Skocz do zawartości

Ceny jabłek 2016/2017


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Realista + xyz

"Dziś za ładne jabłka odmiany Szampion można dostać od 1,80 do nawet 2,00 zł za kilogram. W przypadku Jonagoreda i innych sportów Jonagolda, a także Ligola ceny wahają się w granicach od 1,70 do 1,90 zł za kilogram. W przypadku Red Jonaprince ceny oscylują w granicach 2,00 – 2,10 zł/kg, a w przypadku Idareda w kalibrze 70+ sadownicy mogą dostać od 1,50 do 1,60 zł za kilogram." 

Fragment artykułu z wiarygodnego portalu ogrodniczego.

Edytowane przez IGRiT
Usunięto niepotrzebną dygresję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista + xyz

Ponawiam pytanie odnośnie ceny za przerywkę ?czy może ktoś coś wie na ten temat?

"Dziś sadownicy za pierwsze jabłka z letniej przerywki mogą otrzymać od 60 do nawet 70 groszy za kilogram. Dla porównania rok temu na przełomie czerwca i lipca (rozpoczęcie skupu zielonego przemysłu) pośrednicy proponowali sadownikom od 25 do 30 groszy za kilogram, czyli znacznie mniej niż obecnie.

Obok skupu przemysłu z przerywki jest jeszcze sporo firm kupujących jabłka przemysłowe z sezonu 2016/2017. Za tego typu owoce można dziś otrzymać od 33 do 45 groszy zł/kg. Suchy przemysł z poprzedniego sezonu skupowany jest po 65 do nawet 90 groszy za kilogram."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość japisze

Panowie a jak sytuacja w handlu? co z idaredem? ceny?

  

pojedyncze firmy, pojedyncze zamowienia, cena tez indywidualna. 1.4idared 1.5 reszta glostera nikt nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj na igrit ktoś chce kupić itrowe ilości jabłka po 1 zł,a niżej jest ogłoszenie na obieranie po 0,95 zł idared,rozumiecie coś z tego?Piszcie realne ceny jakie można wziąć za jabłko,chyba nie wszyscy już sprzedali.Mnie interesuje najbardziej cena glostera i idareda,sprzedawał ktoś w tym tygodniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LAFAYETTE

Idared 1,45/1,50 sprzedaje

Gloster 1,30 niestety nawet... ale nie mam wyboru, mało kto go chce .

Edytowane przez IGRiT
Administracja była na wyjeździe i robi co może ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziomek

Realne ceny to 1,2 zł i zamówień mało. Znajomy naszykował towar po 1,25 i brak odbioru jak narazie. Słyszałem też o niższych propozycjach, ale to raczej bez sensu, ponieważ dziś na igrit widziałem oferte kupna na obieralnie idared 1,05 oraz golden 1,15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Coast

Realne ceny to 1,2 zł i zamówień mało. Znajomy naszykował towar po 1,25 i brak odbioru jak narazie. Słyszałem też o niższych propozycjach, ale to raczej bez sensu, ponieważ dziś na igrit widziałem oferte kupna na obieralnie idared 1,05 oraz golden 1,15

 

 

No bez sensu, ale co zrobisz jak nikt nie chce już jabłka eksportowego . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek

co niektórzy przeszarżowali ........aha i jeszcze jedno dla tych co już sie cieszą że mało jabłka bedzie -  sporo tych co przeszarżowali zamiaruje trzymać towar do następnego sezonu także żeby sie znowu ci pierwsi nie zdziwili skąd tyle jabłka na jesieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co niektórzy przeszarżowali ........aha i jeszcze jedno dla tych co już sie cieszą że mało jabłka bedzie - sporo tych co przeszarżowali zamiaruje trzymać towar do następnego sezonu także żeby sie znowu ci pierwsi nie zdziwili skąd tyle jabłka na jesieni

Tak oczywiście każdy jeszcze po komorze trzyma. Widać po ofertach "sprzedam", ile tych wytrwałych zostało. Tyle jabłka bedzie, że firmy produkujące skrzyniopalety pacuja na trzy zmiany :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Selwood

Tak oczywiście każdy jeszcze po komorze trzyma. Widać po ofertach "sprzedam", ile tych wytrwałych zostało. Tyle jabłka bedzie, że firmy produkujące skrzyniopalety pacuja na trzy zmiany :-)

 

 

A niech trzymają, a u mnie na skupie co 2-3 dni auto się zmienia bo jabłko z czekoladą... Co za geniusze trzymali do tej pory takie odmiany jak prince, ligol, jonagored.. To ja nie mam pytań, ale cóż.. każdemu zawsze mało.. Aha, a ostatnio nawet widziałem co się z galą must ogłaszał, to już rekordzista.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tak slabym roku ubiegłym jak co niektórzy mowili że "podokladali" do interesu i stać kogoś trzymać rok czasu jablka nic nie sprzedając to chyba jednak w sadownictwie nie jest tak zle bo z czegoś trzeba zyć i robić opłaty min za prąd czyli zapasy finansowe muszą byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martyniuk

po tak slabym roku ubiegłym jak co niektórzy mowili że "podokladali" do interesu i stać kogoś trzymać rok czasu jablka nic nie sprzedając to chyba jednak w sadownictwie nie jest tak zle bo z czegoś trzeba zyć i robić opłaty min za prąd czyli zapasy finansowe muszą byc

 

Ale o co Tobie chodzi z tą wypowiedzią?

Zapasy finansowe zawsze muszą być bo raz jest rok lepszy a raz gorszy, ale pare lat gorszych z rzędu wykończy co niektórych lub wpędzi w długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miało być 2,50 i jest, ale za 2 kg :)  za idareda 1,10 obecnie sąsiad pogonił a mógl 1,50 wziąć to łaske robił jak ludzie dzwonili, to sie sytacja zmienila jabłek pod dostatkiem zejście znikome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...