Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie było i nie będzie

W 2018 było po 8 gr i wszyscy kolanowali po 8 gr i gitara

Teraz po 32 i strajku się wam zachciewa???

 

Dajcie żyć normalnym ludziom...oni nie sa winni ,że obsadzilismy wszystkie rowy i łąki powodując nadprodukcję !!!

STRAJKUJCIE NA WIEJSKIEJ,NOWOGRODZKIEJ I MICKIEWICZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prorok napisał:

Nie było i nie będzie

W 2018 było po 8 gr i wszyscy kolanowali po 8 gr i gitara

Teraz po 32 i strajku się wam zachciewa???

 

Dajcie żyć normalnym ludziom...oni nie sa winni ,że obsadzilismy wszystkie rowy i łąki powodując nadprodukcję !!!

STRAJKUJCIE NA WIEJSKIEJ,NOWOGRODZKIEJ I MICKIEWICZA

Ciekawy jestem jaki procent  areału który posiadasz masz obsadzone sadem ? Może jesteś wielokierunkowy i masz jabłka , zboża , porzeczki , wisnie , cebule i jeszcze niewiadomo co ... albo 2 ha sadu i resztę ugór ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ildefons
10 godzin temu, Gość Sad 54 napisał:

Ciekawy jestem jaki procent  areału który posiadasz masz obsadzone sadem ? Może jesteś wielokierunkowy i masz jabłka , zboża , porzeczki , wisnie , cebule i jeszcze niewiadomo co ... albo 2 ha sadu i resztę ugór ? 

Ale czy to ważne ile ma obsadzone?

ważne czy mówi z sensem czy nie.myślisz,ze obszarnik zawsze ma racje a ten mały to jest gamoniem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Sad 54 napisał:

Ciekawy jestem jaki procent  areału który posiadasz masz obsadzone sadem ? Może jesteś wielokierunkowy i masz jabłka , zboża , porzeczki , wisnie , cebule i jeszcze niewiadomo co ... albo 2 ha sadu i resztę ugór ? 

Ze skarbowego jesteś czy spis rolny przeprowadzasz???;)

Prezes nie ma rodziny, prawa jazdy,konta w banku a zna się na wszystkim.

Ja nie mogę?:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwudziesty
1 godzinę temu, Prorok napisał:

Ze skarbowego jesteś czy spis rolny przeprowadzasz???;)

Prezes nie ma rodziny, prawa jazdy,konta w banku a zna się na wszystkim.

Ja nie mogę?:))))

 

 

pozbierałeś skrzynki z pola czy lezą od poprzedniego sezonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prorok napisał:

Ze skarbowego jesteś czy spis rolny przeprowadzasz???;)

Prezes nie ma rodziny, prawa jazdy,konta w banku a zna się na wszystkim.

Ja nie mogę?:))))

Prezes nie ma rodziny bo pewnie buca  Żadna  nie chciała  , prawo jazdy zabrali bo jeździł nachlany , nie ma konta w banku bo taki prezes co handluje na bazarze a zna się na wszystkim -tak jak ty ?. Humanista nie będzie umysłem ścisłym i na odwrót ... ewentualnie prorokiem - filozofem może zostać  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość ildefons napisał:

Ale czy to ważne ile ma obsadzone?

ważne czy mówi z sensem czy nie.myślisz,ze obszarnik zawsze ma racje a ten mały to jest gamoniem ?

 

Nie  uzależniam inteligencji człowieka od poziomu areału lub tego co posiada . Każdy mówca znajdzie słuchaczy , którzy będą uważać ma racje . Mówienie z sensem nie powinno się opierać na poniżaniu, wyzywaniu innych . Przecież każdy ma swoją godność . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gość Sad 54 napisał:

Nie  uzależniam inteligencji człowieka od poziomu areału lub tego co posiada . Każdy mówca znajdzie słuchaczy , którzy będą uważać ma racje . Mówienie z sensem nie powinno się opierać na poniżaniu, wyzywaniu innych . Przecież każdy ma swoją godność . 

Nikomu nie ubliżam ...po prostu nie odpowiadam za twoją interpretacje moich słów:)

Możesz je odebrac jako prawdę,żart lub obelgę .to tylko zależy od ciebie.

 

Jednakże osoby zbierające po 8 gr jablko Przemysłowe niezmiennie sa dla mnie idiotami.

To nie ja ich obrażam.sami się obrazili zbierając po 8 gr

SADOWNICY ZBIERAJACY PO 8 GR GODNOSCI NIE MAJA i tyle w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Gość Sad 54 napisał:

Prezes nie ma rodziny bo pewnie buca  Żadna  nie chciała  , prawo jazdy zabrali bo jeździł nachlany , nie ma konta w banku bo taki prezes co handluje na bazarze a zna się na wszystkim -tak jak ty ?. Humanista nie będzie umysłem ścisłym i na odwrót ... ewentualnie prorokiem - filozofem może zostać  . 

Sam widzisz...mam kwalifikacje do zabierania głosu na każdy temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość Sad 54 napisał:

Ciekawy jestem jaki procent  areału który posiadasz masz obsadzone sadem ? Może jesteś wielokierunkowy i masz jabłka , zboża , porzeczki , wisnie , cebule i jeszcze niewiadomo co ... albo 2 ha sadu i resztę ugór ? 

Życzę powodzenia tym którzy są jednokierunkowi. Jedną uprawę najłatwiej robić, ale najtrudniej z przetrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Brok napisał:

Życzę powodzenia tym którzy są jednokierunkowi. Jedną uprawę najłatwiej robić, ale najtrudniej z przetrwać.

Tylko gloster i idared....polskie odmiany klubowe

Cały świat się o nie zabija i schodza jak ciepłe bułeczki.

Po co więcej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
3 godziny temu, Prorok napisał:

Tylko gloster i idared....polskie odmiany klubowe

Cały świat się o nie zabija i schodza jak ciepłe bułeczki.

Po co więcej??

Za 2, 3 lata to będzie gala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi, że przy aktualnych nasadzeniach( i jeszcze rosnących) i braku rynku zbytu, opierać swój budżet tylko na jabłkach będzie trudno.

W tym roku podejrzewam, że lepiej będzie można zarobić na wiśni niż na jabłku i mniej się narobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas nie wykańcza Niemiec, sami sobie jesteśmy winni, posadziliśmy mnóstwo NOWYCH sadów bez pokrycia w exporcie. 

Trzeba było brać jeszcze więcej dotacji,  a teraz pretensja do całego świata tylko nie do samego siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Sebaa napisał:

Nas nie wykańcza Niemiec, sami sobie jesteśmy winni, posadziliśmy mnóstwo NOWYCH sadów bez pokrycia w exporcie. 

Trzeba było brać jeszcze więcej dotacji,  a teraz pretensja do całego świata tylko nie do samego siebie.

O to to to....brawo ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Prorok napisał:

Ze wszystkimi będzie kapota bo wszystkiego nasadzilismy po oporze.

Niezależnie od gatunku i odmiany.

Żeby przetrwać trzeba zmniejszyć produkcję.nie ma innego wyjścia

Żeby przetrwać to trzeba swój produkt sprzedać z zyskiem . JeŻeli nie umiesz sprzedać swojego produktu to po co wogole produkować i oddawać za „ co łaska ”? Lepiej zamknąć przedsiębiorstwo sadownicze  i pójść do  pracy na etat . Niezależnie co się produkuje , na swój produkt musisz mieć klientów którzy Go kupią  i zapłacą za niego godziwą cenę . Jak to zrobić ??? Tu jest Dla wielu problem ... Nauczyli nas produkować ale nikt nie nauczył liczyć i handlować . Efekty widać gołym okiem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba zmniejszać.

moim zdaniem jest duże zapotrzebowanie na jabłka na świecie.

Trzeba dostosować wysyłany towar do oczewinań poszczegolnych rynków.

- wysyłać tylko towar igła, tj z ładnym kolorem i bez skaz, dbając o parametry twadrości, jedrności

- zaprojektować oryginalne opakowanie.

- reszta jabłek ze skrzyni (nawet z najmniejszym defektem) na sok, obierkę, czipsy, kostkę - w ten sposób zmniejszymy ilość jabłek automatycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gość Prorok 2 napisał:

Daję proroctwo na jesień. Jabłko z drzewa w skrzynie kupujących. Gala,Golden- 1,00 ,Prince -0,70(może),Idared,gloster-hyba nie będą kupować. Przemysł-0,10.

Chyba przeszacowales galę i goldena;)

Tak 0,7-0,8 dadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...