Skocz do zawartości

Ziemniaki wczesne 2020


Dynamit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gościu
9 godzin temu, Gość pankracy napisał:

wszyscy wiemy że dzis cena na giełdach pasuje?.Wiec apeluje do wszystkich którzy nie mają zamówien zeby jutro nie kopali na całego. Z poniedziałku na wtorek to najgorsze zejscie.ja dziś bylem dużym 6t a jutro kopie na busa 3t i mam 1t zamówioną.nie zawalmy giełdy jak to bylo w czwartek i cena 1zł

gdyby każdy tak myślał jak pan było by pięknie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Pan napisał:

Pany trzeba trzymać tą cenę to coś się zarobi jeżeli zejdzie poniżej 10 zł to tyle praktycznie wyjdzie koszt produkcji 

Pany trzeba zmniejszyć nasadzenia i o cenę będziemy spokojni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Guest Gosc. said:

Pany trzeba zmniejszyć nasadzenia i o cenę będziemy spokojni.

Duże gospodarstwa mają sprzęt, ludzi i muszą zarabiać. Więcej hektarów -> większy zysk proste. Więc wiadomo że będziemy sadzić dużo dopóki będzie się to opłacało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosc Paweł

Ja połowę ziemniaka sprzedaję na rynkach regionalnych to tam dziś cena detal ok 3 zł/kg hurtowe ilości 2 zł/kg i jest ok ale cena około 1 zł to przy wydajności 16 ton handlowego mija się z celem. Kopanie na zamówienie i rozeznanie ile mogę sprzedać to recepta na najbliższy czas ale to oczywiście subiektywna opinia. Tak się zastanawiam jaka jest minimalna cena opłacalności za młody ziemniak biorąc pod uwagę mniejsza wydajność i koszt pracownika, który jest dość jednak dość spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Sieradzak
W dniu 3.06.2020 o 10:43, Gość gosc Paweł napisał:

Ja połowę ziemniaka sprzedaję na rynkach regionalnych to tam dziś cena detal ok 3 zł/kg hurtowe ilości 2 zł/kg i jest ok ale cena około 1 zł to przy wydajności 16 ton handlowego mija się z celem. Kopanie na zamówienie i rozeznanie ile mogę sprzedać to recepta na najbliższy czas ale to oczywiście subiektywna opinia. Tak się zastanawiam jaka jest minimalna cena opłacalności za młody ziemniak biorąc pod uwagę mniejsza wydajność i koszt pracownika, który jest dość jednak dość spory.

16t to śrut który psuje cenę na giełdzie, A nie towar handlowy, przykrycie 30t i więcej na dzień dzisiejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Gość Master napisał:

Kopie już ktoś grunt ? U mnie Lord w pełni kwitnie , łęty duże ładne , ale pod krzakiem średnio 5-6 bulw . Szału nie ma .

W Denarze też szału nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Trzymamy cenę rolnicy po co opuszczacie już handlarze się śmieją. W tamtym roku 25 mogło być to i w tym można utrzymać tylko zależy on nas wszystkich. A tak na marginesie kopie i jest 6, 7 bulw pod krzakiem także trochę daje do myślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obserwator

  Panowie ten sezon jest z ziemniakiem skonczony u nas w powiatach wolbrom miechow zimiorow to tak dowalili ze najstarsi ludzie nie pamietaja kto ma zbyt to sie pozbedzie kto niema to zostanie z setkami ton zimiorow a ziemniaki jak na prospekty piekne lany deszcz jak na zamowienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...