Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość
19 minut temu, Gość Gosc napisał:

Żadne bzdury , najlepiej teraz to suchy idzie po 0.7 zł . A i z sortowni to więcej przemysłu jak exportu .

Dobrze mówisz bo jabłka deserowego nie ma .Jak sortownia ci przesortuję sam widzisz że masz przemysł a nie jabłko deserowe.Chciało by się sprzedać za deser albo za wagę w szkrzyni ale trzeba trochę poczekać jak się trochę opózni.Albo giełda zostaje.Przemysł pod spód i na palety sprzedawaj☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość WRÓŻKA ZĘBUSZKA

Z tego co widzę to nie ma co liczyć na cenę z przed roku, dobra cena była na jesieni prosto do Holandii bo tam zabrakło teraz koszty przechowywania itp...

Nie ma co się oszukiwać jesteśmy kolonią krajów zachodnich, wiec jeśli nie przemrozi w tym roku na wiosnę, i sie damy, to będą na jesieni jeździć na nas do upadłego, i nikt się nie przejmie że sadownictwo padnie w Polsce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość WRÓŻKA ZĘBUSZKA napisał:

Z tego co widzę to nie ma co liczyć na cenę z przed roku, dobra cena była na jesieni prosto do Holandii bo tam zabrakło teraz koszty przechowywania itp...

Nie ma co się oszukiwać jesteśmy kolonią krajów zachodnich, wiec jeśli nie przemrozi w tym roku na wiosnę, i sie damy, to będą na jesieni jeździć na nas do upadłego, i nikt się nie przejmie że sadownictwo padnie w Polsce ...

Mądrego miło poczytac...

Spokojnie panowie...wstajemy z kolan!!!

Miłościwie nam panujący Jarosław I żoliborski przyjął pierwsza dawkę szczepionki..

Alleluja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kupiec napisał:

Jak się skupuje gówno jak leci, to się gówno wyjmuje i gówno zarabia, kto miał towar za***isty zarobił, ale takiego po 1,75 ani 2zł się do kontroli nie schowało.

 

Uwierz mi,że się chowało.zeby zarobić trzeba tanio kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Zenek napisał:

Śliwka to nie jabłko za stodołem nie wysypię się.jest duże scanie na przemysł.A ludzie dużo tego mają zachód nawet dobrze płacji i jest zadowolony ze cały rok w Polsce mogą kupić

Tylko jaki sens w zrywaniu i przechowywaniu przemysłu w ka????

Zaraz powiesz,że jeszcze na tym zarobili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prorok napisał:

Uwierz mi,że się chowało.zeby zarobić trzeba tanio kupić.

Żeby zarobić na przechowaniu to trzeba przede wszystkim kupić towar, który przechowanie wytrzyma. Kupić tanio można bez problemu, ale z tego nie ma pieniędzy, bo tanio kupuje się śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kupiec napisał:

Żeby zarobić na przechowaniu to trzeba przede wszystkim kupić towar, który przechowanie wytrzyma. Kupić tanio można bez problemu, ale z tego nie ma pieniędzy, bo tanio kupuje się śmieci.

Jest tak jak mówisz.dlatego umoczyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bobek
1 godzinę temu, Gość Lkr napisał:

Proroku coś Twoje proroctwa się nie spełniają. Baltona spada 10-15gr typu Golden, Gala, prince do 9cm..

 

 

Odbije się czy nie?

Bo tak prowokować...UPS...prorokowac to każdy potrafi.albo będzie padać albo nie będzie padać.dziwie się wam ludzie że pytacie się jakiegoś gościa na forum o ceny...zawsze są 2 lub 3 scenariusze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bobek
16 minut temu, Prorok napisał:

Patrz wyżej;)

Post z 8go lutego o możliwych obniżkach cen w marcu

Dlatego napisałem.patrz wyżej.

W maju może być tak że jest możliwość że cena wzrośnie lub spadnie.tez jestem prorokiem???.I wtedy ci napiszę.23 marca napisałem że tak może być.    O ludzie.    Ręce opadają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gość Bobek napisał:

Dlatego napisałem.patrz wyżej.

W maju może być tak że jest możliwość że cena wzrośnie lub spadnie.tez jestem prorokiem???.I wtedy ci napiszę.23 marca napisałem że tak może być.    O ludzie.    Ręce opadają. 

W maju zwykle jabłko kuca.

W takie specyficzne lata z produkcją nie do oszacowania i z czynnikami nieprzewidywalnymi typu covid i restrykcje nic da Się nie przewidzieć.

Można sobie gdybać ale widzę,że niektórzy nie trzymają ciśnienia i znowu zaczynja personalne wycieczki.

Dzwon do Jackowskiego on prawdę ci powie.wrozbita Maciej też niekiepski.

 

Wybór jest szeroki nie musisz czytać tego co piszę.proste????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Lkr napisał:

Proroku coś Twoje proroctwa się nie spełniają. Baltona spada 10-15gr typu Golden, Gala, prince do 9cm..

 

 

Odbije się czy nie?

Jak spada, przecież ni ma japka i zabraknie już lada chwila?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bobek
Godzinę temu, Prorok napisał:

W maju zwykle jabłko kuca.

W takie specyficzne lata z produkcją nie do oszacowania i z czynnikami nieprzewidywalnymi typu covid i restrykcje nic da Się nie przewidzieć.

Można sobie gdybać ale widzę,że niektórzy nie trzymają ciśnienia i znowu zaczynja personalne wycieczki.

Dzwon do Jackowskiego on prawdę ci powie.wrozbita Maciej też niekiepski.

 

Wybór jest szeroki nie musisz czytać tego co piszę.proste????

Ale to Ty komentujesz moje komentarze.ja odpisałem innemu forumowiczów pierwszy komentarz A Ty się wcielasz niepotrzebnie jak zawsze zresztą.a w tamtym roku nie kuclo w maju.moze w tym też nie kucnie?A może zamkną wszystko i nie będzie niczego.i wcale Kaśka nie będę się sprzedawać.nawet galę Golden i jeszcze inne najlepsze odmiany.problem w tym że ja nic o tym nie pisałem A Ty chcesz w każdą rozmowę się wcisnąć. Wiem że brak rodziny i znajomych daje się we znaki ale są lepsze sposoby na znalezienie znajomych.proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
2 godziny temu, Gość Bobek napisał:

Ale to Ty komentujesz moje komentarze.ja odpisałem innemu forumowiczów pierwszy komentarz A Ty się wcielasz niepotrzebnie jak zawsze zresztą.a w tamtym roku nie kuclo w maju.moze w tym też nie kucnie?A może zamkną wszystko i nie będzie niczego.i wcale Kaśka nie będę się sprzedawać.nawet galę Golden i jeszcze inne najlepsze odmiany.problem w tym że ja nic o tym nie pisałem A Ty chcesz w każdą rozmowę się wcisnąć. Wiem że brak rodziny i znajomych daje się we znaki ale są lepsze sposoby na znalezienie znajomych.proste?

Cóż..pewnie masz pretensje do pogodynki,że prognoza się nie sprawdziła...

O rodzinie i znajomych mówisz z własnego doświadczenia.tak bardzo ci ich brakuje,że mnie sobie upatrzyłes?

Nie jest zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stefan
1 hour ago, Guest Gosc gość gość said:

I dalej będzie spadać , trzeba wykorzystać to chwilowe zamieszanie .

Jestem ciekaw kim ty jesteś, Ty gościu, czy sadownikiem, ktory będzie trzymał dłużej po tym jak teraz większość otworzy w owczym pędzie czy handlarzem, który chce taniej kupić i dobrze sprzedać bo w sklepach jabłko nie stanieje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam wgr

Kiedyś ktoś powiedział (M) chłodnia to nie sanatorium tam się jabłko nie odmładza. W chłodniach KA +SF tam cały czas jabłko dojrzewa a jak dojrzewa to i tracji na jakości i między innymi na jędrnośći.. Dziś jabłkiem o niskiej jędrnośći są zainteresowani tylko takie kraje jak Białoruś ale ceny jakie oferują są najnisze.  W maju w tym roku nie jedna jeszcze komora pójdzie na BDF z powodu niskiej jędrnośći.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
36 minut temu, Gość Adam wgr napisał:

Kiedyś ktoś powiedział (M) chłodnia to nie sanatorium tam się jabłko nie odmładza. W chłodniach KA +SF tam cały czas jabłko dojrzewa a jak dojrzewa to i tracji na jakości i między innymi na jędrnośći.. Dziś jabłkiem o niskiej jędrnośći są zainteresowani tylko takie kraje jak Białoruś ale ceny jakie oferują są najnisze.  W maju w tym roku nie jedna jeszcze komora pójdzie na BDF z powodu niskiej jędrnośći.. 

W maju to dopiero się jabłko ruszy bo go zostanie mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Jan wgm
2 godziny temu, Gość Adam wgr napisał:

Kiedyś ktoś powiedział (M) chłodnia to nie sanatorium tam się jabłko nie odmładza. W chłodniach KA +SF tam cały czas jabłko dojrzewa a jak dojrzewa to i tracji na jakości i między innymi na jędrnośći.. Dziś jabłkiem o niskiej jędrnośći są zainteresowani tylko takie kraje jak Białoruś ale ceny jakie oferują są najnisze.  W maju w tym roku nie jedna jeszcze komora pójdzie na BDF z powodu niskiej jędrnośći.. 

Tak jak prorok mówił. Baltona zapłaci, szrot na BDF. Przewidział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...