Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Realista
2 godziny temu, Gość Miki napisał:

Pewnie że podwyżka i to nie jedna. 

20 lat temu w połowie lutego 1.1zl‐1.2zl idared z przechowalni sprzedawany do Agro z Janówka do Rusina a dziś z KA cena 1zł ŚMIECH ????.nich każdy przypomina sobie ile co kosztowało,pracownik, sprzęt itp... 

Opryskiwacz wulkan 18 tyś 20 lat temu a dziś podają cenę 38 tyś. Mitterier w Activ 80tys plus jeszcze gadżety i to ceny były bo stal zdrożała i ceny do góry.Panowie ceny do góry obudżcie się ,koniec tego kabaretu z cenami.Kazdy do towaru lub usługi doliczýł podatek Koronawirus   bo poszło wszystko do góry. Kupcy mówią że to są dobre ceny a ja się pytam dla kogo bo nie dla producenta.

Wszystko zgadza się. Ale zapomnil Pan o jednym. Co cenę ustalić nie może a nie sprzedawca, a nie kupiec.A tylko rynek.Niestety może być idared i w kwietniu po 1 zł.I nikt na to nie ma wpływu, oprócz rynku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To dlaczego wschód  czy zachód ma wyższe ceny jak My  to żyjemy na innej planecie? Serbia galę mieli 3.5zl producent o tym pisali wszędzie i komu sprzedawali + marża. 

2 godziny temu, Gość Realista napisał:

Wszystko zgadza się. Ale zapomnil Pan o jednym. Co cenę ustalić nie może a nie sprzedawca, a nie kupiec.A tylko rynek.Niestety może być idared i w kwietniu po 1 zł.I nikt na to nie ma wpływu, oprócz rynku.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
5 godzin temu, Gość Miki napisał:

Pewnie że podwyżka i to nie jedna. 

20 lat temu w połowie lutego 1.1zl‐1.2zl idared z przechowalni sprzedawany do Agro z Janówka do Rusina a dziś z KA cena 1zł ŚMIECH ????.nich każdy przypomina sobie ile co kosztowało,pracownik, sprzęt itp... 

Opryskiwacz wulkan 18 tyś 20 lat temu a dziś podają cenę 38 tyś. Mitterier w Activ 80tys plus jeszcze gadżety i to ceny były bo stal zdrożała i ceny do góry.Panowie ceny do góry obudżcie się ,koniec tego kabaretu z cenami.Kazdy do towaru lub usługi doliczýł podatek Koronawirus   bo poszło wszystko do góry. Kupcy mówią że to są dobre ceny a ja się pytam dla kogo bo nie dla producenta.

Ojej, żebyś nie padł z głodu przy tych słabych cenach.

W tym roku kolejna dokładka, ile to można tak żyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę jędrność będzie decydować o cenie.. Już dziś w komorach KA wiele jabłek ma jędrność na poziomie 5,5-6kg a jest to jędrność minimum jaka powinna być już dziś podana na Export.. Za 2 miesiące z nie wielu komór jabłko będzie miało taką jędrność.... Pamiętać trzeba że co tydzień jędrność się zmniejsza.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Adam napisał:

Na wiosnę jędrność będzie decydować o cenie.. Już dziś w komorach KA wiele jabłek ma jędrność na poziomie 5,5-6kg a jest to jędrność minimum jaka powinna być już dziś podana na Export.. Za 2 miesiące z nie wielu komór jabłko będzie miało taką jędrność.... Pamiętać trzeba że co tydzień jędrność się zmniejsza.. 

U mnie Prince jak 7-9 cm jędrność na tak jak piszesz 5,5-6;/ dziś podana komora za wagę ale cena już 10gr niższa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość s
1 godzinę temu, Gość Tomek napisał:

U mnie Prince jak 7-9 cm jędrność na tak jak piszesz 5,5-6;/ dziś podana komora za wagę ale cena już 10gr niższa..

Niźsza to znaczy 1zł, 1,5zł, czy 2zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
51 minut temu, Gość Tomek napisał:

U mnie Prince jak 7-9 cm jędrność na tak jak piszesz 5,5-6;/ dziś podana komora za wagę ale cena już 10gr niższa..

Za tanio, człowieku, nie można tak tanio sprzedawać! Cenę do góry, minimum 2,5!

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Tomek napisał:

U mnie Prince jak 7-9 cm jędrność na tak jak piszesz 5,5-6;/ dziś podana komora za wagę ale cena już 10gr niższa..

A w jakiej cenie sprzedałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Tomek napisał:

U mnie Prince jak 7-9 cm jędrność na tak jak piszesz 5,5-6;/ dziś podana komora za wagę ale cena już 10gr niższa..

wszędzie cena spada jest wysyp jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
51 minut temu, Prorok napisał:

Prawda...ile nie ma to ciągle mało

A trumna nie ma kieszeni;)

Przecież prawda jest taka, że obecnie jakby się pojawiła cena 3zł to i tak wielu by nie sprzedało, bo jak dają 3 to zaraz dadzą 4.

Chłop tak ma, wiecznie za tanio.

A jakby było 3 i padło z dnia na dzień niżej 2 z zapowiedzią dalszych obniżek to kolejki i dzwonienie jeden przez drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gość Kupiec napisał:

Przecież prawda jest taka, że obecnie jakby się pojawiła cena 3zł to i tak wielu by nie sprzedało, bo jak dają 3 to zaraz dadzą 4.

Chłop tak ma, wiecznie za tanio.

A jakby było 3 i padło z dnia na dzień niżej 2 z zapowiedzią dalszych obniżek to kolejki i dzwonienie jeden przez drugiego.

Panie kupiec olej tych chłopów, sprowac z zachodu przynajmniej będziesz miał zero przed przecinkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość s
2 godziny temu, Gość Kupiec napisał:

Przecież prawda jest taka, że obecnie jakby się pojawiła cena 3zł to i tak wielu by nie sprzedało, bo jak dają 3 to zaraz dadzą 4.

Chłop tak ma, wiecznie za tanio.

A jakby było 3 i padło z dnia na dzień niżej 2 z zapowiedzią dalszych obniżek to kolejki i dzwonienie jeden przez drugiego.

Powiedz jeszcze źe kupcy nie chcieliby kupować po 0,5pln a sprzedawać po 2,5pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
Godzinę temu, Gość Nnnn. napisał:

Panie kupiec olej tych chłopów, sprowac z zachodu przynajmniej będziesz miał zero przed przecinkiem

Najpierw to ty sprowadź sobie słownik, a później się włączaj do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
Godzinę temu, Gość Gość s napisał:

Powiedz jeszcze źe kupcy nie chcieliby kupować po 0,5pln a sprzedawać po 2,5pln

Normalne, tak samo jak ty byś chciał sprzedać za wagę 3/4 przemysłu w skrzyni i się cieszyć, że udało ci się zrobić kogoś w uja i niech się martwi on, ja mam problem z głowy. 

Dlatego nigdy w handlu nie będzie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Kupiec napisał:

Normalne, tak samo jak ty byś chciał sprzedać za wagę 3/4 przemysłu w skrzyni i się cieszyć, że udało ci się zrobić kogoś w uja i niech się martwi on, ja mam problem z głowy. 

Dlatego nigdy w handlu nie będzie normalnie.

Jak ktoś kogoś nie wydyma to nie ma udanego biznesu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że dużo naszych kolegów sadowników stroi towar w skrzyniach   , także zamiast być handel za wagę w skrzyni standardem to będzie coraz rzadziej występował.  Ja chce sprzedać Goldena prinsa mutsu i szampiona reno po przesortowaniu za 2 zł i nikt nie chce dac 

Za Goldena 1,9 od 7

Prinsa 1,7 od 7 

Mutsu 1,6 od 7 cm 

Szampiona 1,6 od 7 

Także czekamy nie chce 3 za wagę ani 4 tylko 2 po przesortowaniu i nie mogę wziąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...