Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Gość jasmin napisał:

Teraz są takie zawirowania na rynku ze ziemniak może być po 1,3-1,5 na wiosnę a tez może być w tej cenie co teraz  lub taniej. Nikt tego nie przewidzi jak będzie. Jak rok temu przy takich plonach i nasadzeniach wszystko wybrali ukraina płaciła 50-55gr to na pewno tak źle nie będzie  tylko trzeba się trzymać ceny bo najgorsi są ci co nie za półdarmo sprzedawaj i się szczycą i psują rynek

No tak jeszcze wszystko może być. Najgorsze jest to że koszty mocno poszły w górę A mało tego plony są o 40% A nawet i 50% niższe niż w ubiegłym roku, a ceny jakiejś specjalnej nie ma. Liczyliśmy koszty to na tą chwilę przy tych cenach więcej zostaje z dobrej pszenicy niż z ziemniaka. A już zapowiadają kolejne podwyżki nawozow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
6 godzin temu, Gość Michal napisał:

No tak jeszcze wszystko może być. Najgorsze jest to że koszty mocno poszły w górę A mało tego plony są o 40% A nawet i 50% niższe niż w ubiegłym roku, a ceny jakiejś specjalnej nie ma. Liczyliśmy koszty to na tą chwilę przy tych cenach więcej zostaje z dobrej pszenicy niż z ziemniaka. A już zapowiadają kolejne podwyżki nawozow.

Dlatego zdrożeją w 2022 bo z towarem zostaną Ci co umia liczyć. Teraz sprzedają Ci co Myślą że biznes robią w tamtym roku po 3 zl a teraz po 7 woww.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sprzedają ziemniaki bo muszą z czegoś żyć. Co miesiąc są rachunki paliwo do traktora dzieci do szkoły. Zapakują przechowalnie a inkasentowi z elektrowni powiedzą że zapłacą jak ziemniaki zdrożeją. Miałem w tym roku 18ha ziemniaków mam przechowalnie i auto ale sprzedawac trzeba co tydzień choć opuzniam jak mogę. Samo życie Panowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sieradzak napisał:

Ludzie sprzedają ziemniaki bo muszą z czegoś żyć. Co miesiąc są rachunki paliwo do traktora dzieci do szkoły. Zapakują przechowalnie a inkasentowi z elektrowni powiedzą że zapłacą jak ziemniaki zdrożeją. Miałem w tym roku 18ha ziemniaków mam przechowalnie i auto ale sprzedawac trzeba co tydzień choć opuzniam jak mogę. Samo życie Panowie. 

No tak wiadomo, teraz nikogo nie stać żeby nic nie sprzedać. Kolego A po ile sprzedajesz? Jak u was się płaci za towar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Optymista
2 godziny temu, Sieradzak napisał:

Ludzie sprzedają ziemniaki bo muszą z czegoś żyć. Co miesiąc są rachunki paliwo do traktora dzieci do szkoły. Zapakują przechowalnie a inkasentowi z elektrowni powiedzą że zapłacą jak ziemniaki zdrożeją. Miałem w tym roku 18ha ziemniaków mam przechowalnie i auto ale sprzedawac trzeba co tydzień choć opuzniam jak mogę. Samo życie Panowie. 

I tu cala prawda niestety w prxyszlosci wirtualne pieniadze a na codzien szara rzeczywistosc niestety ale ziemniak w styczniu 2 zl jak nic ci co maja kontrakty sa w czrnej d*pie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sieradzak napisał:

Ludzie sprzedają ziemniaki bo muszą z czegoś żyć. Co miesiąc są rachunki paliwo do traktora dzieci do szkoły. Zapakują przechowalnie a inkasentowi z elektrowni powiedzą że zapłacą jak ziemniaki zdrożeją. Miałem w tym roku 18ha ziemniaków mam przechowalnie i auto ale sprzedawac trzeba co tydzień choć opuzniam jak mogę. Samo życie Panowie. 

Nikt tu Cię kolego nie zrozumie większość handlarze a reszta to sadzi ziemniaki dodatkowo po pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas się ruch zaczyna, sporo busiarzy już zaczyna brać 15 Za 15  Za worek i się nie targuja nawet. Zresztą plony słabsze i to około 50% po nawadnianiu, nie ma wydajności. Hurtownie sprzedają po 1.20 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Węgrzy już biorą od nas ziemniaka czerwonego dzisiaj sprzedałem 2 samochody 12 zl u nich za piekny towar 5+.Kto mądry i ma piękny towar to zarobi a kto glupi i ma odpad to sprzedaje po 5 zł.Okolice Proszowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
Godzinę temu, Gość Optymista napisał:

I tu cala prawda niestety w prxyszlosci wirtualne pieniadze a na codzien szara rzeczywistosc niestety ale ziemniak w styczniu 2 zl jak nic ci co maja kontrakty sa w czrnej d*pie 

 kopie swoje i przy końcu pola gdzie lepsza ziemia3-4a to połowy plonu nie ma co na tej 4b-5 klasie  zgniły a przeciez tam wszystko zawsze było najładniejsze poprawialo średnia z całego pola. i kto ma na cięższej ziemni to widzi ze to może nie przelezy i sprzedaje bo lepszy ten przysłowiowy wróbel w garści... Jakbym widział ze coś się dzieje to bym tez sprzedawał ale ten kawałek to wolno jade wybieramy podejrzane  reszta pola zdrowa ale plonu tez nie ma takiego szusza zrobiła swoje w czerwcu. a na lepszych stanowiskach wymoczyła . zima min 1zł/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 złote nie będzie  bankowo ja pamiętam jak 2 lata do tyłu była cena 1.7-2zł rekordowa w moich regionach ale pamiętam ze cena się utrzymała do połowy  listopada. Miałem znajomych co mówili ze będą po ponad 3zł za kg bo nie ma ziemniaków a z wiosny sprzedawali po 1zł a nawet jeszcze niżej bo nie było zbytu. podliczyć teraz ze ziemniaki przez pół roku wyschły 10% i cena spadła to zrobili dobry interes. Wieluń Sieradz mają ładne ziemniaki rejony Olesna opola gadałem z znajomym co ma na dużą skale podlewa ziemniaki będą miały wydajność 50 ton z h na śląsku mam rodzinę co też mają ziemniaki to tez plony znakomite. więc południe ma ładne ziemniaki a północ się słyszy jedni narzekają a drudzy chwalą czas pokarzę co będzie. na pewno tańsze nie będą niż teraz tylko droższe  bo każdy co ma choć trochę rozumu wie ze ropa r nawozy i opryski poszły o 30-40 % w górę plus robocizna, jedyny jest minus tego ze ludzie wolą kupić 2-5kg ze sklepu niz od rolnika nie wszyscy ale tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gość malopolska napisał:

Ja miałem na 2-3klasie ziemi to bellarosa zgnila całkowicie nie ma nic. Pole równe z tendecjia lekkiego spadku. 

A ja słyszałem całkiem co innego, południe to ma słabego bo tam pozalewalo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
3 godziny temu, Gość Michal napisał:

Opolski To leć bierz tyra albo i dwa, to będziesz miał czym handlowac i zarobisz pozadnie.

Chciałem wziąść całą paletę ale kierowniczka mowi ić stont???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
2 godziny temu, Gość Esk napisał:

Widziałem te biedronkowe kartofle  to krowom strach dawać.

Wziolem worek bo było napisane produkt polski i ci powiem ze w smaku dobre i na kibel nie latam za czesto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
3 godziny temu, Gość Kra napisał:

Tak to jest świnia nie zje takiego towaru bo boi się że zdechnie a człowiek wpier......Oli i mówi że bardzo dobre

Nie przesadzaj jakbys mial wejscie na jakis markecik to bys tak nie pisal oszty zazdrosniku ? a tak musisz stac w deszczu na gieldzie i siedziec na pace starego lublina 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...