Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

46 minut temu, Gość Sad napisał:

Panowie coś już zaczyna.Telefony się urywają się za jabłkiem.Nie sprzedawać ładnego jabłka taniej niż za 2,5 za wagę!! Lepsze wstrzymajmy się z sprzedażą do kwietnia! Może i po 3 za wagę będzie

Gdzie ci się te telefony  urywaja?

Opole Lubelskie na sortowanie idared 90 gr , Golden 65 1.20. Prince 7-9 1.20.

Szampion decosta 7 1.10.

Skoro ma być po 3 zł to daj mi po 1.50 za wagę ekstra towar mam bez gradu zwojki i parcha bez przerostow . Przetrzymam Ci u siebie do kwietnia aby zapłać gotówka . Duże ilości wyżej wymienionych odmian. Mówię serio ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Sadownik napisał:

Koszty grupy te 50gr są ukrywane przez oszukiwanie sadowników przy sortowaniu jabłek niestety.... 

Najpierw wyprodukują i zerwij sama baltone..

Nie wkładaj badziewia do skrzyni.

Możesz ważyć przed sprzedażą do grupy.

Dzwonią żeby przyjechać czasie sortowania.

Zacznij od siebie...

 

Masz na to kwity?na te oszustwa?

Zdjęcia,filmy itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Sad napisał:

Panowie coś już zaczyna.Telefony się urywają się za jabłkiem.Nie sprzedawać ładnego jabłka taniej niż za 2,5 za wagę!! Lepsze wstrzymajmy się z sprzedażą do kwietnia! Może i po 3 za wagę będzie

Taa...będzie

A za ile kg???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Prorok napisał:

Taa...będzie

A za ile kg???

 

Zobaczymy co przyniesie luty jak WAPA zaktualizuje stany magazynowe jabłek.  W którą stronę będzie korekta cenową...

Narazie dzwonią za gala royal i goldenem.  Royal waga 2zl. Golden 1.7 idzie dostać. Reszta stoi w miejscu lub lekko w dół..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Sad napisał:

Panowie coś już zaczyna.Telefony się urywają się za jabłkiem.Nie sprzedawać ładnego jabłka taniej niż za 2,5 za wagę!! Lepsze wstrzymajmy się z sprzedażą do kwietnia! Może i po 3 za wagę będzie

Gdzie Ci się dzieje region pisz?

Opole Lubelskie ceny z 27 stycznia sortowanie.

Idared 90gr

Golden 65 1.20

Prince 1.20

Decosta Szampion 1.10

Skoro ma być 3 zł to słuchaj mam duże ilości wyżej wymienionych odmian . Sprzedam ci po 1.50 za wagę w skrzyni ekstra towar zero grad bez zwójkai  Parch bez przerostów  . Możemy napisać umowę  przechowanie po mojej stronie do kwietnia. Warunek zapłać gotówka a zarobisz kupę kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość s
Godzinę temu, Prorok napisał:

Najpierw wyprodukują i zerwij sama baltone..

Nie wkładaj badziewia do skrzyni.

Możesz ważyć przed sprzedażą do grupy.

Dzwonią żeby przyjechać czasie sortowania.

Zacznij od siebie...

 

Masz na to kwity?na te oszustwa?

Zdjęcia,filmy itp

Prawda jest taka źe w niektórych grupach wyniki sortowania są znane przed sortowanie jabłek.(oczywiście na korzyść sadownika)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
Godzinę temu, Prorok napisał:

Najpierw wyprodukują i zerwij sama baltone..

Nie wkładaj badziewia do skrzyni.

Możesz ważyć przed sprzedażą do grupy.

Dzwonią żeby przyjechać czasie sortowania.

Zacznij od siebie...

 

Masz na to kwity?na te oszustwa?

Zdjęcia,filmy itp

Mam protokoły z sortowni a wiem jakie jabłko było na drzewie i jakie w skrzyni. Na sortowni 20% przemyslu a robione w gospodarstwie te same jabłka u siebie 3% przemysłu... I dlatego albo karton albo za wagę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość s
1 godzinę temu, Prorok napisał:

Skoro masz na to dowody to śmiało pisz nazwy tych grup.

Opinie o grupach są na innym forum.Spróbuj dać do sortowania jabłka do pięciu firm ze złymi opiniami, będziesz miał pełny obraz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Fabian napisał:

Gdzie Ci się dzieje region pisz?

Opole Lubelskie ceny z 27 stycznia sortowanie.

Idared 90gr

Golden 65 1.20

Prince 1.20

Decosta Szampion 1.10

Skoro ma być 3 zł to słuchaj mam duże ilości wyżej wymienionych odmian . Sprzedam ci po 1.50 za wagę w skrzyni ekstra towar zero grad bez zwójkai  Parch bez przerostów  . Możemy napisać umowę  przechowanie po mojej stronie do kwietnia. Warunek zapłać gotówka a zarobisz kupę kasy.

Czy to są ceny u p. Mariusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Gość Lop napisał:

Czy to są ceny u p. Mariusza?

Napisałem rzeczywiste ceny jakie można wziąć w powiecie Opole Lubelskie który sķlada się z kilku gmin. za jabłko na sortowanie. To jest mało ważne czy u pana ździśka czy u  pana cześka .handlarzyki przecież dzwonię do siebie i się wmawiają.  Takie są ceny  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Sadownik napisał:

Mam protokoły z sortowni a wiem jakie jabłko było na drzewie i jakie w skrzyni. Na sortowni 20% przemyslu a robione w gospodarstwie te same jabłka u siebie 3% przemysłu... I dlatego albo karton albo za wagę.. 

Też mam protokoły z sortowni...na jednym ok 3 % na drugim niecałe 5%...

 

I co w związku z tym???też mnie oszukali???

Po prostu nie przechowuję przemyslu i potem nie chcę go sprzedać w cenie deseru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Lkr napisał:

Zobaczymy co przyniesie luty jak WAPA zaktualizuje stany magazynowe jabłek.  W którą stronę będzie korekta cenową...

Narazie dzwonią za gala royal i goldenem.  Royal waga 2zl. Golden 1.7 idzie dostać. Reszta stoi w miejscu lub lekko w dół..

Chłopie jak ty opierasz cenę jabłka od tego co powie wapa no to tylko pogratulować ..... wielokrotnie szacunki wapy nijak miały się do cen  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
48 minut temu, Prorok napisał:

Też mam protokoły z sortowni...na jednym ok 3 % na drugim niecałe 5%...

 

I co w związku z tym???też mnie oszukali???

Po prostu nie przechowuję przemyslu i potem nie chcę go sprzedać w cenie deseru.

 

Dziwne proroku abyś na swojej sortowni sam sobie oszukiwał.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość s
3 godziny temu, Gość Sadownik napisał:

Mam protokoły z sortowni a wiem jakie jabłko było na drzewie i jakie w skrzyni. Na sortowni 20% przemyslu a robione w gospodarstwie te same jabłka u siebie 3% przemysłu... I dlatego albo karton albo za wagę.. 

Popieram, na sortowanie tylko sprawdzonym firmom .jeźeli mamy wątpliwości,albo karton albo za wagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Sadownik napisał:

Mam protokoły z sortowni a wiem jakie jabłko było na drzewie i jakie w skrzyni. Na sortowni 20% przemyslu a robione w gospodarstwie te same jabłka u siebie 3% przemysłu... I dlatego albo karton albo za wagę.. 

A ile z kropką, grzybkiem itp wsadziłeś na spód jak sam robiłeś, bo takie to przecież może być? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Fabian napisał:

Gdzie Ci się dzieje region pisz?

Opole Lubelskie ceny z 27 stycznia sortowanie.

Idared 90gr

Golden 65 1.20

Prince 1.20

Decosta Szampion 1.10

Skoro ma być 3 zł to słuchaj mam duże ilości wyżej wymienionych odmian . Sprzedam ci po 1.50 za wagę w skrzyni ekstra towar zero grad bez zwójkai  Parch bez przerostów  . Możemy napisać umowę  przechowanie po mojej stronie do kwietnia. Warunek zapłać gotówka a zarobisz kupę kasy.

Chętnie zakupie od pana Goldena i Prince'a za wagę po 1.50(nawet za goldena mogę dać nieco więcej). jeśli jest taki extra towar. Idareda również ale nie więcej jak 1.15zl... płatne na zaladunku plus kaucja(z Prince'a skrzynie nie wrócą od razu uprzedzan) Prosze powiedz mi w jakim kalibrażu masz Prince'a i Goldena, czy posiadasz badania na pozostałości, jędrność jabłka oraz ilości. Ewentualnie jak mogę się z panem skontaktować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gość Marek napisał:

Chętnie zakupie od pana Goldena i Prince'a za wagę po 1.50(nawet za goldena mogę dać nieco więcej). jeśli jest taki extra towar. Idareda również ale nie więcej jak 1.15zl... płatne na zaladunku plus kaucja(z Prince'a skrzynie nie wrócą od razu uprzedzan) Prosze powiedz mi w jakim kalibrażu masz Prince'a i Goldena, czy posiadasz badania na pozostałości, jędrność jabłka oraz ilości. Ewentualnie jak mogę się z panem skontaktować? 

Oferta aktualna tylko w całości  chętnie będę współpracował każdej z 5  wymienionych odmian(Golden. Prince idared Szampion decosta) po 100 ton i za wszystko 1.50 za wagę  kaucja za skrzynie 100 zł  gotówka i podstawiaj samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabłko ogólnie zaczyna kucać.Ludzie zaczynają otwierać komory.A sortownie dobrze sortują i 30 % przemysłu odrzucają . Bo nie potrzebnie na jeśieni wszystko się kładło w szkrzynie.Za wagę w skrzyni to nich wiecej nie chce dać jak 1zł za lustro jabłko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Fabian napisał:

Oferta aktualna tylko w całości  chętnie będę współpracował każdej z 5  wymienionych odmian(Golden. Prince idared Szampion decosta) po 100 ton i za wszystko 1.50 za wagę  kaucja za skrzynie 100 zł  gotówka i podstawiaj samochody.

Masz łącznie 200 ton grupy Jonagoldow baltony jak twierdzisz i zawracasz sobie cztery litery handlarzykami z okolic Opola gdzie wiadomo od lat że mają najniższe stawki w Polsce?  

Jonagoldy na zachód, goldena każdy weźmie w tej cenie. To zostaje ci tylko idared i szampion.  Trochę to dziwne dla mnie. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
15 godzin temu, Prorok napisał:

Skoro masz na to dowody to śmiało pisz nazwy tych grup.

Właśnie w tym jest problem ze prezesi sortowni mogą oszukiwac bo czują się bez karni bo ciężko im udowodnić oszustwa na sortowni.. I dlatego albo jabłka za wagę albo w karton 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...