Skocz do zawartości

Ceny jabłek 2016/2017


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robert

Gpo mam rozwiazanie dla was,jesli nie chcecie od nas kupowac towaru to sami sie wezcie za robote I sami produkujcie sibie towar,moze wtedy bedziecie zadowoleni

 

 

to dzałą w drugą strone też,  jak nie chcecie nam sprzedawać to sami handlujcie. Ciekawe ile kg sprzedacie i komu. Nie będzie na was nikt żerował i po problemie, bo przecież handlowcy to samo zło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Sadownik

Dzisiaj załadowałem

Idareda po 2zł,

Gloster 1.9zł,

Empire 2.8zł, na gotowo.

Zamówienie na następny samochód jak najszybciej, podobno po zabraniu tych 30 tirów szybko potrzebują jabłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj załadowałem

Idareda po 2zł,

Gloster 1.9zł,

Empire 2.8zł, na gotowo.

Zamówienie na następny samochód jak najszybciej, podobno po zabraniu tych 30 tirów szybko potrzebują jabłka.

 

 

Co to za bajki . 

Gloster 1,90? haahha

po 1,40 ludzie ładuja od 7+ 90% kolorek. 

Idared 1,50-1,60

Szampiony 1,70 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Podałem ceny na gotowo. Wszystko zależy jak komu potrzebny jest towar. Byli tacy co za Alwę oferowali 1.7 na gotowo bo nie schodzi w ogóle. A trafił się kupiec który ładuje Alwe z młodego sadu ładne jabłko po 2.5 na gotowo. Także co dla kogo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

1.6 na sortowniach jest za jabłko. W jednej z sortowni członkom oferują 10gr więcej czyli 1.7. Wszystko zależy jaki kupiec. Porządny za dobre jabłko daje porządną cenę. A byle jaki to i złoto chce darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mialem propozycje sprzedazy idareda w karton 0.95 groszy wracaja dobre czasy

 

Faktycznie wracają dobre czasy... ;)

 

"W przypadku strat produkcyjnych w poszczególnych krajach, według niemieckiego AMI szacowana strata dla Polski wynosi od 50 do 60 proc., dla Belgii od 65 do 70 proc., dla Holandii od 30 do 35 proc., dla Austrii od 45 do 50 proc., a dla Włoch od 20 do 25 proc. Co ciekawe nawet na Bałkanach straty będą wahać się między 50 a 80 proc. Jedynymi krajami gdzie tej wiosny nie było mrozów są Hiszpania i Wielka Brytania i tam szacunki mówią o produkcji na poziomie ubiegłorocznej.

W rejonie Jeziora Bodeńskiego szacunki wskazują na spadek o 70 proc., jednak na północy Niemiec istnieją obszary, gdzie oczekuje się tylko 10 proc. strat. Prognosfruit przedstawi dokładniejsze dane na początku sierpnia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozmiem tylko skąd ten uśmiech ?   bo zauwazyłem taką tendencje, że wszystkim zmarzło, i wszyscy są z tego powodu mega zadowoleni :blink:   dziwne nie ?  :rolleyes:   chyba że jesteś jaim wyjątkowym szczęsliwcem któremu nie zmarzło ?  (podobno wszędzie straty więc ? )  ja coś czuje że te straty wcale nie są takie duże jak każdy liczy, patrzy u siebie że nie jest zle i liczy że bedzie bral kokosy bo zmarzło innym. Stąd to zadowolenie. Ale grady przeszły jakbla miało nie być i jakoś jabłko jest także nie cieszyć sie za wczasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za bardzo się z czego cieszyć jabłka jest niewiele, mam nadzieję że to co zostało pokryje koszty. Cieszyć się można z tego że trochę więcej czasu będziemy mieli dla rodziny, poza tym każdy miał dość pracy za gówniane pieniądze i nabijanie kieszeni handlarzom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za bardzo się z czego cieszyć jabłka jest niewiele, mam nadzieję że to co zostało pokryje koszty. Cieszyć się można z tego że trochę więcej czasu będziemy mieli dla rodziny, poza tym każdy miał dość pracy za gówniane pieniądze i nabijanie kieszeni handlarzom.

http://www.freshplaza.de/artikel/11311/Europa-erwartet-dramatisches-Apfeljahr   prognozy są nie ciekawe   , w europie poniżej 10 Mio to . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian

Ja mam tylko pytanie do administratora dlaczego moje posty o nieuczciwych sadownikach
Ktorzy sypia przemysl przysypuja dobrym jablkiem wpisy o realnych cenach zakupu sa usuwane
A wszystkich ktorzy sieja panike jak bylo jablko po 1.2 chcieli 1.6 jak bylo po 1.6 chcieli
2.5 i dalej sprzedaja jablko po 2.5 nie sa usuwane .czy wychodzi na dobre polskiemu uczciwemu
Sadownikowi ze normalni kupcy co placa gotowka kupowali jablka w innych krajach
Podam przyklad pisalem ze mialem przypadek ze zaplacilem za jablko i zostalo mi zdjete
Z tira bo podrozalo jablko musialem sie jeszcze z pod mogielnicy prosic zeby oddal mi
Pieniadze ale przed zakupem tira prosil mnie zebym pogadal z rumunem zeby wziol jablka
Przywiozl mi osobiscie 6 skrzyn jablka i teraz z ciekawosci zajechalem czy mi odda pieniadze
Za skrzynie
Podjechalem z przekonaniem ze sadownicy to sa normalni ludzie zaczol mnie wyzywac chociaz
Musial zarobic na zdjetym jablku chyba ze az taki jest ze sprzedal taniej
Wiem ze kupujacy ruscy albo inni nie spotrafia pisac ale maja swoje sposoby
Na zalatwiania takich delikwentow
Moze mozna byloby zalozyc watek o ludziach uczciwych z branzy bo jest ich duzo
I takich wyjatkow jak z ... i innych ktorzy moge zeby dostac
Najlepsza cene sprzedawac na rynku w groznym
Pozdrawiam
Wszystkich uczciwych

 

-------------------------- Od Administracji:

Posty nie zostały usunięte tylko przeniesione do innego tematu specjalnie dla Pana stworzonego: https://www.igrit.pl/forum/topic/847-ceny-jab%C5%82ek-z-punktu-widzenia-kupca-z-rumunii/

 

Proszę nie obrażać innych i nie używać inwektyw, a jak ma Pan opinię o firmach, które są nieuczciwe w branży i chce Pan przestrzec innych użytkowników forum to zapraszam do sekcji: Opinie i Ostrzeżenia

 

Pozdrawiamy

Administracja

 

ps. Ta wypowiedź też zostanie wkrótce przeniesiona do wątku wspomnianego powyżej aby utrzymać minimum porządku na forum.

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

A czy może ma ktoś informację na temat ceny przerywki?Bo nie wiem czy spuszczać na ziemię czy do skrzyni?

A to u ciebie nie było przymrozku? Z jakiego rejonu kolego jesteś? Pytam z ciekawości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to u ciebie nie było przymrozku? Z jakiego rejonu kolego jesteś? Pytam z ciekawości..

A no coś tam trzeba przerwać ,nie tyle co w inne lata ,ale coś przerwiemy .Jestem z okolic Łącka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...