Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz

Nie kombinujcie handlarzyki z tymi cenami na forum i nie piszcie jak to duzo towaru i jak tanio bo to śmiech. A głupie chlopy jeszcze przystępują i sie kluca między sobą. Ludzie nie dajcie sie podpuszczac. Pronce 1,5 za wage. W tygodniu wrzucę fakturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

3 godziny temu, Gość Marzyciel w gumowcach napisał:

W pewnej i wypłacalnej firmie z terminem płatnosci do tygodnia z ktorą handluje nie było innej ceny w tym roku niż 1,4 na sortownie. Wiec 1,4 za wage to chyba ktoś się jeszcze nie obudził po zeszłym roku albo kasa na św Nigdy. 1,1 za wagę jest jak najbardziej realne

Żyj dalej marzeniami....za przyzwoite jabłko nie ma problemu uzyskać przyzwoitej ceny...

Jak dla mnie możesz nie szanować siebie i swojej pracy i oddawać za darmo.

Twoje jabłka Twój biznes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość WGR napisał:

A jaki to jest niby rok, że te ceny takie słabe, aż taki wyjątkowy i tak mało towaru? Jabłek jest więcej niż rok temu czy się to komuś podoba czy nie. Oczywiście, że dużo jest słabej jakości towaru, ale to nie jest poprzedni sezon i ciężko się z tym niektórym pogodzić. 

Kto ma ładny towar to na wiosnę sprzeda i zarobi, kto ma dziadostwo to niech sobie czeka i liczy 3zł za wagę w skrzyni i aby dawaj. Taki sezon jak ubiegły się szybko nie powtórzy. Ludzie spanikowali, bo wirus i wyprzedali najszybciej jak się da, dlatego była taka sytuacja.

Niektórym się marzy, że jabłka zabraknie i będzie 3 czy 5zł za wagę, niech im się marzy dalej i żyją sobie ubiegłym sezonem, a nie rzeczywistością. Pozamykali zielonego i pogradowego dziadostwa w chłodniach i czekają na głupiego co zapłaci jak za zboże, powodzenia. 

Mądrego miło poczytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem ogłoszenie, że otwieram komorę odmiany Prince golden i Cap. Prince 70-95. Reszta 65+ z tym że jabłka powyżej 7 około 80%. Dostałem w ciągu półtora dnia kilkanaście telefonów. Ceny za wagę Prince 1.2-1.6 golden 1.4-1.8 Cap 1.5-1.7

Sortowanie max cena Prince 1.75 za kaliber 7-9

Golden max 1.9 kaliber 7cm. Drobne 1.2

Ale nie zdecydowałem się otworzyć komory. Dopiero początek grudnia. Może na same święta otworze lub dopiero po nowym roku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Jan napisał:

Wystawiłem ogłoszenie, że otwieram komorę odmiany Prince golden i Cap. Prince 70-95. Reszta 65+ z tym że jabłka powyżej 7 około 80%. Dostałem w ciągu półtora dnia kilkanaście telefonów. Ceny za wagę Prince 1.2-1.6 golden 1.4-1.8 Cap 1.5-1.7

Sortowanie max cena Prince 1.75 za kaliber 7-9

Golden max 1.9 kaliber 7cm. Drobne 1.2

Ale nie zdecydowałem się otworzyć komory. Dopiero początek grudnia. Może na same święta otworze lub dopiero po nowym roku 

 

Zaraz dostaniesz wiadomość od realisty że jesteś konfabulant,marzyciel i oszust....

Takie są ceny ale gość chce wyrwać coś za darmo i ma z tym klopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tobiasz

Jeśli już to stawiałbym na Najdareda. Idareda tak jak pan Prorok napisał do ogrzewania domow. Jest zapotrzebowanie na jabłko wybarwione w minimum 70% na dalsze rynki. Odmiana łatwa w produkcji, o dobrych zdolnościach przechowalniczych. Plusem jest również rozciągnięcie terminu zbioru... Mając w sadzie na pierwszy rzut Gala, następnie czerwony sport z grupy Jonagoldow tzn. Prince, Goldena Deliciousa oraz grupę Red Deliciousy Najdared wychodzi nam troszkę później. Mam posadzonego Najdareda na podkładkach m9 rn29 oraz m26 i tu poleciałbym m26, ładniejszy kolor i grubsze jabłko.  Plony średnie około 60-70 ton. Mączniak jest do opanowania przy obecnej gamie środków ochrony roślin i profilaktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Tobiasz napisał:

Jeśli już to stawiałbym na Najdareda. Idareda tak jak pan Prorok napisał do ogrzewania domow. Jest zapotrzebowanie na jabłko wybarwione w minimum 70% na dalsze rynki. Odmiana łatwa w produkcji, o dobrych zdolnościach przechowalniczych. Plusem jest również rozciągnięcie terminu zbioru... Mając w sadzie na pierwszy rzut Gala, następnie czerwony sport z grupy Jonagoldow tzn. Prince, Goldena Deliciousa oraz grupę Red Deliciousy Najdared wychodzi nam troszkę później. Mam posadzonego Najdareda na podkładkach m9 rn29 oraz m26 i tu poleciałbym m26, ładniejszy kolor i grubsze jabłko.  Plony średnie około 60-70 ton. Mączniak jest do opanowania przy obecnej gamie środków ochrony roślin i profilaktyce.

Daj spokój z czerwonym idaredem,tak jak z czerwonym ligolem.

Tylko globalne odmiany możliwe do sprzedaży na każdym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tobiasz
31 minut temu, Prorok napisał:

Daj spokój z czerwonym idaredem,tak jak z czerwonym ligolem.

Tylko globalne odmiany możliwe do sprzedaży na każdym rynku.

Ja jestem zadowolony z bilansu ekonomicznego odmiany Najdared. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Tobiasz napisał:

Jeśli już to stawiałbym na Najdareda. Idareda tak jak pan Prorok napisał do ogrzewania domow. Jest zapotrzebowanie na jabłko wybarwione w minimum 70% na dalsze rynki. Odmiana łatwa w produkcji, o dobrych zdolnościach przechowalniczych. Plusem jest również rozciągnięcie terminu zbioru... Mając w sadzie na pierwszy rzut Gala, następnie czerwony sport z grupy Jonagoldow tzn. Prince, Goldena Deliciousa oraz grupę Red Deliciousy Najdared wychodzi nam troszkę później. Mam posadzonego Najdareda na podkładkach m9 rn29 oraz m26 i tu poleciałbym m26, ładniejszy kolor i grubsze jabłko.  Plony średnie około 60-70 ton. Mączniak jest do opanowania przy obecnej gamie środków ochrony roślin i profilaktyce.

Zgadzam się w 100%. Cena może trochę niższa od reszty ale wydajność wyższa, wydajność zbioru szybsza,ochrona łatwiejsza, drzewka tańsze i wiele innych zalet. Zejście jabłka bardzo dobre. Także ekonomicznie nie wyjdzie gorzej od goldena czy gali. Napewno będę sadzil tą odmianę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Pepe napisał:

Zgadzam się w 100%. Cena może trochę niższa od reszty ale wydajność wyższa, wydajność zbioru szybsza,ochrona łatwiejsza, drzewka tańsze i wiele innych zalet. Zejście jabłka bardzo dobre. Także ekonomicznie nie wyjdzie gorzej od goldena czy gali. Napewno będę sadzil tą odmianę 

Nie wiem jak to liczysz ,że zarobisz lepiej niż na goldenie.

Sadz tylko pozniej nie szukaj winnych jak się zesra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tobiasz

Jeśli chodzi o Najdareda to tak. Ale miałem kilka epizodów nie trafionych np. uprawa ekologiczna, czy grusza...

P.s kolegami nie jesteśmy i nie byliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Gość Tobiasz napisał:

Jeśli chodzi o Najdareda to tak. Ale miałem kilka epizodów nie trafionych np. uprawa ekologiczna, czy grusza...

P.s kolegami nie jesteśmy i nie byliśmy.

Całe szczęście dla mnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fabian
2 godziny temu, Gość Ola napisał:

A teraz gloster wychodzi ciut drożej niż przemysłu 

A co sie dziwisz  ?  dzisiaj trzyma ,,ulica'"  (czytaj jak jest hossa na rynku nieruchomości i od piekarza po taksówkarza wszyscy kupują mieszkania na wynajem) czyli wszyscy liczą na kokosy, tak wszystkie chlopki co mają zwykłe chłodnie złożyli towar i nie ma wuja musi być,  pińć złoty  po ubiegłym roku,..... a ja wam mowie bedzie juz tylko taniej towaru mnogo i nie zapłaci, najgorsze jest to że w PL mamy zmagazynowane setki tysiące ton suchego przmysłu, po gradzie, zielonego odpadu...... ale co ja tam wiem .... w ubiegłym sezonie sprzedawałem od 2.70 - 3.50 za wage w skrzyni  i jestem laikiem za chwile wypowiedza sie EXPRECI z igrita .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Fabian napisał:

A co sie dziwisz  ?  dzisiaj trzyma ,,ulica'"  (czytaj jak jest hossa na rynku nieruchomości i od piekarza po taksówkarza wszyscy kupują mieszkania na wynajem) czyli wszyscy liczą na kokosy, tak wszystkie chlopki co mają zwykłe chłodnie złożyli towar i nie ma wuja musi być,  pińć złoty  po ubiegłym roku,..... a ja wam mowie bedzie juz tylko taniej towaru mnogo i nie zapłaci, najgorsze jest to że w PL mamy zmagazynowane setki tysiące ton suchego przmysłu, po gradzie, zielonego odpadu...... ale co ja tam wiem .... w ubiegłym sezonie sprzedawałem od 2.70 - 3.50 za wage w skrzyni  i jestem laikiem za chwile wypowiedza sie EXPRECI z igrita .

To trochę słabo sprzedałeś. Można było wyciągnąć 4-4.5 za wagę w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...