Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, Gość Ola napisał:

Niech sprzedają z dzewa za 50gr na wiosnę może brakować towaru.. 

Pani to w ogóle ma pojęcie jakiekolwiek o handlu bądź sadownictwie? Jak czytam pani wpisy to albo ma pani 15 lat albo zerowe pojęcie, a swoje przemyślenia formułuje na podstawie tego co przeczyta na fejsbuku.

Raz pani pisze, że towaru w Rawie i Warce opór, bo tamtędy pani jechała, później, że nie będzie miał tego kto zerwać, teraz, że na wiosnę może braknąć jabłek. ??

Może niech pani bloga założy, ciekawe artykuły mogą być.

Powiem pani w tajemnicy jak będzie: jabłek jest dużo, zostaną wszystkie zerwane, nie zabraknie ich na wiosnę, śmiało może pani pisać. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Prorok 2
53 minuty temu, Gość Tomek napisał:

Na wiosnę 200% braknie jabłek.Bo ludzie którzy umoczyli w tym roku sprzedadzą w lutym.By znowu nie przymoczyć.Tylko sztywni co ryzykóją zostanom

Tak tak w lutym wysprzedają wszystkie jabłko ,a w maju znowu będzie 5 zł za wagę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok 3
56 minut temu, Gość Prorok 2 napisał:

Tak tak w lutym wysprzedają wszystkie jabłko ,a w maju znowu będzie 5 zł za wagę 

I wtedy pyyk, znowu kolejne hektary się dokupi, żeby inni nie weszli na nasze miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam ironię w waszych postach koledzy i koleżanki Po Fachu. 

Czyżby to był śmiech przez łzy .

Prawda jest taka że sadów będzie Tylko używać  .

Zgadzam się z postami wyżej i też mi się wydaje jestem wprost pewien że jak nie 2022 to 2023 i Ukraina 20 zł za rwanie weźmie. 

I wtedy zderzymy się z Ekonomią i sadow zacznie szybko używać. 

A w tym roku drzewka to za Darmo będą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok 3
12 minut temu, Michał S napisał:

Wyczuwam ironię w waszych postach koledzy i koleżanki Po Fachu. 

Czyżby to był śmiech przez łzy .

Prawda jest taka że sadów będzie Tylko używać  .

Zgadzam się z postami wyżej i też mi się wydaje jestem wprost pewien że jak nie 2022 to 2023 i Ukraina 20 zł za rwanie weźmie. 

I wtedy zderzymy się z Ekonomią i sadow zacznie szybko używać. 

A w tym roku drzewka to za Darmo będą. 

A co nam zostało. Lepiej się trochę pośmiać, niż cały czas płakać. Przejąłem gospodarstwo po rodzicach, bo myślałem że jakoś da się radę. Co roku wychodziłem na plus. Ale jak zacznie mi zostawać mniej niż 50tys na czysto, to poprostu dam w dzierżawę albo sprzedam i zmienię zawód. Nic mnie tu nie trzyma. Nie mam kredytów, żadnych zobowiązań wobec Uni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michał S napisał:

Wyczuwam ironię w waszych postach koledzy i koleżanki Po Fachu. 

Czyżby to był śmiech przez łzy .

Prawda jest taka że sadów będzie Tylko używać  .

Zgadzam się z postami wyżej i też mi się wydaje jestem wprost pewien że jak nie 2022 to 2023 i Ukraina 20 zł za rwanie weźmie. 

I wtedy zderzymy się z Ekonomią i sadow zacznie szybko używać. 

A w tym roku drzewka to za Darmo będą. 

Z drzewkami już jest problem w szkółkach bo niczego nie brakuje i chętnie zapraszają,zapraszają…Niestety tylko redukcja nasadzeń może nam pomoc.Koszty w górę a Jablko w dół-coś tu nie tak,chyba najtańsze właśnie jest jablko.Pzdr i wysokich cen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michał S napisał:

Wyczuwam ironię w waszych postach koledzy i koleżanki Po Fachu. 

Czyżby to był śmiech przez łzy .

Prawda jest taka że sadów będzie Tylko używać  .

Zgadzam się z postami wyżej i też mi się wydaje jestem wprost pewien że jak nie 2022 to 2023 i Ukraina 20 zł za rwanie weźmie. 

I wtedy zderzymy się z Ekonomią i sadow zacznie szybko używać. 

A w tym roku drzewka to za Darmo będą. 

E tam za darmo...szkółkarze będą dopłacać żebyś tylko wziął i pozbawił ich kłopotu

Wyrywaj już glostera i przygotowuj ziemię...galę i goldena będą rozdawać

Trzeba sadzic bo jest za mało i inni wejdą na nasze miejsce ;)

Dobrych jabłek nigdy za wiele :)

Sady trzeba czyścić do ostatniego jabłuszka bo wszystko zmarzlo i każdy owoc jest na wagę złota.

 

Szkoda ,że nadchodzacej klapy nie widzieliście kilka lat temu tylko zauważyliście dopiero gdy szambo się wylało.

Ostrzegałem od lat pisząc ironiczne komentarze i co???

Byłem nazywany idiota :))))

Teraz co????jaki macie pomysł???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Prorok 3 napisał:

A co nam zostało. Lepiej się trochę pośmiać, niż cały czas płakać. Przejąłem gospodarstwo po rodzicach, bo myślałem że jakoś da się radę. Co roku wychodziłem na plus. Ale jak zacznie mi zostawać mniej niż 50tys na czysto, to poprostu dam w dzierżawę albo sprzedam i zmienię zawód. Nic mnie tu nie trzyma. Nie mam kredytów, żadnych zobowiązań wobec Uni...

50 przez 12 to raptem 4 miesięcznie

Tyle to możesz bez problemu zarobić pracując 8 h przez 5 dni w tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Prorok napisał:

50 przez 12 to raptem 4 miesięcznie

Tyle to możesz bez problemu zarobić pracując 8 h przez 5 dni w tygodniu

Ale po co? Żeby mu ktoś mówił co i jak ma robić, a perspektywa podwyżki to była 100 brutto w ciągu roku?

Tu mu nikt nie rządzi, nie musi być na daną godzinę, a jak trafi w rok to zarobi x 2 albo i x 3, dlatego ten kto może to trwa na swoim, w każdej branży praktycznie większość ma takie podejście jak napisałem i ja się nie dziwię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kupiec napisał:

Ale po co? Żeby mu ktoś mówił co i jak ma robić, a perspektywa podwyżki to była 100 brutto w ciągu roku?

Tu mu nikt nie rządzi, nie musi być na daną godzinę, a jak trafi w rok to zarobi x 2 albo i x 3, dlatego ten kto może to trwa na swoim, w każdej branży praktycznie większość ma takie podejście jak napisałem i ja się nie dziwię.

 

tak jest i bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok 2
11 godzin temu, Gość Prorok 3 napisał:

A co nam zostało. Lepiej się trochę pośmiać, niż cały czas płakać. Przejąłem gospodarstwo po rodzicach, bo myślałem że jakoś da się radę. Co roku wychodziłem na plus. Ale jak zacznie mi zostawać mniej niż 50tys na czysto, to poprostu dam w dzierżawę albo sprzedam i zmienię zawód. Nic mnie tu nie trzyma. Nie mam kredytów, żadnych zobowiązań wobec Uni...

 Nareszcie chociaż już jeden napisał prawdę ,a to wszyscy sadownicy coroczne dokładają do interesu ? .Jak mówił do mnie jeden Sadownik co on w d...pie ma teraz te niskie ceny,bo zarobił w 2020 na wiosnę tyle kasy ( po 5 zł za wagę),co jemu na 10 lat wystarczy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok 3
36 minut temu, Gość Prorok 2 napisał:

 Nareszcie chociaż już jeden napisał prawdę ,a to wszyscy sadownicy coroczne dokładają do interesu ? .Jak mówił do mnie jeden Sadownik co on w d...pie ma teraz te niskie ceny,bo zarobił w 2020 na wiosnę tyle kasy ( po 5 zł za wagę),co jemu na 10 lat wystarczy.....

Taka jest prawda. Jednego roku zbił mi grad, innego wymroziło i jakoś nigdy nie byłem pod kreską. A te 50 tys. to napisałem, że jest dla mnie minimum zarobku w sezonie 21/22. A ile zarobię to czas pokaże, może się okaże, że będzie to x2... a te fejsbukowe płaczki, to nie wiem ile mają ha, że ciągle są pod kreską...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kupiec napisał:

Ale po co? Żeby mu ktoś mówił co i jak ma robić, a perspektywa podwyżki to była 100 brutto w ciągu roku?

Tu mu nikt nie rządzi, nie musi być na daną godzinę, a jak trafi w rok to zarobi x 2 albo i x 3, dlatego ten kto może to trwa na swoim, w każdej branży praktycznie większość ma takie podejście jak napisałem i ja się nie dziwię.

 

Tylko niech policzy swoje godziny pracy i zostaje mniej niż 4 tys

A jak nie trafi ma tylko robotę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Prorok 3 napisał:

Taka jest prawda. Jednego roku zbił mi grad, innego wymroziło i jakoś nigdy nie byłem pod kreską. A te 50 tys. to napisałem, że jest dla mnie minimum zarobku w sezonie 21/22. A ile zarobię to czas pokaże, może się okaże, że będzie to x2... a te fejsbukowe płaczki, to nie wiem ile mają ha, że ciągle są pod kreską...

To taki styl życia.

Ile nie ma ciągle mało A trumna nie ma kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prorok napisał:

Tylko niech policzy swoje godziny pracy i zostaje mniej niż 4 tys

A jak nie trafi ma tylko robotę.

 

Myślę, że w skali roku wcal tych godzin więcej jak w robocie nie będzie. Poza tym, żeby zostało 4 tys na czysto, odliczyć dojazdy, to trzeba dostać 4,5 do ręki na start minimum, to albo trzeba walić godzin nie wiadomo ile albo potrafić coś więcej niż przeciętny sadownik, nikomu nie ujmując.

Jakby w robocie było tak super to każdy by chciał pracować u kogoś, a jest odwrotnie. ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok 3
1 godzinę temu, Kupiec napisał:

Myślę, że w skali roku wcal tych godzin więcej jak w robocie nie będzie. Poza tym, żeby zostało 4 tys na czysto, odliczyć dojazdy, to trzeba dostać 4,5 do ręki na start minimum, to albo trzeba walić godzin nie wiadomo ile albo potrafić coś więcej niż przeciętny sadownik, nikomu nie ujmując.

Jakby w robocie było tak super to każdy by chciał pracować u kogoś, a jest odwrotnie. ;)

 

 

 

Najwięcej pracy jest luty/marzec, a później wrzesień/ październik. A reszta to szukanie zajęcia na siłę, bo człowiek się nudzi. Taka jest prawda. Ja mam wszystko, sprzęt, traktory, opryskiwacze, wózki, platformy, chłodnie, skrzynie. Gdyby nie to, to byłoby ciężej odłożyć coś więcej. Dziwię się tylko nowym, którzy nie mają nic oprócz pustego pola i ładują się w to... Jakbym miał brać kredyt obojętnie na co, to w życiu bym w ten biznes nie szedł. Nie te czasy... a później płacz  na fejsbuku, ale nowy traktor z dominiakiem na zdjęciu jest. Nawet mi takich nie szkoda. Im szybciej banki im to wszystko pozabiera tym lepiej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie  ktoś  mądrze napisał  ??? niech  każdy  idzie  do Warszawy  do pracy nawet  i za 5000 tys  i pokaże  co  by  zwojował   i niech  się  zastanowi   kim  musi  być  zeby  zarobić  te 5tys. Nawet  na budowie  zarobić  to trzeba  robić   i to codzień   po 10godz  i tak cały  miesiąc  i zmarnowane  po  około 3 godz  na  dojazdy  do Warszawy  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Prorok 3 napisał:

Najwięcej pracy jest luty/marzec, a później wrzesień/ październik. A reszta to szukanie zajęcia na siłę, bo człowiek się nudzi. Taka jest prawda. Ja mam wszystko, sprzęt, traktory, opryskiwacze, wózki, platformy, chłodnie, skrzynie. Gdyby nie to, to byłoby ciężej odłożyć coś więcej. Dziwię się tylko nowym, którzy nie mają nic oprócz pustego pola i ładują się w to... Jakbym miał brać kredyt obojętnie na co, to w życiu bym w ten biznes nie szedł. Nie te czasy... a później płacz  na fejsbuku, ale nowy traktor z dominiakiem na zdjęciu jest. Nawet mi takich nie szkoda. Im szybciej banki im to wszystko pozabiera tym lepiej dla mnie.

Gratuluje,że masz tak mało pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość ???? napisał:

Wreszcie  ktoś  mądrze napisał  ??? niech  każdy  idzie  do Warszawy  do pracy nawet  i za 5000 tys  i pokaże  co  by  zwojował   i niech  się  zastanowi   kim  musi  być  zeby  zarobić  te 5tys. Nawet  na budowie  zarobić  to trzeba  robić   i to codzień   po 10godz  i tak cały  miesiąc  i zmarnowane  po  około 3 godz  na  dojazdy  do Warszawy  . 

Chyba nie wiesz jakie są stawki na budowie i za co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...