Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Gość Szymek napisał:

Spokojnie jabłko dostanie cenę od połowy kwietnia .Komory się kurczą.A do nowego sezonu daleko

Po Wielkanocy to ceny zostaną takie same albo i spadną, bo będzie masowe otwieranie. Sporo jest takich co mają w chłodniach dużo i po świętach wszyscy zaczną.

To nie jest moje widzi mi się tylko realna ocena sytuacji, przynajmniej ja tak to widzę.

Cena to może być, ale w maju tylko trzeba mieć albo stalowe nerwy albo sporo na koncie, żeby sobie czekać i ryzykować. ?

Pamiętam jak z 5-6 lat do tyłu w Pile ładowałem czereśnie, Princa można było sprzedać jakoś w kwietniu po 1,5 to było za tanio, więc w okresie wysypu burlata gość sypał całą komorę na przemysł, bo już nikt tego nie chciał za żadne pieniądze.

Taki to biznes, ale niektórzy myślą, że zawsze będzie na końcówce nie wiadomo jaka kasa. Może w tym roku też będzie, tego nie wie nikt, ale kiedyś na pewno będzie też tak, że pozostanie jedynie przemysł tylko żaden producent nie dopuszcza w ogóle takiego obrotu spraw.

Rok temu covid i panika zrobiły cenę, bo każdy wyprzedawał na siłę nie wiedząc co będzie, a niektórzy myślą, że tak będzie co roku, za wagę w skrzyni po 3 czy 4zł i proszenie się o towar.

Taaaa, yhym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Zenon
44 minuty temu, Kupiec napisał:

Po Wielkanocy to ceny zostaną takie same albo i spadną, bo będzie masowe otwieranie. Sporo jest takich co mają w chłodniach dużo i po świętach wszyscy zaczną.

To nie jest moje widzi mi się tylko realna ocena sytuacji, przynajmniej ja tak to widzę.

Cena to może być, ale w maju tylko trzeba mieć albo stalowe nerwy albo sporo na koncie, żeby sobie czekać i ryzykować. ?

Pamiętam jak z 5-6 lat do tyłu w Pile ładowałem czereśnie, Princa można było sprzedać jakoś w kwietniu po 1,5 to było za tanio, więc w okresie wysypu burlata gość sypał całą komorę na przemysł, bo już nikt tego nie chciał za żadne pieniądze.

Taki to biznes, ale niektórzy myślą, że zawsze będzie na końcówce nie wiadomo jaka kasa. Może w tym roku też będzie, tego nie wie nikt, ale kiedyś na pewno będzie też tak, że pozostanie jedynie przemysł tylko żaden producent nie dopuszcza w ogóle takiego obrotu spraw.

Rok temu covid i panika zrobiły cenę, bo każdy wyprzedawał na siłę nie wiedząc co będzie, a niektórzy myślą, że tak będzie co roku, za wagę w skrzyni po 3 czy 4zł i proszenie się o towar.

Taaaa, yhym.

Trochę popłynąłeś z tym Princem....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale kiedyś w końcu poluzują obostrzenia, albo covid się skończy i jabłka będzie potrzeba na potęgę. Nikt nie wie co będzie po świętach, Wy to widzicie w czarnych barwach, a reszta odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Chłopek napisał:

Prorok jesteś na tym forum uważany za doradcę mentora specjalistę itp napisz ile produkujesz desrowego jabłka? 

 

W tym sezonie 95%...ale roznie to bywa w zależności od pogody,gradow itp...

Nie przechowuje przemysłu,nie zrywam wszystkiego i nie chowam by potem nie płakać po sortowaniu.

Nie jestem mentorem tylko dość bezpośrednim człowiekiem.mowie jak widzę sytuację co nie znaczy,że mam rację.nieomylny jest tylko papież;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kupiec napisał:

Po Wielkanocy to ceny zostaną takie same albo i spadną, bo będzie masowe otwieranie. Sporo jest takich co mają w chłodniach dużo i po świętach wszyscy zaczną.

To nie jest moje widzi mi się tylko realna ocena sytuacji, przynajmniej ja tak to widzę.

Cena to może być, ale w maju tylko trzeba mieć albo stalowe nerwy albo sporo na koncie, żeby sobie czekać i ryzykować. ?

Pamiętam jak z 5-6 lat do tyłu w Pile ładowałem czereśnie, Princa można było sprzedać jakoś w kwietniu po 1,5 to było za tanio, więc w okresie wysypu burlata gość sypał całą komorę na przemysł, bo już nikt tego nie chciał za żadne pieniądze.

Taki to biznes, ale niektórzy myślą, że zawsze będzie na końcówce nie wiadomo jaka kasa. Może w tym roku też będzie, tego nie wie nikt, ale kiedyś na pewno będzie też tak, że pozostanie jedynie przemysł tylko żaden producent nie dopuszcza w ogóle takiego obrotu spraw.

Rok temu covid i panika zrobiły cenę, bo każdy wyprzedawał na siłę nie wiedząc co będzie, a niektórzy myślą, że tak będzie co roku, za wagę w skrzyni po 3 czy 4zł i proszenie się o towar.

Taaaa, yhym.

Moim zdaniem w zeszłym sezonie jabłko fatalnie się przechowywało.

Wiosna więcej BDF ów latało niż jesienią.

Do tego covid i panika i nikt nie wiedział jak to się potoczy i było jak było co nie znaczy,że w tym roku będzie podobnie.

 

Nikt nie wie ,w którym kierunku to pójdzie bo w takie lata rynkiem nie rządzi zdrowy rozsądek tylko emocje.

Do świąt 3 tyg....potem 3 tyg do majówki a zwykle w maju jabłko kuca.

Ale powtarzam,że w takich latach trudno coś stwierdzić z dużą dozą prawdopodobieństwa.

Zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie gadki, za to ty bez handlarzy będziesz miał dużo więcej, bo pominiesz pośrednika. ??

Twoim głównym rynkiem zbytu będzie wtedy Warszawa, rozstawisz namiot i będziesz detalował, dasz radę, a handlarze bez ciebie do łopaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek
31 minut temu, Kupiec napisał:

Uwielbiam takie gadki, za to ty bez handlarzy będziesz miał dużo więcej, bo pominiesz pośrednika. ??

Twoim głównym rynkiem zbytu będzie wtedy Warszawa, rozstawisz namiot i będziesz detalował, dasz radę, a handlarze bez ciebie do łopaty.

O mnie się nie martw. Puszczę sady w dzierżawę, znajdę etat i będę miał święty spokój. Żaden pajac nie będzie się śmiał. To co oferujecie od kilku miesięcy to żenada. Inne kraje jakos mogą się dogadać i trzymać przyzwoite ceny. A w Polsce tylko wyzysk na każdym kroku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter
Godzinę temu, Gość Jacek napisał:

O mnie się nie martw. Puszczę sady w dzierżawę, znajdę etat i będę miał święty spokój. Żaden pajac nie będzie się śmiał. To co oferujecie od kilku miesięcy to żenada. Inne kraje jakos mogą się dogadać i trzymać przyzwoite ceny. A w Polsce tylko wyzysk na każdym kroku 

Niestety taka jest prawda sami podcinają gałąź na ktorej siedzą... przy dzisiejszych kosztach te ceny zniechęcają... sądownictwo wymrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stefan
1 hour ago, Guest Pioter said:

Niestety taka jest prawda sami podcinają gałąź na ktorej siedzą... przy dzisiejszych kosztach te ceny zniechęcają... sądownictwo wymrze 

Sądownictwo zawsze będzie potrzebne a co do sadownictwa to w PL wymrze sadownictwo deserowe i będziemy robić przemysł z opcją na markety ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

póki co to jest tyle sadów i nowych nasadzeń że jabłek nie braknie. Nawet jeśli trochę gospodarstw zbankrutuje to ktoś je kupi i nadal będzie produkował.

Nie siejcie paniki że coś się diametralnie w najbliższych latach zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
21 minut temu, Gość gość napisał:

póki co to jest tyle sadów i nowych nasadzeń że jabłek nie braknie. Nawet jeśli trochę gospodarstw zbankrutuje to ktoś je kupi i nadal będzie produkował.

Nie siejcie paniki że coś się diametralnie w najbliższych latach zmieni.

Tak jest nie ma co siać paniki.Ludzi sami sa sobie wini myśleli że w tym roku jabłko też będzie 3zł za wagę szkrzyni.Jest badziewia nakładzione do komur co powino iść na taśmę.Dlatego nie ma tak dobrej ceny.Trzeba z ładnym towarem poczekać do maja to też zapłacji.W tamtym roku tez o tej porze nie płaciło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Jacek napisał:

O mnie się nie martw. Puszczę sady w dzierżawę, znajdę etat i będę miał święty spokój. Żaden pajac nie będzie się śmiał. To co oferujecie od kilku miesięcy to żenada. Inne kraje jakos mogą się dogadać i trzymać przyzwoite ceny. A w Polsce tylko wyzysk na każdym kroku 

Mhy ....lubię takie komentarze...wszyscy winni tylko nie sadownik...

Od myszy do cysarza wszyscy żyj z gospodarza hehr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Jacek napisał:

O mnie się nie martw. Puszczę sady w dzierżawę, znajdę etat i będę miał święty spokój. Żaden pajac nie będzie się śmiał. To co oferujecie od kilku miesięcy to żenada. Inne kraje jakos mogą się dogadać i trzymać przyzwoite ceny. A w Polsce tylko wyzysk na każdym kroku 

No to rozglądaj się za robotą i nie marudź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
W dniu 8.03.2021 o 21:59, Gość Szymek napisał:

Spokojnie jabłko dostanie cenę od połowy kwietnia .Komory się kurczą.A do nowego sezonu daleko

 

2 godziny temu, Prorok napisał:

Nima dołka bo nima japka

A punki sum czy zmarzli?

Puki już zmarzły.ale japka nie zabraknie duzo zostanie japka na jesień do sprzedania z ubiegłego roku☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
6 godzin temu, Prorok napisał:

Oj chyba będą grube podwyżki w maju...

Wnosze po ilości BDF ów z przemysłem.kursuje ich wiecej niż na jesieni.

tak bo jabłko się żle przechowało.Kto dorze zerwał i mu się przetrzyma to kasę wezmie .Teraz jak nie masz jakości to na obieranie nikt nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenon
50 minut temu, Gość Gość s napisał:

Porównując ten rok do poprzedniego jabłko się super przechowuje,a teorie o duźej liczbie kursujących BDF-ów to są jakieś bzdury.

Warto zapytać naszego forumowego eksperta od BDF' -ów...:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość s napisał:

Porównując ten rok do poprzedniego jabłko się super przechowuje,a teorie o duźej liczbie kursujących BDF-ów to są jakieś bzdury.

Fakt lepiej.

Drugi fakt codziennie widzę minimum dwa składy,a nie mieszkam w kozietulach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...