Skocz do zawartości

Ziemniaki wczesne 2020


Dynamit

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gościu
9 godzin temu, Gość pankracy napisał:

wszyscy wiemy że dzis cena na giełdach pasuje?.Wiec apeluje do wszystkich którzy nie mają zamówien zeby jutro nie kopali na całego. Z poniedziałku na wtorek to najgorsze zejscie.ja dziś bylem dużym 6t a jutro kopie na busa 3t i mam 1t zamówioną.nie zawalmy giełdy jak to bylo w czwartek i cena 1zł

gdyby każdy tak myślał jak pan było by pięknie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Pan napisał:

Pany trzeba trzymać tą cenę to coś się zarobi jeżeli zejdzie poniżej 10 zł to tyle praktycznie wyjdzie koszt produkcji 

Pany trzeba zmniejszyć nasadzenia i o cenę będziemy spokojni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Guest Gosc. said:

Pany trzeba zmniejszyć nasadzenia i o cenę będziemy spokojni.

Duże gospodarstwa mają sprzęt, ludzi i muszą zarabiać. Więcej hektarów -> większy zysk proste. Więc wiadomo że będziemy sadzić dużo dopóki będzie się to opłacało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość gosc Paweł

Ja połowę ziemniaka sprzedaję na rynkach regionalnych to tam dziś cena detal ok 3 zł/kg hurtowe ilości 2 zł/kg i jest ok ale cena około 1 zł to przy wydajności 16 ton handlowego mija się z celem. Kopanie na zamówienie i rozeznanie ile mogę sprzedać to recepta na najbliższy czas ale to oczywiście subiektywna opinia. Tak się zastanawiam jaka jest minimalna cena opłacalności za młody ziemniak biorąc pod uwagę mniejsza wydajność i koszt pracownika, który jest dość jednak dość spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak
W dniu 3.06.2020 o 10:43, Gość gosc Paweł napisał:

Ja połowę ziemniaka sprzedaję na rynkach regionalnych to tam dziś cena detal ok 3 zł/kg hurtowe ilości 2 zł/kg i jest ok ale cena około 1 zł to przy wydajności 16 ton handlowego mija się z celem. Kopanie na zamówienie i rozeznanie ile mogę sprzedać to recepta na najbliższy czas ale to oczywiście subiektywna opinia. Tak się zastanawiam jaka jest minimalna cena opłacalności za młody ziemniak biorąc pod uwagę mniejsza wydajność i koszt pracownika, który jest dość jednak dość spory.

16t to śrut który psuje cenę na giełdzie, A nie towar handlowy, przykrycie 30t i więcej na dzień dzisiejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
36 minut temu, Gość Master napisał:

Kopie już ktoś grunt ? U mnie Lord w pełni kwitnie , łęty duże ładne , ale pod krzakiem średnio 5-6 bulw . Szału nie ma .

W Denarze też szału nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Trzymamy cenę rolnicy po co opuszczacie już handlarze się śmieją. W tamtym roku 25 mogło być to i w tym można utrzymać tylko zależy on nas wszystkich. A tak na marginesie kopie i jest 6, 7 bulw pod krzakiem także trochę daje do myślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obserwator

  Panowie ten sezon jest z ziemniakiem skonczony u nas w powiatach wolbrom miechow zimiorow to tak dowalili ze najstarsi ludzie nie pamietaja kto ma zbyt to sie pozbedzie kto niema to zostanie z setkami ton zimiorow a ziemniaki jak na prospekty piekne lany deszcz jak na zamowienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...