Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość OpolskiDżonun
14 minut temu, Gość Esk napisał:

Napewno nie oddam za 6 zł  , umię liczyć , w moim przypadku koszt wyprodukowania kg ziemniaków to 35gr  , nie będę nikomu robił prezentów że swojej ciężkiej pracy. 

Nie ważne są Twoje obliczenia,prawda jest taka że ten co nie ma gdzie przechować wykopalisk jest pogrążony w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Esk napisał:

To po co w ogóle kopać? Trzy miesiące to i w kopcu można przetrzymać, ale ludzie kopią bo potrzebują kasy , wieś jest u progu bankructwa , smutne ale prawdziwe. 

To sie cieszcie ze sie tani teraz posprzedaja. Mniejsza konkurencja jak zaczniecie swoje zloto po przechowywaniu sprzedawać... tylko cobyscie taniej nie sprzedali niz oni teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę przechowywał   , jak nie sprzedam po 9zł to krowy zjedzą , nie będę dorabiał pośredników którzy wykorzystują trudną sytuację rolników i kiwają urząd skarbowy. Zresztą wystarczy popatrzeć na giełdach ilu jest rolników i ilu pośredników , 80% to handlarze a jak zobaczą producenta to patrzą na niego jak byk na rzeźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Stas napisał:

To sie cieszcie ze sie tani teraz posprzedaja. Mniejsza konkurencja jak zaczniecie swoje zloto po przechowywaniu sprzedawać... tylko cobyscie taniej nie sprzedali niz oni teraz

No jaki następny bezczelny szyderca. Żeby nie my to byś nie miał za co żreć. A no tak najlepiej przechować i jeszcze taniej oddać. 

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

No jaki następny bezczelny szyderca. Żeby nie my to byś nie miał za co żreć. A no tak najlepiej przechować i jeszcze taniej oddać. 

2 lata temu tez mówiłem od ludzi od których biore zeby mi dac po 16-18 to nie nie 20 jest na gieldzie i dzwonia to by nawet drozej pasowalo, po przechowaniu w kwietniu dzwonili by brać po 9, teraz tez juz widze wszyscy nastawieni na bunkrowanie, ok ładujcie chowajcie tylko pozniej ładnie sortujcie i dzwońcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że handlarze chcą zarobić 100% , kupić po 5 sprzedać po 10 i psioczyć na rolnika że na giełdę przyjechał i cenę popsuł . Pamiętajcie że jakby nie my rolnicy to i was by nie było , więc powinniśmy sìę wzajemnie szanować , ale to tylko moje pobożne życzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Esk napisał:

Problem w tym że handlarze chcą zarobić 100% , kupić po 5 sprzedać po 10 i psioczyć na rolnika że na giełdę przyjechał i cenę popsuł . Pamiętajcie że jakby nie my rolnicy to i was by nie było , więc powinniśmy sìę wzajemnie szanować , ale to tylko moje pobożne życzenie. 

Nie do końca. Ja chce ladny towar i zrobiony tak jak trzeba i chce mieć na nim 2-3 zl na worze . I z 1 zl sie sprzedaje ale to jak na tiry gdzie się nawet towaru nie widzi nieraz. Ale Wy tez nas musicie szanować , podam przykład sytuacja z lipca wioska X laduje na ciezarowke u producenta co handluje jakis czas i jest ok place 12 zl producent zadowolony ja zadowolony, przychodzi sąsiad producenta ze on będzie zaczynal colombo to moze by mi w tym roku sprzedal mowie ok znajdę klienta za 2 dni beda na wiosce dam znac na kiedy moze robic, sąsiad mowi ze za colombo pasowałoby więcej to mówię ze za więcej klienta nie znajde na juz. Jestem z towarem na hurtowni patrze a tam sąsiad producenta kończy rozładunek pytam kierownika po ile mu za płacili to mowi ze 70 groszy netto bo prosił stekal zeby wziasc to wzięli. To jak handlarz później może płacić więcej i komu zawiezie ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolska

Handlarze ziemniakiem to byłe chłopki. Znudziło im się robić w polu to handlują a że z handlu też kokosów nie ma.  to chcieliby żeby chłopki też za ziemniaki nic nie mieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolska
53 minuty temu, Gość Pyra napisał:

Czy możecie Panowie pisać na temat cen ? Bo to temat o cenach a wogole nie mozna sie dowiedziec. Wlkp ile placa za worek za luz do pakowalni ? 

40 gr. Pakowacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

Czy ogłoszenia sprzedaży z cena 6 zł dodają rolnicy zdrowi umysłowo? 

Obawiam się że nie, przecież to ledwo koszty pokrywa  a jak sadzone kwalifikantem to sporo mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Luke222 śląsk

Lokale dostają odemnie po 13 zł czerwonego ,biorą bez problemu . Sprzedaż z domu po 18 - 20 zł także nie ma co narzekać . Dostałem propozycję załadować tira po 6zł - dla mnie taka cena to poniżanie człowieka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież to trzeba miec z deklem coś nie tak żeby po 40 groszy sprzedawać ziemniaki. Plon handlowy 30 ton*40 groszy= 12 tysięcy koszt produkcji 10 tysięcy/ha gdzie tu logika ?????

Od stycznia minimalna stawka godzinowa 19,70 dajcie sobie spokój z ziemniakiem ci co tak tanio sprzedajecie idzcie do normalnej pracy, przynajmniej wkoncu zarobicie normalne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolska

Ja teraz nie sprzedaję. Tym co sprzedają po 40 gr.życzę dużego odsortu na pakowni i żeby cena jeszcze spadła bo wtedy jeszcze chętniej będą zawozić a jak się szybko wyprzedają to cena wzrośnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gość Wielkopolska napisał:

Ja teraz nie sprzedaję. Tym co sprzedają po 40 gr.życzę dużego odsortu na pakowni i żeby cena jeszcze spadła bo wtedy jeszcze chętniej będą zawozić a jak się szybko wyprzedają to cena wzrośnie. 

Kolego zobacz sobie na kapustę białą, gość z Buska ogłasza po 500 zł/t a debil z Kalisza 300 zł/t a sprzeda po 150 zł/t. To jest tylko przykład bo tak jest ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na zjazdowej za żółte było 8zl czerwona 10zl irga 12zl tylko co z tego jak od jakiegoś czasu kompletnie nie ma kupca. W zasadzie były kilku godzine momenty że na całym sektorze nie było z kim rozmawiać a ziemniaków wcale nawału nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Stanley Scania
W dniu 10.09.2021 o 07:35, Gość Rolnik z Wielkopolski napisał:

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w Polsce, w odróżnieniu od Holandii czy innych rozwiniętych rolniczo krajach, rolnicy zupełnie nie śledzą rynku krajowego. O szerszej perspektywie to już nawet nie wspomnę... W jakimś Wolbromiu i okolicach ziemniaki nie wyschły (jak w Wielkopolsce) czy nie wymokły jak w innych rejonach i oni kopią i pchają na giełdę bez opamiętania jakby za chwilę świat miał się skończyć. Choćby za darmo, byle się pozbyć. No ludzie... Przed nami co najmniej 8 miesięcy sezonu. Przyzwoita cena będzie na 100 %. Po co koniecznie chcecie sprzedać (rozdać) swój towar jutro ?!  Podam Wam przykład mądrej strategii w rozwiniętym kraju... W Holandii w tym sezonie była zasiana rekordowa ilość cebuli (mówi się, że nawet 10 % więcej niż średnia w ostatnich latach). Na to nałożyły się bardzo dobre plony (kilka  procent więcej niż zwykle). I co? Ceny wystartowały od bardzo niskich poziomów. W Polce byłoby podobnie. Jednak od jakiegoś czasu wiedzą już, że w Polsce i większości Europy plony są zdecydowanie poniżej średniej. Do tego jest duże zainteresowanie importerów z poza Europy. I co? Mając zapas 1,5 mln ton cebuli (normalnie 1,2-1,3 mln ton) w szczycie dostępności towaru ceny idą do góry. Wyobrażacie to sobie w Polsce? Rolnicy już dostaliby biegunki i wozili na giełdy cebulę po 20 groszy... Taki kraj...

Dzięki takim co oddają darmo ja mam na nowe auto i złoty łańcuch. Pozdrawiam niewolników. Bronisze catania 15zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...