Skocz do zawartości

Ziemniaki wczesne 2020


Dynamit

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Wygra ten co dopiero będzie sadził pierwsza fala mrozu - 7 dziś w nocy kolejna - 6 już po kiełku do tego ścięty cukier i drugie kiełkowanie osłabione ponad połowa plonu się zapowiada, wykopałem 10 posadzonych ziemniaków z 4 leci woda i są przemarznięte to mówi samo za siebie. Na piachach jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzkiziemniak

Nie przejmujmy się aż tak, z tego co zauważyłem gdy występują takie anomalie raczej kończy się to dobrze ;) Gdyby wszystkim teraz pięknie świeciło słońce 18°C i co 5 dni deszcz to kazdemu by naroslo. Ja tam wychodze z zalozenia ze wole ukopac 1000 workow w dobrej cenie niz 2000 i oddawac za bezcen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ziemniak napisał:

Na sieradzu nic im nie jest, klin nie przykryty i sadzeniak zdrowy, a co dziwne kiełek nie zmarznięty.?????

Bo jeszcze nie puściły ... wykop i zabierz do ciepłego sam się przekonasz

Edytowane przez IGRiT
Bez wyzwisk proszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Eryk napisał:

Bo jeszcze nie puściły ... wykop i zabierz do ciepłego sam się przekonasz

Trzecią dobe leżą na parapecie, mówię o tych poprzednich mrozach, a u nas było trzy noce -9 stopni, także nie musisz mnie uświadamiać, dopóki są w ziemi nic im nie będzie, już nie raz miałem taką sytuacje i pyry były jak ch....j. Całkiem inna sprawa jak są już na wierzchu wtedy mały przymrozek i dwa tygodnie w plecy (aż się wymłodzą). Pogadamy za dwa trzy tygodnie jak powschodzą, wspomnisz moje słowa jak równiutko się wysypią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż poszedłem zobaczyć i z całą pewnością nic się nie stało. Skontrolowałem kilka miejsc i wszystko jest ok. Być może w innych regionach był wiekszy mróz i gdzieś tam lekko przyłapały i kielek czarny ale nie wierzę że zmarzły całkowicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Emeryt.
21 godzin temu, Gość Max napisał:

Podobno ma być zimny kwiecien z przymrozkami także różowo nie będzie nie tylko dla plantatorów ziemniaków. 

Masz troche wiedzy jesli o pogode,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...