Skocz do zawartości

Ceny jabłek 2016/2017


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ramirez

Aktualne ceny netto w jednej z większych GP. Jabłko do sortowania. Od tych cen nic nie jest już odliczane.

Kaliber - 70 do 95 mm

Gloster - 1,55

Golden - 1,85

Idared - 1,65

Jonagold - 1,80

Jonaprince - 1,95

Ligol - 1,85

Szampion - 1,85

 

Jak ktoś ma dobrego klienta, sam pakuje/sortuje - dodać do tych cen +30 ~ 40 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian

"Moim zdaniem zbiory jabłek mogą wynieść około 2.7 mln ton, mniej o 1.3 mln ton (około 33 %) niż w ostatnich dwóch latach."[/size]

 

prof. Makosz[/size]

Moim zdaniem zbiory beda mniejsze i ceny beda mniejsze nie przekrocza zeta

Prof doktor

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian

Aktualne ceny netto w jednej z większych GP. Jabłko do sortowania. Od tych cen nic nie jest już odliczane.

Kaliber - 70 do 95 mm

Gloster - 1,55

Golden - 1,85

Idared - 1,65

Jonagold - 1,80

Jonaprince - 1,95

Ligol - 1,85

Szampion - 1,85

 

Jak ktoś ma dobrego klienta, sam pakuje/sortuje - dodać do tych cen +30 ~ 40 gr.

Moim zdaniem jak znajdzie sie jelenia to mozna i 2 zlote dozucic

Byla kiedys reklama pewnego sklepu /nie dla idiotow/ czy to forum

Mamy przeznaczyc tylko dla idiotow

Uwazam ze tutaj powinny pyc podawane jakies wiadomosci realne a nie zachcianki

Jednego czy drugiego prawda jest ze w tej chwili jest tak jakby zastuj ja skupuje

Jablka caly czas i mam stycznosc z ludzmi sprzedajacymi towar

Ogolnie jak jest mniejsze zapotrzebowanie to cena spada jak jest wieksze zapotrzebowanie

To cena rosnie i cene nie dyktuja kupujacy czy sprzedajacy tylko rynek

Tak jest z warzywami owocami i ogolnie z kazdym towarem

Ja uwazam ze towaru jeszcze jest w chlodniach mroz mu nie zaszkodzil

I cena jablka realna jest od 1 zlotego do 1.6

Mam pytanie do admina czy mam jakies obstrukcje w wypisywaniu

Bo musze sie logowac po 10 razy

Pozdrawiam wszystkich

Uczciwych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian

Widać, że jesteś kupcem...

A co do poprzedniego komentarza prof. Makosza to pewnie uważasz, że GUS poda bardziej dokładne prognozy zbiorów;)

ni

Nie jestem kupcem ani glupcem mam firme posrednictwa handlu miedzynarodowego

Zapewniam zaplate za towar zakupiony przez kupca z rumuni bulgari grecji itp od uczciwego sprzedawcy albo sadownika

Z polski a ze czasem trafie na glupca dla ktorego jest problemem oddac 600 zl za skrzynie to juz inny problem

Jest taki uczciwy sadownik pan karol w bodzewie ktory nazwal to po imieniu

Ze to sa wielcy biznesmeni za dwie dychy bo wezma zastaw 100 zl ktorego nie oddadza i kupia sobie nowe

Skrzynie za 80 zl i zarabiaja dwiedychy i szaleja pozniej starymi samochodami po wsi

Mysle ze mozna by zalozyc watek i nazbieraloby sie troche adresu

A mam pytanie co przyszle zbiory maja wspolnego z obecnymi cenami

Bo jestem mlody i zielony moze ktos mi to wyjasni

Pozdrawiam

Wszystkich uczciwych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista + xyz

"A mam pytanie co przyszle zbiory maja wspolnego z obecnymi cenami"

 

Mają i to bardzo dużo, najlepiej to widac po cenie jablek gdzie przy srednim czy niskim popycie ceny utrzymuja sie na poziomie 1.6-1.9 zl na sortowanie od 7 cm, gdzie sprzdaz idzie tylko przez GP na markety i jest niewielki eksport.

 

Zobaczysz co sie zacznie dziac w pazdzierniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian

"A mam pytanie co przyszle zbiory maja wspolnego z obecnymi cenami"

Mają i to bardzo dużo, najlepiej to widac po cenie jablek gdzie przy srednim czy niskim popycie ceny utrzymuja sie na poziomie 1.6-1.9 zl na sortowanie od 7 cm, gdzie sprzdaz idzie tylko przez GP na markety i jest niewielki eksport.

Zobaczysz co sie zacznie dziac w pazdzierniku...

Konkrretnie moze wiele rzeczy wydazyc sie do pazdziernika realnie moze spasc cena przemyslu bo w serbi

I w rumuni tak jablko nie przemarzlo moze nastapic koniec swiata moze nie dozyje

Pazdziernika i jestem ciekawy a jestes doswiadczony realista biznesmen za dwiedychy albo za wiecej i zapewne

Znasz odpowiedz podziel sie jezeli bedzie jablko po 5 zl i jestes tego pewien daj gwarancje i adres po co

Ludzie maja sie wysprzedawac do pazdziernika w kontroli jablko wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista + xyz

Drogi Adrianie, jabłko nie będzie po 5 zl bo jest to najnormalniej w świecie nierealne. Napisz mi prosze jaka jest coroczna produkcja jablek w Serbii i Bulgarii? W 2016 w UE bylo 12 mln w tym w PL najprawdopodobniej 4.4 mln. W 2017 szacunki mowia o produkcji w UE 8-9 mln, a w PL ok 2.5 mln.

 

Na tym koncze ta dyskusje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian

Drogi Adrianie, jabłko nie będzie po 5 zl bo jest to najnormalniej w świecie nierealne. Napisz mi prosze jaka jest coroczna produkcja jablek w Serbii i Bulgarii? W 2016 w UE bylo 12 mln w tym w PL najprawdopodobniej 4.4 mln. W 2017 szacunki mowia o produkcji w UE 8-9 mln, a w PL ok 2.5 mln.

Na tym koncze ta dyskusje.

Pozdrawiam

Co to ma wspolnego z cena jablek ja gdybym mial chlodnie i byl pewny ze jablko bedzie drogie to skupywalbym teraz i nie

Trzymal chlodni pustych bo juz madrale pisali ze jablko mozna trzymac do grudnia ja jestem zielony i na tym sie nie znam

Ja potrzebuje 1000 ton jablek tylko dla jednego klienta i nie bede szukal u biznesmenow za dwiedychy

Ktorych nie stac oddac 600 zl za skrzynie bylem kolo wielunia

U goscia co ma 120ha sadu i nie ma problemu ani z glowa ani z mrozem

Bylem u goscia w skowronkach ma 60 ha i dal mi szklanke zimnej wody sprzedal towar

I mowil ze bedzie ladowal od nowego sezonu

W czym problem

Ja place gotowka i o inteligencji sprzedajacego swiadczy takie zachowanie ani szklanki wody mi

Nie dal i kazal mi wypier z podworka

Przypomniala mi sie ksiazka dziewczyny ktorej matka przezyla pogrom na ukrainie

I tam bylo zadane takie pytanie gdzie jest inteligencja narodu ukrainskiego

Po tym jak wymordowali i wygnali sasiadow polakow

Spalili ich domy i fabryki i nie mieli gdzie mieszkac ani gdzie pracowac

Gdyby polacy postapili tak samo z ziemiami niemieckimi

Zachodnia strona polski bylaby najbiedniejsza i rzadzona przez biznesmenow za dwiedychy

Z pod mogielnicy

Pozdrawiam

Wszystkich uczciwych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian

Adrianku kochany zamiast ladowac tiry po 1zl to Ty siedzisz w necie I wypisujesz bzdury. Wtydz sie

Gdzie ty bzdury czytales ze sa inteligenci ktorym zaplacony towar drozeje ze sa ktorzy goscia z kasa

Z podworka wyganiaja i sprzedaja szwagrowi albo do grupy na termin

Jezeli chcesz wyslij mi adres mail i ci wysle adresy i kontakty do gigantow za dwiedychy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista + xyz

"Co to ma wspolnego z cena jablek ja gdybym mial chlodnie i byl pewny ze jablko bedzie drogie to skupywalbym teraz i nie"

 

Cena warunkowana jest dwoma czynnikami mianowicie, podażą i popytem, nie trzeba ekonomii skończyć aby to wiedzieć. 

 

Widzę, że nie warto wdawać się w dalszą dyskusję skoro merytoryczne argumenty jakimś dziwnym trafem do Ciebie nie docierają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian

"Co to ma wspolnego z cena jablek ja gdybym mial chlodnie i byl pewny ze jablko bedzie drogie to skupywalbym teraz i nie"

 

Cena warunkowana jest dwoma czynnikami mianowicie, podażą i popytem, nie trzeba ekonomii skończyć aby to wiedzieć.

 

Widzę, że nie warto wdawać się w dalszą dyskusję skoro merytoryczne argumenty jakimś dziwnym trafem do Ciebie nie docierają...

Gosciu pisales o pazdzierniku z tego co wiem rewolucja listopadowa zaczela sie w pazdzierniku

Masz racje madralum ale daj odpowiedz jaki bedzie pobyt i podaz w pazdzierniku

Ja mam kontrakt na 1000 ton jablka i wiem ze musze skupic i mam ustalona cene ponizej 70 gr

Ty piszesz o milionach ton a napewno wiesz ile zer ma jeden milion

Wiesz ile wazy milion zlotowk albo milin euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosciu pisales o pazdzierniku z tego co wiem rewolucja listopadowa zaczela sie w pazdzierniku

Masz racje madralum ale daj odpowiedz jaki bedzie pobyt i podaz w pazdzierniku

Ja mam kontrakt na 1000 ton jablka i wiem ze musze skupic i mam ustalona cene ponizej 70 gr

Ty piszesz o milionach ton a napewno wiesz ile zer ma jeden milion

Wiesz ile wazy milion zlotowk albo milin euro

Może dasz radę zrealizować ten kontrakt. Musisz kupić wywrotnice do wózka i odkryć górę plandeki na samochodach (bez tego nikt ci nie sprzeda). Oczywiście chodzi o przemysł.

 

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabłko na grupach netto zł.pl./kg.dla producenta w okolicy Grójca Polska(nie Grozny):

Ligol 1,8-1,85

Jonagored 1,8-1,9

Šampion 2,0

Idared 1,6

Mutsu 1,6-1,8

Prince 2,0

Alwa 1,8-2,0

Drobne poniżej 7cm 1,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian

Może dasz radę zrealizować ten kontrakt. Musisz kupić wywrotnice do wózka i odkryć górę plandeki na samochodach (bez tego nikt ci nie sprzeda). Oczywiście chodzi o przemysł.

 

Dam rade na pewno juz mam zapewnione jablka od normalnych ludzi

Wykreslilem z listy biznesmenow za dwiedychy i kombinatorow jak ty ktorzy sprzedaja za dobre jablka

I wyjezdzam na bahamy bedzie mi brakowac biznesmenow za dwiedychy ale jakos

Dam se rade aby do pazdziernika jak tu jeden napisal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie daj sie zwieść

Dam rade na pewno juz mam zapewnione jablka od normalnych ludzi

Wykreslilem z listy biznesmenow za dwiedychy i kombinatorow jak ty ktorzy sprzedaja za dobre jablka

I wyjezdzam na bahamy bedzie mi brakowac biznesmenow za dwiedychy ale jakos

Dam se rade aby do pazdziernika jak tu jeden napisal

 

Ja to ci powiem, ze z twoja interpunkcja i sposobem myslenia, to w twojej wyimaginowanej firmie posredniczacej to ty nic jeszcze nie kupiles, a nawet jesli takowa firma istnieje to ty co najwyzej wozkowym tam jestes. 

 

Swoja droga zaden szanujacy sie czlowiek, ktory mysli jak kolwiek nie sprzeda, ba nawet nie zakontraktuje jablka za 70gr, chyba, ze z sadu "naturalnego" z robakiem i, ze pol drzew to juz nie ma bo maczniak i grzyb zjadl. 

 

Mi osobiscie troche wymrozilo i mam zaklepane jablko u sadownikow ktorzy nie maja mozliwosci przechowania po 1zł za podstawowe i 1,30 za odmiany szlachetne, wiec o jakich 70gr ty mowisz, jak przemysl mozna sprzedac SMIALO ZA 85 GROSZY na dzien dzisiejszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec

Dam rade na pewno juz mam zapewnione jablka od normalnych ludzi

Wykreslilem z listy biznesmenow za dwiedychy i kombinatorow jak ty ktorzy sprzedaja za dobre jablka

I wyjezdzam na bahamy bedzie mi brakowac biznesmenow za dwiedychy ale jakos

Dam se rade aby do pazdziernika jak tu jeden napisal

Mam nadzieję, że z kupnem jabłek pójdzie Ci lepiej, niż z pisaniem postów w języku polskim... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian

Wlasnie panowie, jak ceny przemyslu suchego i nokrego?

Nie czytales co napisal madrala dwudychowy wyzej po 85 groszy nie wiem tylko kupuje czy sprzedaje

Jezeli kupuje po 85 groszy to musi miec niezle zejscie i kupe szmalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

 

Proponuję rozbicie wątku na dwa: jeden zawierający notowania cenowe a drugi dyskusję o sytuacji na rynku jabłek, trendach, eksporcie itd.

 

Proszę o opinię czy wolą Państwo czytać wszystkie wypowiedzi w jednym wątku czy też preferują wyżej wspomniane rozbicie treści.

 

 

Proszę również o trzymanie się tematu jabłek bez osobistych wycieczek i pisania bzdur nie związanych z tematem, uwaga ta głównie dotyczy się Pana Adriana ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...