 7 latach mam już 10 ha, produkcja głównie jagodowa plus trochę sadu. Kredytów nie posiadam, szesciociocyfrowe oszczędności na koncie i rozwijanie gospodarstwa z głową a nie przeinwestowanie, więc nie narzekam. Kwestia aby myśleć, bo czasy w których każdy z gospodarki mógł dobrze żyć się skończyły. Zostana tylko Ci którzy znają się na ekonomii bo resztę koszty zjedzą. Pozdrowienia dla ogarniętych życiowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość fvff napisał:

moderator niech kasuje posty w stylu bedzie drożej / bedzie taniej. Forum wróżbitów jest gdzie indziej.

Przychylam się do prośby i przypominam aby podawać aktualne ceny a nie życzenia. Wróżbitów zapraszam do innego wątku:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, IGRiT napisał:

Przychylam się do prośby i przypominam aby podawać aktualne ceny a nie życzenia. Wróżbitów zapraszam do innego wątku:

 

i 0,33 też już jest.Ludzie dużo przemysłu pochowali do chłodni przetwórnie do nowego sezonu będą mieli zapaś w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szum gumowca
13 godzin temu, Gość Qwr napisał:

Nikt nie pisze cen,bo każdy dziś woził przemysł jak opętany,istny owczy pęd

Haha ćććchorze poraz trzeci zostali wypędzeni z dziur z zapasami potencjalną obniżką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość sadownik napisał:

Jezusie..to co oni zrobią z sadownictwem w normalnym roku?...a upier....gałąź ,na której sami siedzą...tak to się skończy,przemysł u mnie ,okolice Rawy Maz. 50 gr,ludzie sypią na potęgę  korek z przechowalni?

miało nie być jabłka...........Biała Rawska 48 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...