Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość Gość s napisał:

Popyt na jabłka zimą był na średnim poziomie,więc większa podaź powodowała by spadki cen juz wcześniej.Chęć sprzedaży jabłek w dobrych cenach to rozsądek nie cwaniactwo.

Żeby zachować rozsądek to trzeba mieć na dany temat trochę pojęcia i jakąś wiedzę, rzetelne informacje, a nie zasłyszane od sąsiada, który coś tam słyszał od kogoś.

Popyt na jabłka zimą był dobry tylko dużo osób usilnie twierdziło, że zabraknie jabłek i będzie cena jak wiosną 2020. Jak ktoś mówił, że tak nie będzie i podawał argumenty to był wyśmiewany i wyzywany od najgorszych. Ja wszystkim tym 'rozsądnym' co to zmądrzeli, ale za późno to obecnie dziękuję, a telefon aż się grzeje.

Ja towaru mam full i biorę od tych co podchodzą do sprawy normalnie cały rok, a nie jak im się grunt zaczyna palić pod nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W dniu 16.04.2021 o 16:19, Prorok napisał:

 

 

W dniu 18.04.2021 o 17:19, Michał S napisał:

 

 

 

W dniu 19.04.2021 o 15:15, Gość Jan napisał:

 

Wystarczy wejść i poczytać i wszystko jasne kto największy zamęt sieje . Ale to jest wszędzie na jakie forum byś nie wszedł to tylko skupiarze sieją bo im się nudzi jak na klienta czekają a że nauczyli ich tylko jadem pluć no to robią to co mają w genach .

Szkoda fona żeby tu więcej pisać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kupiec napisał:

Żeby zachować rozsądek to trzeba mieć na dany temat trochę pojęcia i jakąś wiedzę, rzetelne informacje, a nie zasłyszane od sąsiada, który coś tam słyszał od kogoś.

Popyt na jabłka zimą był dobry tylko dużo osób usilnie twierdziło, że zabraknie jabłek i będzie cena jak wiosną 2020. Jak ktoś mówił, że tak nie będzie i podawał argumenty to był wyśmiewany i wyzywany od najgorszych. Ja wszystkim tym 'rozsądnym' co to zmądrzeli, ale za późno to obecnie dziękuję, a telefon aż się grzeje.

Ja towaru mam full i biorę od tych co podchodzą do sprawy normalnie cały rok, a nie jak im się grunt zaczyna palić pod nogami.

A ode mnie weźmiesz?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość s
2 godziny temu, Kupiec napisał:

Żeby zachować rozsądek to trzeba mieć na dany temat trochę pojęcia i jakąś wiedzę, rzetelne informacje, a nie zasłyszane od sąsiada, który coś tam słyszał od kogoś.

Popyt na jabłka zimą był dobry tylko dużo osób usilnie twierdziło, że zabraknie jabłek i będzie cena jak wiosną 2020. Jak ktoś mówił, że tak nie będzie i podawał argumenty to był wyśmiewany i wyzywany od najgorszych. Ja wszystkim tym 'rozsądnym' co to zmądrzeli, ale za późno to obecnie dziękuję, a telefon aż się grzeje.

Ja towaru mam full i biorę od tych co podchodzą do sprawy normalnie cały rok, a nie jak im się grunt zaczyna palić pod nogami.

Gdyby w styczniu/lutym zostało otwartych dwa razy tyle komór z jabłkiem ceny już wtedy by spadały.Jeźeli Masz stałych dostawców i towaru full cały rok , to po co bijesz pianę na forum całą zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gość Gość s napisał:

Gdyby w styczniu/lutym zostało otwartych dwa razy tyle komór z jabłkiem ceny już wtedy by spadały.Jeźeli Masz stałych dostawców i towaru full cały rok , to po co bijesz pianę na forum całą zimę.

Żebyś się nie nudził i miał co czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nnnn. A to
10 godzin temu, Gość Gość napisał:

w tym roku nie szykuję się na przymrozki to cena do góry nie pójdzie.Jeśień przemysł 10gr deser 50gr to będą ceny .Jak 2zł to zła cena

Opady deszczu w kwitnienie powodują też duże obniżenie plonów jasnowidzu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Nnnn. A to napisał:

Opady deszczu w kwitnienie powodują też duże obniżenie plonów jasnowidzu. 

Zważywszy,że drzewa są wypoczęte to nawet nie przerzedzi przy planowanych przymrozkach.

Co prawda niewiadomą jest kondycja wiązek przewadzacych po zimowych mrozach,ale na chwilę obecną wygląda to dobrze.

Niemniej jednak jest duża szansa na solidny opad czerwcowy.

Tak to widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Gość Jarek napisał:

Jeszcze każdy się zdziwi jak przymrozki przejdą, o przemysł jeszcze będą się prosili 

Ta jasne. Będą się prosili żeby nie wozić bo baseny pełne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że im bliżej jakiś przymrozek to gozej od sadownika inni zawału dostają , no tak sadownik to zaciśnie d*pę i przeżyje jak co to do roboty pójdzie a gozej z dobroczyńcami co o naszą kieszeń zawsze dbają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Rok 2017 - 2019 - 2020 przymrozki pierwszy był około 20 kwietnia a później około 5 mają wiec scenariusz w tym roku może być podobny.. Dodam że rok temu ostani przymrozek był 22 mają i miejscami zrobił robotę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prorok napisał:

Trzymam dla Ciebie etat:)

A po robocie ostry gaz:p

Pasuje, tylko jak po robocie gaz to na drugi dzień dniówka normalnie płatna, ale robota najwcześniej od południa i oczywiście nie dłużej niż do 16. ?

Za dojazd oczywiście zwracasz i jak trzeba by było do sklepu to podjedziesz. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Kupiec napisał:

Pasuje, tylko jak po robocie gaz to na drugi dzień dniówka normalnie płatna, ale robota najwcześniej od południa i oczywiście nie dłużej niż do 16. ?

Za dojazd oczywiście zwracasz i jak trzeba by było do sklepu to podjedziesz. ?

Niech będzie moja strata.

Przyjmuje Twoje warunki.

Place 8zl  na godzinę;)

Wszystko zmarzlo i nikt nie ma roboty dla Ciebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zygmunt

Ludzie sami sobie zadkodzili taką paniką.. Jabłko jest jedynym obecnie dostępnym polskim owcem i tak będzie do pojawienia się polskiej truskawki która przy obecnej pogodzie będzie dopiero około 15 czerwca.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Zygmunt napisał:

Ludzie sami sobie zadkodzili taką paniką.. Jabłko jest jedynym obecnie dostępnym polskim owcem i tak będzie do pojawienia się polskiej truskawki która przy obecnej pogodzie będzie dopiero około 15 czerwca.. 

Polska truskawka ze szklarni już jest a niedługo będzie z tunelu.

Potem spod włókniny i dopiero grunt.

Uzupełnij info zanim napiszesz głupotę.

Ludzie nie chcą starych jabłek.wola coś świeżego.warzywa są krajowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...