Skocz do zawartości

Przymrozki wiosna 2020


Gość Rolnik z centrum

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość hmm napisał:

zawozliliscie za darmo to po co przepłacać.............nie wiem co cie tak bawi, chyba te kolejki na długość kilometra z trzema paletami po 8 groszy. Cieszyłeś sie wtedy jak stałeś ?    pewnie nie stałeś bo każdy mówi że nie woził ........a każdy sad wyzbierany

Ja miałem sad wyzbierany Ale wyspałem dopiero w styczniu taki Szrot po 0.30gr.

Ale faktycznie wszystkie ceny upadlajace to wina wyłącznie nas wszystkich. Nie pasuje cena,nie wozić.jeszcze jedno pokolenie musi przejść żeby to ludzie zrozumieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 301
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zapowiadało się urodzajnie, a teraz wszystko leci na glebę, po górach coś zostaje ale ogólnie to w tym jeszcze różne cuda po przymrozkaxh są. Nawet na cieplejszych kwaterach jest desant. Regalisy gibby bajery na nic się zdały, no ale to na zdrowie wyjdzie..chyba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

Heh, prorok i niektórzy się tu śmiali z tych co mówili że będzie mało. Jest kilka odmian na których jest jabłka jak np gala, ale na nich zawsze jest, a po drugie stanowią mały procent produkcji w Polsce.

Jabłka będzie podobna ilość co w tamtym roku czyli nie za wiele, może mniej może trochę wiecej i już teraz nawet krzykacze to zauważyli bo teraz płaczą że leci. Tak było jest i będzie. Za duży mróz był w kwietniu, w marcu. 

Grójec leci potężnie. 

Pozdrawiam normalnych, obiektywnych sadownikow i kupców 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter

Na pewno bez rekordów i w grójeckim, gala jest jedna kwaterka poczciwa, druga siata jak byk, a niby cieplejsza, 

Opad niesamowity.... 

Ogólnie porównywalnie do roku poprzedniego czyli może średnio po 30ton z ha wyjdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marcinie, do mnie to nawet jeden stały odbiorca już dzwonił i prosił żebym tylko jemu zostawił jabłko do handlu zima i wiosna. Alwa Champion Decosta wszystko jego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Bon napisał:

Kolego Marcinie, do mnie to nawet jeden stały odbiorca już dzwonił i prosił żebym tylko jemu zostawił jabłko do handlu zima i wiosna. Alwa Champion Decosta wszystko jego. 

taa i co jeszcze, moze stoi pod bramą i czeka aż urośnie ?  czytam te wasze pierdoly jak to nie ma jabłka to żal czytać. Ale kunszt aktorski niektórzy mają dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Abcdfg

Były przymrozki, susza, następnie ciągle burze i ulewy, rok grzybowy, u wielu niedopryskane, a ostatnio grady na dużym obszarze... Napewno ładne jablko będzie w cenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mówiłem,że będzie rekord.

Twierdziłem i nadal twierdzę,że będzie więcej niż w 19 i mniej niż w 18.

W sądach,które w zeszłym roku nie miały jest max a kumaci już dawno przeradzało chemicznie bo jest za dużo...

Po co ta ekscytacja...za 3 m-ce wszystko będzie jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli matka natura będzie łagodna może plon będzie troszkę większy jak w 19 roku .Ale czas wszystko pokarze .Zapowiada się  mocny sezon burzowy grady już szleją a gdzie słabiej pryskane grzyb i mszyca robią piękną robotę.Amen.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

Nie martwicię się z góry .Napewno towaru nie za braknie.Tyle nasadzeń ze po 2kg i wystarczy?Truskawka też wymarzła i brak rok do pracy i co nie brakuje a cena taka sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Nie martwicię się z góry .Napewno towaru nie za braknie.Tyle nasadzeń ze po 2kg i wystarczy?Truskawka też wymarzła i brak rok do pracy i co nie brakuje a cena taka sobie

A jednak w tym roku zabrakło! 

Tak że może być różnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realne ceny

No u mnie gali tylko po górach jest, ale co z tego jak ordzawione. Co ciekawsze w poprzednim sezonie nic ni urwałem , w  tym kwitło na maxa a tu klops - poszło na glebę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To napewno nie będzie 2018 r Skuposzczyki niech nie ostrzą sobie pazurkòw .A dla nas przyszedł czas ostatecznej pròby po 2019 r. Albo będzie dobrze , albo warunki klimatyczne i regulacje prawne przy obecnych kosztach produkcji nas wykończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość TtD napisał:

 

To napewno nie będzie 2018 r Skuposzczyki niech nie ostrzą sobie pazurkòw .A dla nas przyszedł czas ostatecznej pròby po 2019 r. Albo będzie dobrze , albo warunki klimatyczne i regulacje prawne przy obecnych kosztach produkcji nas wykończą.

No sorry jak sie sprzedaje po 2,50 czy 3 zł to sie robi zapas finansowy na kiepski rok a nie dokupuje kolejne hektary zresztą wy co rok bankrutujecie to co za róznica nie wiem tylko skąd jest kasa na drzewka bo szkólkarze mają tyle zamówień że mała głowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość hmm napisał:

No sorry jak sie sprzedaje po 2,50 czy 3 zł to sie robi zapas finansowy na kiepski rok a nie dokupuje kolejne hektary zresztą wy co rok bankrutujecie to co za róznica nie wiem tylko skąd jest kasa na drzewka bo szkólkarze mają tyle zamówień że mała głowa

Jakich zamówień, tłoku brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skupczyk Mszczonow
6 godzin temu, Gość TtD napisał:

 

To napewno nie będzie 2018 r Skuposzczyki niech nie ostrzą sobie pazurkòw .A dla nas przyszedł czas ostatecznej pròby po 2019 r. Albo będzie dobrze , albo warunki klimatyczne i regulacje prawne przy obecnych kosztach produkcji nas wykończą.

Tadziu jeszcze będziesz mnie po rękach całował żeby przyjął, zdrowia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opad czerwcowy trwa, dla mnie jest ok-jablonie przezedzalem jeszcze brevisem, bedzie ladny gruby towarek (pogoda sprzyja wzrostowi zawiazkow),

aby nic z nieba nie spadlo i bedzie dobrze.

Gruszki dla mnie rowniez dobrze (konferencja), opad jest ale u mnie minimalny-tez przezedzalem zawiazki

Sliwki przecietnie, a moze i slabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...