Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość Sad 54 napisał:

 

 

 

Ja pisze ogólnie a nie o tobie . Są ludzie którzy są dorobieni na tyle że kilka pokoleń do przodu może nic nie robić . Ale jednak większość jest takich którzy mają duże kredyty i nie widza dobrej perspektywy na przyszłość . Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia .  

Ci co się dorobili i mają trochę oleju w mózgu to nie inwestują już w sady tylko próbują mieć inne źródła dochodu (mieszkania, sklepy czy choćby handlarze ciągnikami czy wózkami etc), ale to w naszej społeczności wiejskiej jest to ledwie pare % ludzi, lepiej mieć nowego Fendta na kredyt żeby sąsiady widziały, niż inne zaplecze gotówkowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

22 minuty temu, Gość Roman napisał:

Ci co się dorobili i mają trochę oleju w mózgu to nie inwestują już w sady tylko próbują mieć inne źródła dochodu (mieszkania, sklepy czy choćby handlarze ciągnikami czy wózkami etc), ale to w naszej społeczności wiejskiej jest to ledwie pare % ludzi, lepiej mieć nowego Fendta na kredyt żeby sąsiady widziały, niż inne zaplecze gotówkowe :)

Jeżeli ktoś dużo czasu spędza w ciągniku , marzył o tym żeby mieć fendta , stać go było i kupił sobie to co w tym złego ? Ludzie pracują między innymi po to żeby spełniać swoje marzenia . Jeżeli nawet rzetelnie ktoś zarobił pieniądze i mądrze inwestował w przeszłości to i tak na wsi powiedzą ze wszystko to co ma to ciotka z Ameryki sfinansowała , albo Żyda w wojnę ograbili i spalili a po tym Żydzie kupa złota została , albo że ukradł ... Zazdrość ludzka nie zna granic ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Prorok said:

Będzie po 5 za wagę.

Zachód zalalo, południe wymrozilo +susze i upały.tez nie mają nic

Szykujcie worki na pieniądze i rezerwujcie kolejne mieszkania

Hosanna

5 to może ale 4.9 bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Roman wgr napisał:

Jak tam biznesmeny?  Wysypaliśta już się na patelnie z tych chłodni?

 

3 godziny temu, Gość Roman wgr napisał:

Jak tam biznesmeny?  Wysypaliśta już się na patelnie z tych chłodni?

Ja dzisiaj skończyłem ale wiesz roman na drugi rok i tak będę trzymał do tej pory ponieważ bilans zysków i strat z perspektywy 15 lat, bo tyle mam konrole jest dodatni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Roman wgr napisał:

Jak tam biznesmeny?  Wysypaliśta już się na patelnie z tych chłodni?

Ja wczoraj skończyłem 60-70 gr . W nadchodzącym sezonie też trzymam do tej pory. Bilans zysków i strat na przestrzeni 15 lat ( bo tyle mam kontrole) dodatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnej branży chyba nie ma takiego cwaniactwa jak w sadownictwie. Sąsiad sąsiada wyśmiewa że nie zarobił pieniędzy, że stracił, że wysypał na przemysł , że ma kredyty itd... Czerpiecie szczescie z niepowodzeń innych.''Nie może tak być żeby sąsiad miał lepiej niż ja... ''.  Najrozsądniejsza sprzedaż to sprzedaż systematyczna od jesieni do końca lata. średnia jakaś wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2021 o 10:57, Gość Roman wgr napisał:

Jak tam biznesmeny?  Wysypaliśta już się na patelnie z tych chłodni?

Jeszcze sypią. Inni oferują na export glosterka po 1 zł.. fantazja na max 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2021 o 16:11, Gość Sad21 napisał:

Ja wczoraj skończyłem 60-70 gr . W nadchodzącym sezonie też trzymam do tej pory. Bilans zysków i strat na przestrzeni 15 lat ( bo tyle mam kontrole) dodatni.

Większość sadowników będzie trzymać jabłka do lata 2022roku to nic dziwnego, hadel zanosi się powolny wiedz siłą rzeczy towaru do lipca nie braknie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Aleksander
5 godzin temu, Prorok napisał:

Od wiosny wiadomo że nima i wszystko zmarzlo.

Dlatego piros i Paula Red tak ostro idą za gruba kasę.

I to samo będzie później.

 

Piros sorzedanY po 1.2 dziś. Paula 1zl. KUpcy dzwonią za towarem. Ten rok jest nasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jesieni chlodniarze będą brać idareda po 50 gr a galę za 80gr

Na eksport nie będzie drożej.komory pełne starego dlatego nowe nie idzie bo nikt nie ma dużych partii letnich.latwiej kupić komorę starych niż po 5 skrzyń młodego.

Jabłko nie zapłaci w tym roku.

Po pierwsze ponad 4 miliony

Po drugie przez Białorus już nic nie pójdzie

Golden,gala,Red chief może jeszcze Evelina może beda ok 1 zł jesienią.moze do Egiptu,może nieco na zachód.

Marketowe i kartofle po 50 gr

Tak to widzę i bardzo chce się pomylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Prorok napisał:

Na jesieni chlodniarze będą brać idareda po 50 gr a galę za 80gr

Na eksport nie będzie drożej.komory pełne starego dlatego nowe nie idzie bo nikt nie ma dużych partii letnich.latwiej kupić komorę starych niż po 5 skrzyń młodego.

Jabłko nie zapłaci w tym roku.

Po pierwsze ponad 4 miliony

Po drugie przez Białorus już nic nie pójdzie

Golden,gala,Red chief może jeszcze Evelina może beda ok 1 zł jesienią.moze do Egiptu,może nieco na zachód.

Marketowe i kartofle po 50 gr

Tak to widzę i bardzo chce się pomylic

Ciekawe czy ktoś w ogółe kupi na jesieni idareda na chłodnie. Bo perspektywy na lepszą cenę na wiosnę chyba nie widać.. Idared w sezonie 2021/22 może być w ogółe nie sprzedawalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Ola napisał:

Ciekawe czy ktoś w ogółe kupi na jesieni idareda na chłodnie. Bo perspektywy na lepszą cenę na wiosnę chyba nie widać.. Idared w sezonie 2021/22 może być w ogółe nie sprzedawalny. 

To nasza klubowa odmiana...razem z glosterem tworzą nasz eksportowy hit.

Damy radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Andrzej
7 godzin temu, Prorok napisał:

Na jesieni chlodniarze będą brać idareda po 50 gr a galę za 80gr

Na eksport nie będzie drożej.komory pełne starego dlatego nowe nie idzie bo nikt nie ma dużych partii letnich.latwiej kupić komorę starych niż po 5 skrzyń młodego.

Jabłko nie zapłaci w tym roku.

Po pierwsze ponad 4 miliony

Po drugie przez Białorus już nic nie pójdzie

Golden,gala,Red chief może jeszcze Evelina może beda ok 1 zł jesienią.moze do Egiptu,może nieco na zachód.

Marketowe i kartofle po 50 gr

Tak to widzę i bardzo chce się pomylic

Kolego Prorok obawiam się że kartofle będą w porywach 35  gr a kochana gala może dobije do 60 ,70 gr i w zimie więcej nie będzie ,będziemy mieć powtwòrkę z 18 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Gość Andrzej napisał:

Kolego Prorok obawiam się że kartofle będą w porywach 35  gr a kochana gala może dobije do 60 ,70 gr i w zimie więcej nie będzie ,będziemy mieć powtwòrkę z 18 roku

Problemem w tym roku nie będzie wielkość produkcji tylko brak rynków zbytu.

Ważne ,że pani biegaczka dostala wsparcie od obsrajtka i wystartowała w zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...