Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gość kamil napisał:

Nie bedzie takiego  urodzaju w tym sezonie,wiele odmian kwitło na zielono nawet niezawodny gloster,jonagoldy,ligol.kwitnienie było krótkie ,a to nie sprzyja dobremu zapyleniu.Idared niezawodny-kwiatu miał ok.Na tą chwile zejscie jabłek słabe,tylko kilka odmian sie sprzedaje,wymagania duze z mojej okolicy w której był grad ludzie teraz sypią z KA na patelnie po 44gr bo perspektywy innej nie ma.

Masz rację.nie bedzie takiego urodzaju , bedzie większy.

Kto przerzadzAl to kwitnie mu na biało.

Kto przechytrzył,nie przerzadzAl i rwał wszystko to ma zielono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Gość
15 godzin temu, Prorok napisał:

Wszystko zmarzlo.zachod nie ma nic.benelux łyknie z pola po 2  i gitara ;)

Tak już przedpłaty robią i zamawiają towar jeden przez drugie przebijają się może dojdze 5 zł za kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil

A ja Panowie, proponuję zajrzeć do sadów. Bo będzie wielkie zdziwienie w tym roku. 

Na szczęście nie powotrzymy 2018 i to już jest pewne na 100 procent. Wcześniej tak liczyłem ale teraz już wiadomo.  Zawiązki lecą jak wściekłe, a jeszcze nie skończyło się kwitnienia. I żaden regalis nie pomoże. A gdzie do konca czerwca 

Jonagoldy w Polsce w tym roku porazka, to samo Ligol, golden w starszych kwaterach niż 5 lat. Jedynie gala i red delcious się pieknie trzymają. 

O żadnych 4 mln ton nie ma mowy. Ale śledząc komentarze co ja tam wiem, gdzie mi do wyroczni tego forum:D 

U mnie w tamtym roku był w miarę normalny zbiór, przerzedzanie, w tym roku lepiej nie będzie. 

Zima, drzewa nie są wypoczęte tak jak w 18 po 17, kwater raczej ubywa(okolica grojca) na rzecz borówki( o zgrozo, zalatwicie ja w kilka lat), takze to jeszcze nie ten rok. 

Można się rozejsc i rozluznic tylki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest szansa na walki na podwórku. Z powyższego wpisu można wnioskować, że maj/czerwiec 2022 zabraknie jabłka.

 

PS. Kamil pewnie z tych co to mają nadal pozamykane, bo już lada moment się mocno ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Kamil napisał:

A ja Panowie, proponuję zajrzeć do sadów. Bo będzie wielkie zdziwienie w tym roku. 

Na szczęście nie powotrzymy 2018 i to już jest pewne na 100 procent. Wcześniej tak liczyłem ale teraz już wiadomo.  Zawiązki lecą jak wściekłe, a jeszcze nie skończyło się kwitnienia. I żaden regalis nie pomoże. A gdzie do konca czerwca 

Jonagoldy w Polsce w tym roku porazka, to samo Ligol, golden w starszych kwaterach niż 5 lat. Jedynie gala i red delcious się pieknie trzymają. 

O żadnych 4 mln ton nie ma mowy. Ale śledząc komentarze co ja tam wiem, gdzie mi do wyroczni tego forum:D 

U mnie w tamtym roku był w miarę normalny zbiór, przerzedzanie, w tym roku lepiej nie będzie. 

Zima, drzewa nie są wypoczęte tak jak w 18 po 17, kwater raczej ubywa(okolica grojca) na rzecz borówki( o zgrozo, zalatwicie ja w kilka lat), takze to jeszcze nie ten rok. 

Można się rozejsc i rozluznic tylki :)

Powtórzę jak mantrę.kto nie przerzadzal w poprzednim roku kwitło mu w tym na zielono.

 

Do tego w owocowanie wchodzą sady sadzone rok i dwa lata temu.

Oczywiście nikt nie mówi o powtórce z 2018 ale moim zdaniem bedzie więcej niż w poprzednim roku .

Będzie ponad 4 miliony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil

Dziekuje Proroku za komentarz. Zgoda co do kwitnienia na zielono. Ja przerzedzalem, ale naprawde widać po sobie, po sąsiadach że nie ma rewelacji. Ale to dobrze. Będzie normalny rok. Opad zapowiada się obficie i oby tak dalej. Jeszcze bym sampiona dołożył do tych których jest sporo, ale on się sprzedaje bezproblemowo.

Natomiast kupcowi nie wiem o co chodzi. Ktoś tu nie umie sie posługiwać ironia.  

Mój Tata sądził 1 na 3.5 już 20 lat temu więc u nas nie ma wielkiego przeskoku i tak jest raczej wszędzie w mojej okolicy. Takze zwykle jest to juz dzis wymiana 1 do 1 moze plus kilkanascie procent. Nie ma już takiego przeskoku jak kiedyś, z 30 ma 70 ton. To już było. A bajki o 120 tonach z ha sądząc co 0.5 to sobie można wsadzić gdzie się tam uważa. Jeszcze niektórzy mówią że robią to na gali, takze to już w ogóle smiech. Ale ludzie sluchaja doradcow, którzy tylko chcą na nich zarobić. 

A dziś już sadów ubywa. Mowa o poważnych gospodarstwach. Sadza ludzie którzy z tego nie żyją, dorywczo po kawałku, bo "dają" dopłaty itp. Na wgr i okolice rawy króluje borówka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Uczeń proroka
25 minut temu, Prorok napisał:

Powtórzę jak mantrę.kto nie przerzadzal w poprzednim roku kwitło mu w tym na zielono.

 

Do tego w owocowanie wchodzą sady sadzone rok i dwa lata temu.

Oczywiście nikt nie mówi o powtórce z 2018 ale moim zdaniem bedzie więcej niż w poprzednim roku .

Będzie ponad 4 miliony

Będzie 4,25mln. Mówię to ja uczeń proroka.

A tak na poważnie to jabłka będzie mniej niż w 2018 roku ale dużo więcej niż w 2019 i 2020. Będzie problem zagospodarować wszystko w dobrych cenach

. Gala golden 1.2-1.4

Prince 0.9-1.2

Ligol szampon 0.8-1.0

Idared 0.7-1.0.

Przemysł 15-25 gr

To są moje proroctwa na następny sezon.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Gość Kamil napisał:

Dziekuje Proroku za komentarz. Zgoda co do kwitnienia na zielono. Ja przerzedzalem, ale naprawde widać po sobie, po sąsiadach że nie ma rewelacji. Ale to dobrze. Będzie normalny rok. Opad zapowiada się obficie i oby tak dalej. Jeszcze bym sampiona dołożył do tych których jest sporo, ale on się sprzedaje bezproblemowo.

Natomiast kupcowi nie wiem o co chodzi. Ktoś tu nie umie sie posługiwać ironia.  

Mój Tata sądził 1 na 3.5 już 20 lat temu więc u nas nie ma wielkiego przeskoku i tak jest raczej wszędzie w mojej okolicy. Takze zwykle jest to juz dzis wymiana 1 do 1 moze plus kilkanascie procent. Nie ma już takiego przeskoku jak kiedyś, z 30 ma 70 ton. To już było. A bajki o 120 tonach z ha sądząc co 0.5 to sobie można wsadzić gdzie się tam uważa. Jeszcze niektórzy mówią że robią to na gali, takze to już w ogóle smiech. Ale ludzie sluchaja doradcow, którzy tylko chcą na nich zarobić. 

A dziś już sadów ubywa. Mowa o poważnych gospodarstwach. Sadza ludzie którzy z tego nie żyją, dorywczo po kawałku, bo "dają" dopłaty itp. Na wgr i okolice rawy króluje borówka 

Zanim borówka, truskawka, malina czy gruszka będzie królowała na WGR i ERW, a sadów ubędzie w znaczący sposób, które odczuje rynek to minie minimum ze 20 lat. Ty chyba nie wiesz o czym piszesz albo jesteś jakimś małolatem skoro twierdzisz, że jabłka sadzą już teraz tylko ludzie, którzy mają inne źródła dochodu niż sadownictwo. ?

 

Zejdź chłopcze na ziemię, bo żyjesz w jakiejś innej galaktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Uczeń proroka napisał:

Będzie 4,25mln. Mówię to ja uczeń proroka.

A tak na poważnie to jabłka będzie mniej niż w 2018 roku ale dużo więcej niż w 2019 i 2020. Będzie problem zagospodarować wszystko w dobrych cenach

. Gala golden 1.2-1.4

Prince 0.9-1.2

Ligol szampon 0.8-1.0

Idared 0.7-1.0.

Przemysł 15-25 gr

To są moje proroctwa na następny sezon.

 

 

Nauka nie poszła w las ;)

Tylko ten idared ciut za drogi

Brawo ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kupiec napisał:

Zanim borówka, truskawka, malina czy gruszka będzie królowała na WGR i ERW, a sadów ubędzie w znaczący sposób, które odczuje rynek to minie minimum ze 20 lat. Ty chyba nie wiesz o czym piszesz albo jesteś jakimś małolatem skoro twierdzisz, że jabłka sadzą już teraz tylko ludzie, którzy mają inne źródła dochodu niż sadownictwo. ?

 

Zejdź chłopcze na ziemię, bo żyjesz w jakiejś innej galaktyce.

Moim zdaniem i za 30 lat będą sadzić jabłonie bo jest za mało i inni wejdą na nasze miejsce :)

Jabłek bedzie za dużo i przy braku mrozu i przymrozków będą za bezcen bo chłop lubi zadarmo pracować.bedzie narzekac,że się nie opłaca i bedzie zbierać po 8 gr.taka jest po prostu chłopska natura i nikt tego nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, część osób nie chce słuchać o żadnych miękkich owocach, a ten gada głupoty, że jabłka to sadzą już tylko tacy co sadownictwo to dla nich dodatek. ?

A te drzewka z Włoch i Holandii po 5 euro to kupują ludzie z taśmy z Ferrero i sadzą po pół hektara. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil

Kupiec, naucz się czytać że zrozumieniem. Bo widzę że na bakier z tym. Wroc do mojego komentarza i zrób sobie analizę. 

Gdzie ja napisałem, że rdza tylko ludzie którzy nie żyją z sądownictwa? Wyrwales cos z kontekstu. Sadza wszyscy? Nie, wszyscy wymieniają na młode. Ale to nie jest tak jak 20 lat temu, że ludzie wymieniają 1000 drzew na hektarze na 4000. Dziś o wiele już nie wzrasta plon z ha bo doszliśmy do ściany. I jak ktoś mi mówi że bierze po 100 120 ton z ha rok w rok to albo jest oszustem albo chorym na głowę. 

Takze ochlon bo głośno szczekasz A mało wiesz  

 Będzie wielkie zdziwienie. 

2020 bylo nieźle ale w tym roku tyle albo nie będzie albo będzie podobnie. Czas się z tym pogodzić. A gdzie do zbioru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Kamil napisał:

A dziś już sadów ubywa. Mowa o poważnych gospodarstwach. Sadza ludzie którzy z tego nie żyją, dorywczo po kawałku, bo "dają" dopłatydopłaty. Na wgr i okolice rawy króluje borówka 

Tu napisałeś, gdzie to jest wyrwane z kontekstu? Dużo szczekasz to ty, a masz ze 20 lat albo i nie, nie ma sensu z tobą dyskutować skoro piszesz, że w tym roku będzie jabłek tyle samo albo mniej niż w 20. To pokazuje na jakim poziomie jestem, pogodzić to się musisz, ale ty, z tym, że ceny nie będzie.

Pewnie w tym roku na jesieni też pierwszy darłeś mordę, że ni ma jabłka, będzie 3zł za wagę minimum. ?

A zdziwienie będzie, owszem, ale takich jak ty, tak samo jak zdziwienie macie teraz.

Nara. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Ekspert napisał:

Proroku, jak Ty taki mądry to pochwal się proszę swoim areałem upraw i oferowanymi odmianami. Krowa która dużo ryczy, mało mleka daje...

Rodo obowiązuje.zadnych danych.

Mogę napisać jakich odmian nie oferuje ;)

Pieniądze lubią ciszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ekspert
2 godziny temu, Prorok napisał:

Rodo obowiązuje.zadnych danych.

Mogę napisać jakich odmian nie oferuje ;)

Pieniądze lubią ciszę...

Tak myślałem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc
6 godzin temu, Kupiec napisał:

Tu napisałeś, gdzie to jest wyrwane z kontekstu? Dużo szczekasz to ty, a masz ze 20 lat albo i nie, nie ma sensu z tobą dyskutować skoro piszesz, że w tym roku będzie jabłek tyle samo albo mniej niż w 20. To pokazuje na jakim poziomie jestem, pogodzić to się musisz, ale ty, z tym, że ceny nie będzie.

Pewnie w tym roku na jesieni też pierwszy darłeś mordę, że ni ma jabłka, będzie 3zł za wagę minimum. ?

A zdziwienie będzie, owszem, ale takich jak ty, tak samo jak zdziwienie macie teraz.

Nara. ?

 

No tak cen to na pewno już nie będzie po waszej zmowie, bo musicie odbić za tamten rok co paru sadownikom więcej musieliscie dac i zawału dostawaliscie i acard  szedl hurtowo w aptekach żebyście dążyli do odbitki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dron
2 godziny temu, Prorok napisał:

Wszędzie zmowa,wszyscy przeciw nam, sadownikom....tylko

Nikt z sadownikow nie ma do siebie pretensji,że obsadził wszystkie rowy,łąki i nieużytki.

Zacznijmy porządki od siebie.

mnie zawsze smiesza takie stwierdzenia.moj znajomy tez ostatnio byl u mnie i tak opowiada o zmniejszaniu nasadzen ,ze kazdy powinien wyrywac a tydzien pozniej co patrze???obsadza nowa kwatere 2 ha. no hipokryzja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
W dniu 23.05.2021 o 11:31, Gość dron napisał:

mnie zawsze smiesza takie stwierdzenia.moj znajomy tez ostatnio byl u mnie i tak opowiada o zmniejszaniu nasadzen ,ze kazdy powinien wyrywac a tydzien pozniej co patrze???obsadza nowa kwatere 2 ha. no hipokryzja 

Logiczne.jest za mało.trzeba dosadzac bo inni wejdą na nasze miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gosc
W dniu 23.05.2021 o 09:18, Prorok napisał:

Wszędzie zmowa,wszyscy przeciw nam, sadownikom....tylko

Nikt z sadownikow nie ma do siebie pretensji,że obsadził wszystkie rowy,łąki i nieużytki.

Zacznijmy porządki od siebie.

Wiesz co ale fakty są takie że kupcy wszystko sprzedadzą co wyprodukujemy , a o nadprodukcji to słyszę z okolic kupców już dziesięć lat ale nikt nic do lasu dzikom nie wywozi tylko wszystko zawsze jest sprzedane tak więc jaka to nadprodukcjia?  Skupiarze tylko popelinę sieją żeby za naszą pracę to oni wzięli kasę a nam zostawiają tylko harówkę w swoich sadach .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...