Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość Okolice Wroclawia napisał:

Zła cena ? Co byś chcial Bolku końcem czerwca żeby było 3zl????

A czemu nie 3 zł? Koszty rosną, a cena ma być jak 10 lat temu? Ciekawe czy pracownik chciałby cały czas zarabiać tyle samo a więcej wydawać. Tak działa ekonomia , ze jak więcej zarabiasz to więcej wydajesz np. na jedzenie. Tylko rolnik ma wydawać więcej a zarabiać tyle samo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kujawiak
3 godziny temu, Gość Fhu napisał:

Bo ceny nie bedzie. 50 groszy max jesienią , w zeszłym roku tez rzekomo byla susza a 20 groszy zaraz ktoś powie ze nasadzonw bylo a teraz nie jest ? Późne ziemniaki typu Soraya Quean Anna belana bellarosa sa piękne nawiazane. Chyba ze ktoś sądzi 5 rok denara to co by sie nie dalo plonu nie będzie. Jak się dba tak sie ma. 

Przepraszam prosze nie klamac na kujawach grunty odmian holenderskie na ciezkich ziemiach sa najslabsze od 10 lat a najgorzej wypada soraya  i to u kazdego szczegolnie kto kupil elite wlasnie jestesmy w trakcie skarg z norika w moim rejonie sa bardzo slabe grunty szybko zakwitly i nie zrobily krzaka sadzone koniec  kwietnia jeszcze jedno takie klamstwo poprosze o adres i podjade zrobic z toba porzadek Zobaczysz jaka mam ciezka spracowana reke jak jeden pan kiedys na gieldzie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Okolice Wroclawia
Godzinę temu, Gość Gus napisał:

A czemu nie 3 zł? Koszty rosną, a cena ma być jak 10 lat temu? Ciekawe czy pracownik chciałby cały czas zarabiać tyle samo a więcej wydawać. Tak działa ekonomia , ze jak więcej zarabiasz to więcej wydajesz np. na jedzenie. Tylko rolnik ma wydawać więcej a zarabiać tyle samo ? 

Chłopie jakby ziemniaki były teraz po 3zl to w przyszłym roku każdy by się rzucił na ziemniaka ?? Pierwszy rok sadzisz ? Przypomnieć ci co było po 2019 roku jak ziemniak zapłacił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Okolice Wroclawia napisał:

Chłopie jakby ziemniaki były teraz po 3zl to w przyszłym roku każdy by się rzucił na ziemniaka ?? Pierwszy rok sadzisz ? Przypomnieć ci co było po 2019 roku jak ziemniak zapłacił?

Rzucają się skoczki co jak zobaczą ze sąsiad trochę więcej wziął to oni od razu sadzą. Gdyby pyrami zajmowali się profesjonaliści byłoby prościej. A ja pyry sadzilem zanim Ty nauczyłeś się gadać. Trzeba patrzeć globalnie a nie wyciągnąć sobie jeden 2019 rok i o nim pierniczyc. Sprawdź sobie na przestrzeni lat jaka ci średnia wychodzi za pyry to pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Okolice Wroclawia
28 minut temu, Gość Gus napisał:

Rzucają się skoczki co jak zobaczą ze sąsiad trochę więcej wziął to oni od razu sadzą. Gdyby pyrami zajmowali się profesjonaliści byłoby prościej. A ja pyry sadzilem zanim Ty nauczyłeś się gadać. Trzeba patrzeć globalnie a nie wyciągnąć sobie jeden 2019 rok i o nim pierniczyc. Sprawdź sobie na przestrzeni lat jaka ci średnia wychodzi za pyry to pogadamy.

 

28 minut temu, Gość Gus napisał:

Rzucają się skoczki co jak zobaczą ze sąsiad trochę więcej wziął to oni od razu sadzą. Gdyby pyrami zajmowali się profesjonaliści byłoby prościej. A ja pyry sadzilem zanim Ty nauczyłeś się gadać. Trzeba patrzeć globalnie a nie wyciągnąć sobie jeden 2019 rok i o nim pierniczyc. Sprawdź sobie na przestrzeni lat jaka ci średnia wychodzi za pyry to pogadamy.

Mi bardzo dobrze wychodzą pryrki bo sadze od lat zawsze tylko 2,5ha po przykrycia i kasa co roku się zgadza???Także u mnie jest wszystko ok a że takie bolki jak Ty nasadza ziemniaków i pozniej wożą po 20gr to już nie moja wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Kujawiak napisał:

Przepraszam prosze nie klamac na kujawach grunty odmian holenderskie na ciezkich ziemiach sa najslabsze od 10 lat a najgorzej wypada soraya  i to u kazdego szczegolnie kto kupil elite wlasnie jestesmy w trakcie skarg z norika w moim rejonie sa bardzo slabe grunty szybko zakwitly i nie zrobily krzaka sadzone koniec  kwietnia jeszcze jedno takie klamstwo poprosze o adres i podjade zrobic z toba porzadek Zobaczysz jaka mam ciezka spracowana reke jak jeden pan kiedys na gieldzie.. 

Chcesz mi pokazac ciezka rękę bo Ci pyry nie wychodza ? Ojej nie kazdy rok jest taki ze posadzisz prysniesz 2 x grzybem 1 x stonka i kopiesz. Trza pilnowac zapierniczac nawozic a nie sie później madrzyc rekami . Zapraszam na lubuskie zobaczyć jak sie produkuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gus napisał:

Hahahahah. 2.5 hektara i dyskusja o cenach, kosztach itd. Tak myślałem  czytając na forum te wypociny ze mam do czynienia z Mietkiem ziemniaczanym. 

Tyle że ten Mietek ziemniaczany z tych 2.5 ha weźmie tyle kasy jak ty z 8. Teraz się zastanów kto większy kozak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Okolice Wroclawia
4 godziny temu, Konstantynopolitanczyk napisał:

Tyle że ten Mietek ziemniaczany z tych 2.5 ha weźmie tyle kasy jak ty z 8. Teraz się zastanów kto większy kozak

On jest większy kozak bo więcej nasadzi????To jest taki tok myślenia nasadzić nasadzić może się uda sprzedać gdzieś .Na wczesnym coś się weźmie kasy na późnym nakopie się 50 sprzeda po 20gr zapłaci dobra dzierżawę i ważne że się więcej nasadzone niż somsiad?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Konstantynopolitanczyk napisał:

Tyle że ten Mietek ziemniaczany z tych 2.5 ha weźmie tyle kasy jak ty z 8. Teraz się zastanów kto większy kozak

Nie wiesz z ilu i nie wiesz ile. Ten niby Wroclawiak tylko nazywa każdego Bolkiem . Chwali się jak to ma dobrze i jaki kozak. Niech jeszcze premiera zaprosi i się ustawi na tle kredytowanego traktora i opowie jak to mu się super wszystko opłaca. Taki buraczkowy przedsiębiorca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Godzinę temu, Gość Gus napisał:

Nie wiesz z ilu i nie wiesz ile. Ten niby Wroclawiak tylko nazywa każdego Bolkiem . Chwali się jak to ma dobrze i jaki kozak. Niech jeszcze premiera zaprosi i się ustawi na tle kredytowanego traktora i opowie jak to mu się super wszystko opłaca. Taki buraczkowy przedsiębiorca?

To przecież pisałem że sadze 2,5ha ,i nie niby tylko jestem z okolic Wrocławia .A premiera nie muszę zapraszać bo nie mam nic na kredyt cienki Bolku????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlowiec
4 minuty temu, Okolice Wrocka napisał:

To przecież pisałem że sadze 2,5ha ,i nie niby tylko jestem z okolic Wrocławia .A premiera nie muszę zapraszać bo nie mam nic na kredyt cienki Bolku????

Cienki Bolek to jesteś Ty bo sadzisz tyle co najmniejszy błąd statystyczny a produkujesz się tu na forum jak prawdziwy producent . Rozumiem ze Ci żal d….. ściska bo jak Ty skończyłeś swe marne  2.5 to liczący się producenci dopiero lizneli temat i dalej trzepią kasę. Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2021 o 11:27, Gość suchy rok napisał:

pyrka zapłaci handlażyki sieja zamęt kto przypilnuje ziemniaczka natrzepie kasy nie dawać się w h*ja robić

Tyle Ci zapłaci co inflacja ten zysk cały zabierze. Popatrz na ceny włókniny, środków, nawozów i robocizny przy nawet 1zł za kg niewiele z tego zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Xyz napisał:

Północ Wlkp u mnie 30% sorayi nie wzeszło kwalifikat kupiony z norki sadzone ostatni dzień kwietnia.

U mnie Soraya (małopolska) nierówno powschodziła . Gdy jedne krzaki kwitną  to drugie są w fazie BBCH 21-29 . Dodam , że część miałem swojego z rozmnożenia i część z centrali kupione . Czyżby Norika puściła jakąś partię trefnego towaru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
18 godzin temu, Gość Fhu napisał:

Chcesz mi pokazac ciezka rękę bo Ci pyry nie wychodza ? Ojej nie kazdy rok jest taki ze posadzisz prysniesz 2 x grzybem 1 x stonka i kopiesz. Trza pilnowac zapierniczac nawozic a nie sie później madrzyc rekami . Zapraszam na lubuskie zobaczyć jak sie produkuje

na sieradzu 80% plantacji ziemniaka póżnego bardzo kiepsko to wyglada krzaczki 10cm kwitną i nie rosną.I to u takich co mają 20ha i u takich 0.5ha. Poprostu pogoda im nie odpowiada,żadne pilnowanie dodatkowe nawożenie im nie pomoże.Wiec skoro masz ładne to się ciesz  i przyjmnj do wiadomości jak jest w innych rejonach a nie mądruj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Handlowiec napisał:

Cienki Bolek to jesteś Ty bo sadzisz tyle co najmniejszy błąd statystyczny a produkujesz się tu na forum jak prawdziwy producent . Rozumiem ze Ci żal d….. ściska bo jak Ty skończyłeś swe marne  2.5 to liczący się producenci dopiero lizneli temat i dalej trzepią kasę. Pozdrówka.

Cwaniaczku ja zaczelem ziemniaka  18 maja a skończyłem 10 czerwca także nic mi d*py nie ściska??? Kasiura się zgadza i to jest najważniejsze i kręgosłup prosty wy dzwigajcie teraz te swoje pyrki po zlotowce jak wam jakiś łaskawiec tyle zapłaci ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...