Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie porównuj nas do Włoch bo tam 3 konsorcja prowadzą sprzedaż..a u nas setki grup,firm,osób.

Nas wykańcza konkurencja polsko Polska kto taniej dostarczy odbiorcy.

Dopóki połowa jabłekz komór nie skończy na tasmie dopóty nie będzie wzrostu cen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gość wgr gość napisał:

Kolego masz racje że pełne z tym że to tylko u nas za granicą były ogromne straty i jest deficyd jabłek co powinno dać cene nam na wiosne .

 

 

Ale co chcesz za granicę dostarczać????

Idareda,glostera,ligola?????

To tylko na wschód może pojechać albo do marketu.

no może trochę idareda kupi Egipt bo tani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś cena będzie na pewno.nawet ja nie wiem jaka;)

Za mało jabłek wyjeżdża z kraju a komory pełne.

Jedna z możliwości ostrego wzrostu ceny jest kiepska zdolność przechowalniczej jabłek.gdy połowa skończy na taśmie cena wzrośnie .

Inną możliwością jest panika covidowa,ale moim zdaniem powtórki z ubiegłego roku nie będzie.

Nie zgodzę się z przedmówca...jabłko trzeba cały czas sprzedawać...powtarzam sprzedawać a nie oddawać .i ostro negocjować ceny.

Zahamowanie sprzedaży nic nie zmieni a wzrost cen będzie trwał aż do otwarcia większej liczby komór.a potem reakcja łańcuchowa wiosna.obnizka ceny otwierają się kolejne komory.za dużo jabłka więc obniżka i jeszcze większą panika i otwieranie komór....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Prorok napisał:

Wszyscy czekają na podwyżki.pewne info.

Po niedzieli do gory...golden,gala,Prince w dobrej jakości

Marketowe odmiany i gloster z idaredem ... tu raczej bym wzrostów się nie spodziewał..

 

Oj Proroczku, jakie Ty masz ciśnienie.......? Powiem Ci ciekawostkę, nigdy zarenczam, nigdy za tę cudną galę nie weźmiesz takiej kasy, jak nieektórzy wzięli za ,,idarecinę", a o zysku jaki on dawał do tej pory, to już całkiem trzeba zapomnieć. Policz dobrze koszty i zyski, tylko weź pod uwagę fakt, że  sad  i'dareda niektórzy ciągną już nawet 40 lat i przy wiele mniejszym wysiłku i kosztach w stosunku do uprawy cud odmian, jakość jest całkiem Ok. Nie widzę nic cudnego w gali, goldenie, czy innych ,,nowościach", są kapryśne, pracochłonne, a co za tym idzie drogie w produkcji. Jabłko jest jabłko, a reszta to marketing moda i propaganda i pamiętaj: ,,nie płaci towar tylko czas"

A tak na marginesie zastanawiasz się jaką odmianę mandarynek, banana, czy ananasa nieraz kupujesz.......,albo jakiej rasy kurczaka spożywasz? Ale to jest temat rzeka i życia szkoda na udowadnianie swoich racji.

Pozdrawiam i życzę zdrowia, oraz godnych, normalnych (nie zwariowanych) cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość RGW napisał:

Oj Proroczku, jakie Ty masz ciśnienie.......? Powiem Ci ciekawostkę, nigdy zarenczam, nigdy za tę cudną galę nie weźmiesz takiej kasy, jak nieektórzy wzięli za ,,idarecinę", a o zysku jaki on dawał do tej pory, to już całkiem trzeba zapomnieć. Policz dobrze koszty i zyski, tylko weź pod uwagę fakt, że  sad  i'dareda niektórzy ciągną już nawet 40 lat i przy wiele mniejszym wysiłku i kosztach w stosunku do uprawy cud odmian, jakość jest całkiem Ok. Nie widzę nic cudnego w gali, goldenie, czy innych ,,nowościach", są kapryśne, pracochłonne, a co za tym idzie drogie w produkcji. Jabłko jest jabłko, a reszta to marketing moda i propaganda i pamiętaj: ,,nie płaci towar tylko czas"

A tak na marginesie zastanawiasz się jaką odmianę mandarynek, banana, czy ananasa nieraz kupujesz.......,albo jakiej rasy kurczaka spożywasz? Ale to jest temat rzeka i życia szkoda na udowadnianie swoich racji.

Pozdrawiam i życzę zdrowia, oraz godnych, normalnych (nie zwariowanych) cen.

Mhy....i dlatego cały świat woli goldena i gale tylko my Polacy jesteśmy mądrzejsi i wiemy lepiej.wlasnie przez takich geniuszy jest w polskim sadownictwie tak jak jest...

Lubisz jeść kartofle to jedz idaredy...nie ma różnicy w smaku.twoj wybór ..

 

Policz średnia z 10 lat i twój idarecik jest grubo pod kreską .

Nie widzę dziś wielkiej różnicy w produkcji gali,goldena czy idareda.pryskanie ,koszenie czy cięcie jest takie samo.

Czas płaci....tak,w lata gdy nie ma jabłek bo przy normalnym urodzaju idarecik jest w cenie przemysłu i nic na to nie poradzisz.

Ty żyjesz przeszłością i eksportem do Rosji.

To już dawno temat skończony.czas się obudzić i zacząć życie w nowej rzeczywistości.

Pozdrawiam kolejny nick realistę zorientowanego kupca;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Prince kupują w kalibrze 70-95 w większości. Goldena na sortowni można wynegocjować nawet 2zl za perle... Gala pasek 2zl za wagę.. coś zaczyna się dziać.

Idared w groszach. Nawet złom droższy bo 1zl można dostać za ilość....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Gość Adek napisał:

Już Prince kupują w kalibrze 70-95 w większości. Goldena na sortowni można wynegocjować nawet 2zl za perle... Gala pasek 2zl za wagę.. coś zaczyna się dziać.

Idared w groszach. Nawet złom droższy bo 1zl można dostać za ilość....

Podwyżka jest kwestią najbliższych dni.

Głośno nikt o tym nie mówi ale grupy już po cichu dokładają za galę,goldena i princa

Ssanie ogromne.

Teraz tylko nie wstrzymywać sprzedaży w oczekiwaniu na jeszcze wyzsze ceny.sukcesywnie podawać towar i ostro negocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince'a sprzedałem za 1.65 netto w czarny karton odbiorcy. Rozmiar max 10cm. 

Ligol 1.50 netto w karton max 10cm.

Golden od 7 1.90 netto.

Red Delicious 1.60-1.70 netto. Można wycisnąć podobna lub nawet lepsza cenę za bardzo ciemny sport i kaliber 7+ za wagę w skrzyni na Węgry lub Holandię...

Idared 1zl.

Kierunek Moskwa. W ciagu dwóch tygodni zdrożało 10-20 groszy z wyjątkiem idareda, który zaliczył spadek. Odbiorca mówi ze zaczyna się więcej zamówień. Ja pierwsza komorę koncze w przyszłym tyg, w połowie lutego zaczynam druga i kończymy temat jabłka. Na cuda nie liczę ale ceny są już zadowalające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Wra napisał:

Prince'a sprzedałem za 1.65 netto w czarny karton odbiorcy. Rozmiar max 10cm. 

Ligol 1.50 netto w karton max 10cm.

Golden od 7 1.90 netto.

Red Delicious 1.60-1.70 netto. Można wycisnąć podobna lub nawet lepsza cenę za bardzo ciemny sport i kaliber 7+ za wagę w skrzyni na Węgry lub Holandię...

Idared 1zl.

Kierunek Moskwa. W ciagu dwóch tygodni zdrożało 10-20 groszy z wyjątkiem idareda, który zaliczył spadek. Odbiorca mówi ze zaczyna się więcej zamówień. Ja pierwsza komorę koncze w przyszłym tyg, w połowie lutego zaczynam druga i kończymy temat jabłka. Na cuda nie liczę ale ceny są już zadowalające.

U mnie też każdy już posprzedawał po jednej komorzeA jak nie którym została druga (bo większość miała tylko jedną komorę)to czekają na połowę marca i po jabłka A tak miało być dużo.Sporo idzie na pobieranie bo cena podskoczyła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gość Gg gg napisał:

U mnie też każdy już posprzedawał po jednej komorzeA jak nie którym została druga (bo większość miała tylko jedną komorę)to czekają na połowę marca i po jabłka A tak miało być dużo.Sporo idzie na pobieranie bo cena podskoczyła .

Jabłka nie zabraknie.komory zapchane pod sufit.znajomy z sortowni powiedział,że takiego syfu to jeszcze nie sortowal.wszystko zdjęte z drzewa.doslownie wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gość Gggg napisał:

Ci bogole tak syfu napakowali w te komory.Jak jeżdżę za kupnem jabłka to lepsze mają z tej zwykłej chłodni niż z tej kontroli syf rzadko się zdarza coś lepszego .

Jak kupcy w styczniu mają super jabłka to szukają kwadratowych jabłek i za darmo kupić a w maju jak brakuje za syf płacą 2zl za wagę i jest dobrze. To co się dziwicie ze ludzie w KA mają syfon normalna kolej rzeczy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Zapraszam do mnie po jabłka z Ka 

Golden 2zl od 7cm 

Prins 2 zł do 9 cm , 1,8 zł powyżej 9 cm (jeżeli zabieramy oba sorty jeśli tylko do 9 cm 2,2 zł)

Mutsu 1,8 zł do 9 cm powyżej 1,5 zł

Ligol red 2 zł

Szampion rano 1,8 zł 

Gotówka, ceny netto , jabłka czyste bez języków mrozowych ,gradu , parcha. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Michał napisał:

Zapraszam do mnie po jabłka z Ka 

Golden 2zl od 7cm 

Prins 2 zł do 9 cm , 1,8 zł powyżej 9 cm (jeżeli zabieramy oba sorty jeśli tylko do 9 cm 2,2 zł)

Mutsu 1,8 zł do 9 cm powyżej 1,5 zł

Ligol red 2 zł

Szampion rano 1,8 zł 

Gotówka, ceny netto , jabłka czyste bez języków mrozowych ,gradu , parcha. 

 

 

Jaka jędrność towaru? I liczba substancji w owocach? Ja mogę się z panem skontaktować? Jeśli towar igła to jestem zainteresowany Goldenem i Mutsu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
3 godziny temu, Gość Jacek napisał:

Jaka jędrność towaru? I liczba substancji w owocach? Ja mogę się z panem skontaktować? Jeśli towar igła to jestem zainteresowany Goldenem i Mutsu ...

To ceny już nie aktualne...2,5 za wagę wszyscy płacą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...