Skocz do zawartości

Przymrozki wiosna 2020


Gość Rolnik z centrum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawel

kolejny dzień bez mrozów a miało być -8.  Widac jeszcze co niektórym ... jak wzieli troche grosza, przyda sie jak sie bedzie woziło przemysł po 10 groszy w tym roku, z czegoś trzeba bedzie dołożyć

Edytowane przez IGRiT
Usunięto złośliwości ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 301
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Robert

Mogłeś tak kolego mówić że po 10gr 2 lata temu. Nie w tym roku. Całą Europa jest po.mniejszych lub większych przymrozkach. Wschód wyautowany konkretnie od Mołdawii po Rosję. Zachód też dostał wcześniej także przykro mi:) hahahahhababahahabbababababaabahahahahhahahahahahhahahahah  

Cena cena cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nnnn.
45 minut temu, Gość pawel napisał:

kolejny dzień bez mrozów a miało być -8.  Widac jeszcze co niektórym ... jak wzieli troche grosza, przyda sie jak sie bedzie woziło przemysł po 10 groszy w tym roku, z czegoś trzeba bedzie dołożyć

Jak niebedzie komu zebrać to jeszcze na przyszłą wiosnę może zabraknąć. Rodzinami przeciętne gospodarstwo nie zdarzy oberwać, ty bardziej zebrac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok
24 minuty temu, Gość Nnnn. napisał:

Jak niebedzie komu zebrać to jeszcze na przyszłą wiosnę może zabraknąć. Rodzinami przeciętne gospodarstwo nie zdarzy oberwać, ty bardziej zebrac. 

Czym się tak ekscytujecie...do zbiorow jeszcze parę miesięcy...

Co ma być to będzie...

Po dłuższej lustracji safu twierdzę ze 100% pewnoscia,że u mnie jest lepiej niż w zeszłym roku

A jak u was to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

I o to chodzi. Nie dość że jabłka będzie średnia ilość, nie będzie komu tego zrywac więc cena to już jest oczywiste że będzie nie gorzej niż średnia. Do tego przed nami jeszcze większość sezonu

Ale niech sobie niektórzy zaklinaja rzeczywistość że będzie urodzaj. Wolno im 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
Godzinę temu, Gość Robert napisał:

Mogłeś tak kolego mówić że po 10gr 2 lata temu. Nie w tym roku. Całą Europa jest po.mniejszych lub większych przymrozkach. Wschód wyautowany konkretnie od Mołdawii po Rosję. Zachód też dostał wcześniej także przykro mi:) hahahahhababahahabbababababaabahahahahhahahahahahhahahahah  

Cena cena cena :)

Panie mądralo!Skąd Pan ma tą info,co Ukraina i Mołdawia zmarzła????Jak jakieś pijaki pod monopolowym po piwie takie bzdury opowiadają,to nich Pan im nie wierzy.Sam jestem exporterem i wysyłam jabłko z Polski ,z Ukrainy i z Mołdawii.Może powiedzieć z pewnością,co zmarzło: czereśnie,morele, brzoskwinie..Jabłka będzie opór!!!!Jak w Mołdawii tak i w Ukrainie.Jasne,jak nie będzie gradu,to urodzaj będzie rekordowy!!!!Prosze nie pisać tego,czego nie wiesz!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chop
1 godzinę temu, Gość Realista napisał:

Panie mądralo!Skąd Pan ma tą info,co Ukraina i Mołdawia zmarzła????Jak jakieś pijaki pod monopolowym po piwie takie bzdury opowiadają,to nich Pan im nie wierzy.Sam jestem exporterem i wysyłam jabłko z Polski ,z Ukrainy i z Mołdawii.Może powiedzieć z pewnością,co zmarzło: czereśnie,morele, brzoskwinie..Jabłka będzie opór!!!!Jak w Mołdawii tak i w Ukrainie.Jasne,jak nie będzie gradu,to urodzaj będzie rekordowy!!!!Prosze nie pisać tego,czego nie wiesz!!!!

Jak tak czytam Twoje wypowiedzi to przypomina mi się ciekawa sytuacja z mojego życia. W 2017 roku byłem na popijawę z dużym skupowym. I taka była gadka a co tam zmarzło, a wiśni to będzie oporowo!!!!  Po 60gr będę kupował.

Pełno jest na portalach zdjęć jak wyglądają sądy po przymrozkach również na Ukrainie. 13 maja było do -7. 

Zdrowia życzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chop
4 godziny temu, Gość Chop napisał:

Jak tak czytam Twoje wypowiedzi to przypomina mi się ciekawa sytuacja z mojego życia. W 2017 roku byłem na popijawę z dużym skupowym. I taka była gadka a co tam zmarzło, a wiśni to będzie oporowo!!!!  Po 60gr będę kupował.

Pełno jest na portalach zdjęć jak wyglądają sądy po przymrozkach również na Ukrainie. 13 maja było do -7. 

Zdrowia życzę:)

Ps. przed chwilą dostałem info o konkretnych uszkodzeniach w Mołdawi...

Głodny rok czeka świat.... I nie chodzi tu o jabłko. Zboża warzywa, dużo upraw ucierpiało...

I życzyć tylko tym urodzajnym co tu piszą, żeby za te zarobione miliony mieli co do gara włożyć... Bo ze stówki zupki nie ugotują...

Ten rok nauczy pokory, i szacunki dla rolnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec satyry i personalnych wycieczek - proszę trzymać się tematu - poprzednie wypowiedzi mało związane z tematem zostały przeniesione do innego wątku, który nie będzie kontynuowany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Za to u nas centrum było na plusie a od jutra ma być cieplej takze nie wymroziło jak co niektórzy by chcieli.  Jablka na pewno u nas będzie duzo na ten moment. Czy będą inne czynniki jak grady i susza zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Grójec. Mroz kwietniowy. Teraz brak. Jabłko poza gala, goldenem i red deliciousami bardzo słabo wiąże. Juz sie sypie a gdzie koniec czerwca. Pozdrawiam. Tak jak pisał ktoś wyżej, Jabłka nie zabraknie, ale cena będzie wysoka bo towaru za wiele nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik
31 minut temu, Gość Paweł napisał:

Grójec. Mroz kwietniowy. Teraz brak. Jabłko poza gala, goldenem i red deliciousami bardzo słabo wiąże. Juz sie sypie a gdzie koniec czerwca. Pozdrawiam. Tak jak pisał ktoś wyżej, Jabłka nie zabraknie, ale cena będzie wysoka bo towaru za wiele nie będzie. 

sypie sie bo jest za dużo kwiatu. Jakby to zawiazało co jest to by sie drzewa łamały od jablek. Nie było mrozów i towaru bedzie wiecej niż w tym roku. Takie są fakty czy to sie komuś podoba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel

Czy to.sie komuś podoba czy nie, towaru więcej nie będzie:) minus -6 przez kilka nocy w połowie kwietnia na zielony i różowy pak to nie mróz? -9 w marcu też nie? Fakty są takie że jabłek będzie podobna ilość do tamtego roku jeżeli chodzi o Polskę, a w Europie prawdopodobnie mniej niż w tamtym roku. Dalej sobie życie w swoim świecie :)

Ja się cieszę bo narobie sie mniej, a pieniądze za towar który, jeżeli warunki pozwolą, grady itp, zbiorę będą większe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Pawel napisał:

Czy to.sie komuś podoba czy nie, towaru więcej nie będzie:) minus -6 przez kilka nocy w połowie kwietnia na zielony i różowy pak to nie mróz? -9 w marcu też nie? Fakty są takie że jabłek będzie podobna ilość do tamtego roku jeżeli chodzi o Polskę, a w Europie prawdopodobnie mniej niż w tamtym roku. Dalej sobie życie w swoim świecie :)

Ja się cieszę bo narobie sie mniej, a pieniądze za towar który, jeżeli warunki pozwolą, grady itp, zbiorę będą większe 

Ty serio uważasz, że jabłek będzie podobna ilość do tego sezonu, który właśnie się kończy? ? 

Dobry jesteś. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Pawel napisał:

Czy to.sie komuś podoba czy nie, towaru więcej nie będzie:) minus -6 przez kilka nocy w połowie kwietnia na zielony i różowy pak to nie mróz? -9 w marcu też nie? Fakty są takie że jabłek będzie podobna ilość do tamtego roku jeżeli chodzi o Polskę, a w Europie prawdopodobnie mniej niż w tamtym roku. Dalej sobie życie w swoim świecie :)

Ja się cieszę bo narobie sie mniej, a pieniądze za towar który, jeżeli warunki pozwolą, grady itp, zbiorę będą większe 

w marcu to mróz nie wyrządził szkód. Idz pooglądaj sady jakie jest kwitnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista

Już rzygać chcę,jak czytam tu o przymrozkach,co wszystko zmarzło i co nie będzie jabłek.Bardzo spodobało się sprzedawać niektórzym po 3 zł za wagę....I marżą oni i modłą coby wszystko zmarzło....Ale taki rok prędko nie powtórzy się, może za 20 lat...Przy takim upadku ekonomicznym i gospodarczym,to na jakieś wysokie ceny niema nadzieję ,nawet przy słabym urodzaju.A urodzaj zapowiada być na normalnym poziomie, wiele wyższym ,niż w tamtym roku.Jak export będzie 1 zł,to jeszcze będzie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość grójec
8 minut temu, Gość Realista napisał:

Już rzygać chcę,jak czytam tu o przymrozkach,co wszystko zmarzło i co nie będzie jabłek.Bardzo spodobało się sprzedawać niektórzym po 3 zł za wagę....I marżą oni i modłą coby wszystko zmarzło....Ale taki rok prędko nie powtórzy się, może za 20 lat...Przy takim upadku ekonomicznym i gospodarczym,to na jakieś wysokie ceny niema nadzieję ,nawet przy słabym urodzaju.A urodzaj zapowiada być na normalnym poziomie, wiele wyższym ,niż w tamtym roku.Jak export będzie 1 zł,to jeszcze będzie bardzo dobrze.

ale jak tak się nakręca że zmarzło i jabka nie ma to pomaga i cenę ładną się wyciąga ,jak to się powtarza to ludzie wieżą i płacą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elo elo nygusy

Do tych wszystkich madrali

Okolice sobienie-jeziory w tym roku zraszacze antymrozowe wlaczane 7 razy, tam gdzieś nie włączane wszystko się sypie i mnóstwo przemarznietych, będzie podobny rok do poprzedniego czy to sie komuś podoba czy nie, i dobrze nikt za darmo robił nie będzie, wszystkie trzypaletowce będą mieć mało towaru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gość Elo elo nygusy napisał:

Do tych wszystkich madrali

Okolice sobienie-jeziory w tym roku zraszacze antymrozowe wlaczane 7 razy, tam gdzieś nie włączane wszystko się sypie i mnóstwo przemarznietych, będzie podobny rok do poprzedniego czy to sie komuś podoba czy nie, i dobrze nikt za darmo robił nie będzie, wszystkie trzypaletowce będą mieć mało towaru 

aha trzy paletowcom zmarzło a bambrom nie zmarzło ? zraszacze to ma garstka ludzi  Czytam te wasze gadki to sie śmiać chce. Czas pokaze jakie będą kolejki na skupach z przemysłem. Mrozy w kwietniu nie zaszkodziły. Mrozy majowe dopiero wyrządzają szkody a tych w tym roku nie było. Co niektórym sie te mrozy widze podobają, poskamle sie żeby dopłacali pomrozowe, potem sie sprzeda drogawo i sie na tym dobrze wychodzi nie ? w tamtym roku to były mrozy majowe -7 w okolicach 5 maja stad było duże uszkodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter
4 godziny temu, Gość yhy napisał:

w marcu to mróz nie wyrządził szkód. Idz pooglądaj sady jakie jest kwitnienie

Ciekawy jestem czy bliżej te kwiaty widziałeś? Większość leci na potęgę, dołkami do 2m pojedyncze sztuki, 

Coś się urwie, ale bez szału, 

U mnie stanowiska nie najlepsze ale i nie najgorsze, kwiatu masa, przypuszczam że będzie na podobnym poziomie co w zeszłym roku,

Red deliciusz najgorszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chop
1 godzinę temu, Gość Realista napisał:

Już rzygać chcę,jak czytam tu o przymrozkach,co wszystko zmarzło i co nie będzie jabłek.Bardzo spodobało się sprzedawać niektórzym po 3 zł za wagę....I marżą oni i modłą coby wszystko zmarzło....Ale taki rok prędko nie powtórzy się, może za 20 lat...Przy takim upadku ekonomicznym i gospodarczym,to na jakieś wysokie ceny niema nadzieję ,nawet przy słabym urodzaju.A urodzaj zapowiada być na normalnym poziomie, wiele wyższym ,niż w tamtym roku.Jak export będzie 1 zł,to jeszcze będzie bardzo dobrze.

Musisz zmienić login, bo żyjesz w jakimś wirtualnym świecie z tym urodzajem;P

Pozdrawiam i czekam na rozczarowanie przy opadzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok
W dniu 15.05.2020 o 08:34, Gość sds napisał:

Za to u nas centrum było na plusie a od jutra ma być cieplej takze nie wymroziło jak co niektórzy by chcieli.  Jablka na pewno u nas będzie duzo na ten moment. Czy będą inne czynniki jak grady i susza zobaczymy

Red delicious najgorzej rzeczywiście.golden,gala,pinova opór.

Gloster,jonaprince też świetnie.

Sampion też dobrze.idared bardzo przyzwoicie.ligol dobrze

Ogólnie sady,które w zeszłym roku nie miały jabłek zostały tylko przerzdzone.

 

Jabłek będzie dużo więcej niż w 19 i dużo mniej niż w 18.;)

Tako rzecze prorok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam pisał wcześniej że będzie leciało. Juz leci. Okolice Warki. Sady na różnych stanowiskach. Wszędzie leci. Mróz z kwietnia nas załatwił

Jeżeli ktoś pisze, że to nie mróz, to jest zwyczajnie głupi. U mnie było nawet -7 także o czym my mówimy. Odmiany z różowym pakiem zostanie może z 5 procent jabłek. Zielony z 20 30.

Gali jest aż za dużo jak co roku ale inne odmiany  katastrofa.

#nie było mrozu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman 2
4 godziny temu, Gość Prorok napisał:

Red delicious najgorzej rzeczywiście.golden,gala,pinova opór.

Gloster,jonaprince też świetnie.

Sampion też dobrze.idared bardzo przyzwoicie.ligol dobrze

Ogólnie sady,które w zeszłym roku nie miały jabłek zostały tylko przerzdzone.

 

Jabłek będzie dużo więcej niż w 19 i dużo mniej niż w 18.;)

Tako rzecze prorok

Plon jednego gospodarstwa nijak się ma do całej Polski czy Europy. Trzeba czasem wyjść poza swoje podwórko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...