Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość Ess napisał:

To kop, w tym roku lula też idzie.

Zaczęli od początku tygodnia, wjazd- jedna redlina i koniec. Za chwile telefon, jedziesz na giełdę? Wziąłbyś mi z 10 worków? Drobny idzie, bo te bym miał z 10 worków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Urlik
14 godzin temu, Gość EWI napisał:

Na pokownie po 0.60gr rozliczone słabo qle kopać muszem buraczka czas siać

 ?‍♂️? Tylko płakać, w takim wypadku 0,40 sprzedaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Qwerty
4 godziny temu, Gość Piotrek Błonie napisał:

Widzę że jesteś wielbicielem lulki

Jak by był wielbicielem to by dobrze za nią zapłacił, po prostu bronek kupuję co najtańsze i jeszcze się targuje żeby mu z niczego opuścić, a najlepiej jeszcze dopłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Remek
7 godzin temu, Ursus4062 napisał:

Nie mogę słuchać takich pierdół co piszą niektórzy że 8 zł i plonu nie ma... Rybitwy wywoławcza 15, a lordy z gruntu już do 30t dobijają

Jestem z Łowicza, spod włókniny ziemniaki mamy do 5, średnia ok 10-12t Irgi z ha. 23 kwiecień było-12, mróz trwał 12 godzin a więc Panie więc że wszędzie sprawiedliwie nie było i dlatego jest jak jest. Grunt w okolicy września, 6 pod krążkiem i z procy można strzelać i ta susza, wszech obecna... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent
8 godzin temu, Gość Remek napisał:

Jestem z Łowicza, spod włókniny ziemniaki mamy do 5, średnia ok 10-12t Irgi z ha. 23 kwiecień było-12, mróz trwał 12 godzin a więc Panie więc że wszędzie sprawiedliwie nie było i dlatego jest jak jest. Grunt w okolicy września, 6 pod krążkiem i z procy można strzelać i ta susza, wszech obecna... 

Dokładnie tak jest. Okolice Wielunia może takiego mrozu nie było ale plantacje są różne.  Jeszcze nie równomierne opady, w jednym miejscu 30 l a 2 km dalej 0. Grunty to na razie tylko podlewane kopią a bez wody to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Remek napisał:

Jestem z Łowicza, spod włókniny ziemniaki mamy do 5, średnia ok 10-12t Irgi z ha. 23 kwiecień było-12, mróz trwał 12 godzin a więc Panie więc że wszędzie sprawiedliwie nie było i dlatego jest jak jest. Grunt w okolicy września, 6 pod krążkiem i z procy można strzelać i ta susza, wszech obecna... 

Całe północno-zachodnie mazowsze susza straszna. Na mapach pokazują uwilgotnienie gleby (warstwa 0-7 cm) na poziomie 65%, a w rzeczywistości na sztych szpadla, popiół. W czerwcu spadło 12 l deszczu.... Trawy schną. Niby nadają jakieś małe opady na jutro, ale to też wątpliwe, a w kolejnym tygodniu temperatury do 34C z pełnym słońcem i oczywiście bez opadów. Pod krzakiem 5-6 małych bulw. Większość kraju zlana wodą, nasze rejony ucierpiały. Sezon stracony, na cenę też się nie zanosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
20 minut temu, Gość xxx napisał:

Całe północno-zachodnie mazowsze susza straszna. Na mapach pokazują uwilgotnienie gleby (warstwa 0-7 cm) na poziomie 65%, a w rzeczywistości na sztych szpadla, popiół. W czerwcu spadło 12 l deszczu.... Trawy schną. Niby nadają jakieś małe opady na jutro, ale to też wątpliwe, a w kolejnym tygodniu temperatury do 34C z pełnym słońcem i oczywiście bez opadów. Pod krzakiem 5-6 małych bulw. Większość kraju zlana wodą, nasze rejony ucierpiały. Sezon stracony, na cenę też się nie zanosi.

Puławy podają głupoty o rejonach suszy. Instytut do likwidacji bo szkoda pieniędzy na jego funkcjonowanie. Nawet ubezpieczenie upraw od suszy nic nie pomoże jeśli Puławy nie podadzą że w tym rejonie panuje susza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Waldek bronisze
14 godzin temu, Gość Bronek napisał:

Tanio taniej najtaniej :) Najlepiej to wam nawalić i dołożyc z 5 tysia do auta

 

Pozdrawiam Chytrusków :)

Buziaki  ;*

Dokładnie kolego dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zoja

Tanio,taniej ,najtaniej kupić.Najlepiej to się narobić,wyhodować i Wam handlarzom nawalić i dać Wam zarobić na każdym aucie z 5 tysia.    

Pozdrawiam wyzyskiwaczy 

Buziaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek Błonie
2 godziny temu, Gość Zoja napisał:

Tanio,taniej ,najtaniej kupić.Najlepiej to się narobić,wyhodować i Wam handlarzom nawalić i dać Wam zarobić na każdym aucie z 5 tysia.    

Pozdrawiam wyzyskiwaczy 

Buziaki ?

Dokładnie kolego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bronek
3 godziny temu, Gość Zoja napisał:

Tanio,taniej ,najtaniej kupić.Najlepiej to się narobić,wyhodować i Wam handlarzom nawalić i dać Wam zarobić na każdym aucie z 5 tysia.    

Pozdrawiam wyzyskiwaczy 

Buziaki ?

Dokładnie , widzę  znasz się na rzeczy . 

Całuski ;***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.

Jak na początku tygodnia Biedronka ogłosiła promocję na 0,99 gr wiadomo było że kogoś oskubali i tym obniżyli cenę na rynku a nasi wspaniali handlarzyki zwani góralami zaczęli płacić 8zł. Kraków Rybitwy to dno a nie giełda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Scania esi

Niedługo worek, paleta i siatka będzie więcej warta niż ten wasz towar, ...

Edytowane przez IGRiT
Kulturalniej proszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zoja
36 minut temu, Ursus4062 napisał:

Zosia Piotrek i Bronek to jest zmowa jakiś handlarzy czy co? 

Ursus co Ty piszesz. Właśnie chciałam sparodiować ten żenujący tekst niejakiego Bronka,który co rusz wali tu teksty o cenie 8 zł na Warszawie i chce dowalić producentom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michu

Mnie ciekawi czy wy na te worki to macie darmowych ludzi??? U mnie plon max we wczesnych 16 ton jakbym miał hurtem sprzedawać to we worki to lepiej bym pszenicy zasiał no i sieje z roku na rok coraz więcej bo to się nie zarobi ,deszczu u mnie wcale a taka marna cena chyba jakieś jaja a 4 razy na zarazę opryskane i schną mowa o Wlkp.Chlopy bo na sprzęt nie zarobicie jak będziecie tak pier cenę .A do Dino to by trzeba było taczka ich wywieźć ziemniaki z dani to mnie zatkało ! A w Biedronce ziemniaki z Francji to też mnie zatkało ręce same opadają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Panowie opanować nerwy chwilowa zniżka była zobaczycie że po niedzieli wszystko będzie szło po naszej myśli minimum 12 zł worek będzie. Przykrycia dużo osób wykopało reszta zaczyna a grunt to śrut więc to się rozłoży w czasie a promocje trwają. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...