Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Gość Marcin napisał:

Jak to jest, że na dziś Prince w Polsce kosztuje na wagę 1.5, a w Holandii czy Belgii 3.5zl na wagę? Jak to jest że jak to jest że w tej chwili jest duży wyjazd jabłka z kraju, a wmawia się nam, że nie schodzi?

Jak to jest że wczoraj znajomy Belg proponował mi 2zl za jonagoreda 68-88 za każdy kg plus transport po jego stronie? Chętnie bym sprzedał ale niestety nie mam bo sprzedałem w lutym po 1.5 za wagę i byłbym 50 tysięcy do przodu. 

Jest jedno wytłumaczenie, sami na to pozwalamy, pozwalamy się okradać w biały dzień 

Aaa i jak to jest że jak u nas jest mróz i marznie to kupcy krzyczą żeby nie patrzeć na własne podwórko bo w Europie jest Full. A jak marznie w Europie to krzyczą żeby na nich nie patrzeć bo u nas wystarczająco :D nawet mi was zal, tak to mogliście krzyczeć 20 lat temu:)

O..to chyba pan eksporter z podwórka przemówił...dziś bez filmiku???

Wreszcie wyszedł z przechowalni i oświecił nas...

Drogi panie ....każdy sprzedaje komu chce i za ile chce i to nie pana interes:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość sebastian
4 minuty temu, Prorok napisał:

O..to chyba pan eksporter z podwórka przemówił...dziś bez filmiku???

Wreszcie wyszedł z przechowalni i oświecił nas...

Drogi panie ....każdy sprzedaje komu chce i za ile chce i to nie pana interes:)

a ja sie akurat z marcinem zgadzam jesli chodzi o te wymarzniecia w polsce i na swiecie.

co do wypowiedzi proroka.....kazdy sprzedaje za ile chce i to jego sprawa???za drogo sprzedaje,źle.za tanio, źle.no nie dogodzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość sebastian napisał:

a ja sie akurat z marcinem zgadzam jesli chodzi o te wymarzniecia w polsce i na swiecie.

co do wypowiedzi proroka.....kazdy sprzedaje za ile chce i to jego sprawa???za drogo sprzedaje,źle.za tanio, źle.no nie dogodzisz

No nie dogodzisz i świata nie zabawisz.

Nie zamierzam jak Marcin spędzać zimy w przechowalni na sortowaniu by zarobić parę zł więcej.

Młody jest,to nie rozumie jeszcze,że czasu i zdrowia nie kupi się za żadne pieniądze a czasami lepiej jest mieć mniej a zimą wypoczywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak na serio? Rozumiem nie raz że się każdy pozgrywa ale serio? Myślicie że ja czy ktoś wam odda kontakty budowane latami? :D nie wierzycie, nie wierzcie:D takie są ceny na zachodzie i na zachód.

Handlujcie sobie z grupami po 1zl 1.5zl czy 0.5zl jak uważacie. Dla mnie to moze cie i za darmo oddać jak wam się podoba. Wasza sprawa wasze życie. Tylko potem bez lamentowania jak to potrafią niektórzy najlepiej. 

takie wysmiewanie jest typowe dla osób które potrafią tylko narzekać, a same nie potrafią nic, więc próbują sprowadzić rozmówcę do własnego poziomu ale to nie że mną :

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Marcin napisał:

Wy tak na serio? Rozumiem nie raz że się każdy pozgrywa ale serio? Myślicie że ja czy ktoś wam odda kontakty budowane latami? :D nie wierzycie, nie wierzcie:D takie są ceny na zachodzie i na zachód.

Handlujcie sobie z grupami po 1zl 1.5zl czy 0.5zl jak uważacie. Dla mnie to moze cie i za darmo oddać jak wam się podoba. Wasza sprawa wasze życie. Tylko potem bez lamentowania jak to potrafią niektórzy najlepiej. 

takie wysmiewanie jest typowe dla osób które potrafią tylko narzekać, a same nie potrafią nic, więc próbują sprowadzić rozmówcę do własnego poziomu ale to nie że mną :

pozdrawiam:)

Drogi Marcinie ...jak nie zmarznie w beneluxie to gdzie to podasz???

Jak nie zmarznie nigdzie to dokąd wyślesz?

Do grupy?;)

 

Na jednorazowych strzałach ciężko wypracować długofalowe relacje.

 

Nie krytykuje i nie śmieje się.ja po prostu nie zamierzam już przygotowywać jabłek w gospodarstwie.Ty jesteś młody to jeszcze możesz marnować swój czas na siedzenie w garażu.ja swoje już przebrałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość K00RTEZ

Tak czytając posty całe szczęście, że wszystko sprzedałem do 1 grudnia ? od tamtej pory tylko gorzej i kilka tysi w kieszeni na tak małej ilości ..

Ale ja miałem nie wiele 110 ton tylko, bo straty po mrozach wiosennych  75%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

No jak ma być lepiej jak skupy odbijają tamten sezon .

No... odbijają...gdy mówiłem o ramadanie i zbliżającej się Wielkanocy na wschodzie i możliwym spadku popytu to zostałem wyśmiany...

Teraz winne są skupy.nie sadownicy ,którzy schowałi szrot do komór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Prorok napisał:

No... odbijają...gdy mówiłem o ramadanie i zbliżającej się Wielkanocy na wschodzie i możliwym spadku popytu to zostałem wyśmiany...

Teraz winne są skupy.nie sadownicy ,którzy schowałi szrot do komór

Jakie proroctwa na ten tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
37 minut temu, Kupiec napisał:

Cena się trzyma jako tako, bo pogoda jest słaba i nie zapowiadają póki co w ogóle ciepła. Jakby wyszło na stałe 15-20 stopni to dopiero wtedy byłoby piszczenie.

 

Jak wyskoczy przymrozek pewnie i wtedy cena skoczy do góry.. Na weekend podobno mają być... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Prorok napisał:

Moim zdaniem do 15 go maja bez zmian...

Słaby popyt kiepska cena

 

Cena była dodra to czekali na 3 zł.Teraz cena i popyt spada to zaczyna się galareta pomiędzy nogami i tak chłopu można dogodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Adam napisał:

Ceny nie ma bo na ingrit czerwono jak tak dalej komory będą się otwierać to w maju braknie jabłka a wtedy wzrost jest pewnny.. 

Brzydko mówiąc jest sraczka, każdy musi sprzedać tu i teraz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Ola napisał:

Jak wyskoczy przymrozek pewnie i wtedy cena skoczy do góry.. Na weekend podobno mają być... 

Ale co ma przymrozek do jabłek w komorze???wymrozi komory i będzie mniej jabłek???

Przymrozek skończy ramadan???

Bo nie Rozumiem o co chodzi z tym przymrozkiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
4 godziny temu, Gość Adam napisał:

Ceny nie ma bo na ingrit czerwono jak tak dalej komory będą się otwierać to w maju braknie jabłka a wtedy wzrost jest pewnny.. 

Na pewno to Kopernik nie zyje...już w kwymialo zabraknąć,teraz w maju ..

Zdecydujcie się kiedy ma zabraknąć bo zwariować mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymrozek ma być -1 albo i nie, nic nie zrobi, już chyba niektórzy liczą, że będzie -8, punki zmarzną i cena w górę, bo nie będzie towaru w nowym sezonie i będą kolejki za tym co jest.

Aha, powodzenia.

 

Ceny lecą w dół i jeden przez drugiego chce szykować towar, oczywiście zaraz się tu znajdzie paru najmądrzejszych co powie, że będzie cena w czerwcu. Może i będzie, ale na trzymanie na takim ciśnieniu to może sobie pozwolić z 5% sadowników albo i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Prorok napisał:

Na pewno to Kopernik nie zyje...już w kwymialo zabraknąć,teraz w maju ..

Zdecydujcie się kiedy ma zabraknąć bo zwariować mozna

Prorok już nie jest prorokiem bo przewidział co miał przewidzieć a teraz odchodzi o swojego przeznaczenia i odzywa się w nie swiom w dziale informacji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Prorok napisał:

Moim zdaniem do 15 go maja bez zmian...

Słaby popyt kiepska cena

 

w tym roku nie szykuję się na przymrozki to cena do góry nie pójdzie.Jeśień przemysł 10gr deser 50gr to będą ceny .Jak 2zł to zła cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było upłynnić 70 % towaru zimą jak była dobra cena, zostawić sobie po jednej komorze, to by cena teraz była koło 2,50.  Dodatkowo dużo mniej za prąd itp a tak to policzyć prąd to gorzej wychodzi jak na jesieni.  Ale pazerny zawsze wie lepiej, cwaniakowało sie jesienią jakie to bedą kokosy wiosną. To macie kartofle zamiast kokosów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Gość tomek napisał:

Trzeba było upłynnić 70 % towaru zimą jak była dobra cena, zostawić sobie po jednej komorze, to by cena teraz była koło 2,50.  Dodatkowo dużo mniej za prąd itp a tak to policzyć prąd to gorzej wychodzi jak na jesieni.  Ale pazerny zawsze wie lepiej, cwaniakowało sie jesienią jakie to bedą kokosy wiosną. To macie kartofle zamiast kokosów

Nie ma co się spinać na jesieni jabłka do sprzedania będzie bardzo dużo.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość s
2 godziny temu, Gość tomek napisał:

Trzeba było upłynnić 70 % towaru zimą jak była dobra cena, zostawić sobie po jednej komorze, to by cena teraz była koło 2,50.  Dodatkowo dużo mniej za prąd itp a tak to policzyć prąd to gorzej wychodzi jak na jesieni.  Ale pazerny zawsze wie lepiej, cwaniakowało sie jesienią jakie to bedą kokosy wiosną. To macie kartofle zamiast kokosów

Popyt na jabłka zimą był na średnim poziomie,więc większa podaź powodowała by spadki cen juz wcześniej.Chęć sprzedaży jabłek w dobrych cenach to rozsądek nie cwaniactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...