Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export Deser 2021 - notowania!


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sadownik z grojca
W dniu 23.05.2021 o 06:41, Gość Sadownik z gminy Warka napisał:

Dzień dobry, od początku maja do dziś większość sadowników mocno się wyprzedała, marzec/kwiecień wszyscy ostro trzymali, w maju większości puściły nerwy i zaczęli wyprzedawać, 3/4 szło na eksport jako jabłko deserowe, ale 1/4 była sypana, część po gradzie, część po prostu była trzymana z myślą 3 zł z zeszłego roku, mimo iż sadownicy robili to bez doświadczenia i źle przetrzymali towar. Większości zostały resztki, np. po jeden komorze i w 90% przypadków to idared. 

 

Ciekawe jak duży wpływ będzie to miało na obecną cenę, ale u nas już nikomu nic nie zostało, tylko idared, cena musi ruszyć ostro w górę. 

Ostro ruszyło...szykować worki na kasiore 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ingrid
W dniu 16.05.2021 o 06:37, Gość Bon napisał:

W tamtym roku też miało być słabo bo covid i braliśmy pod 4zl za glostera.  W tym roku będzie podobnie dwa trzy tygodnie i cena pójdzie w górę. Niech się wysprzedadza ci co muszą. Prince 7-9 z badaniami na Holandię 2zl za wagę można juz dostać. 

Jak tam gloster.jest już 4 zł za wagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2021 o 13:03, Gość Jacek napisał:

A ja wierzę, że będzie lepiej. W tamtym roku nikt nie liczył na ceny a sprzedałem kartofla Glostera za wagę lepiej niż 99% osób galę pasek 7kg jednosci i full kolor.

W tym roku mam jeszcze 400 ton jabłka. Sprzedałem 200t. Czekam minimum do 1 czerwca.  

Kto musi niech sprzedaje tym lepiej dla mnie.

 

P.s nie raz sypalem całe komory na BDF. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana..

Pijesz już szampana???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Tak sie konczy cwaniakowanie. Jak bylo ssanie styczen luty i w miare przyzwoite ceny to wszyscy czekalu na 3 zlote. Teraz nie ma co z jablkiem zrobic

Zawsze się mówiło że dobre jabłko się sprzedaży. A co jest teraz? Goldens, Red deliciousow nie chcą. 

Tak to jest jak ludzie słuchają się proroka z igrit. A on teraz siedzi i się cieszy bo kupuje komory po 60gr baltone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Jan napisał:

Zawsze się mówiło że dobre jabłko się sprzedaży. A co jest teraz? Goldens, Red deliciousow nie chcą. 

Tak to jest jak ludzie słuchają się proroka z igrit. A on teraz siedzi i się cieszy bo kupuje komory po 60gr baltone

Prorok ma tylko 10gr z tego, reszta do mojej kieszeni idzie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz Nosacz

Mistrzu Janie. Prorok pisał wielokrotnie, że najbardziej realnym scenariuszem jest to co mamy teraz. Idared  gloster 0,6 pln do sortu. Przy przemyśle 42 gr, myślę że to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stefan z warki
W dniu 20.06.2021 o 18:09, Gość Jan napisał:

Zawsze się mówiło że dobre jabłko się sprzedaży. A co jest teraz? Goldens, Red deliciousow nie chcą. 

Tak to jest jak ludzie słuchają się proroka z igrit. A on teraz siedzi i się cieszy bo kupuje komory po 60gr baltone

Jeszcze 2,3 tyg i jabłko ostro zdrożeje.pewne info

komory już puste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
15 godzin temu, Gość Jan napisał:

Zostali tylko nie liczni. Kozietuly zasypane :d

Sezon jabłek jest skończony. Już nikomu ono nie potrzebne.Od poniedziałku wszystkie odmiany po 0,5 do sortu i płatność rok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skupowy
5 godzin temu, Gość Realista napisał:

Sezon jabłek jest skończony. Już nikomu ono nie potrzebne.Od poniedziałku wszystkie odmiany po 0,5 do sortu i płatność rok 

45 netto na taśmę i płatność 2 tyg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Realista napisał:

Sezon jabłek jest skończony. Już nikomu ono nie potrzebne.Od poniedziałku wszystkie odmiany po 0,5 do sortu i płatność rok 

Nie panikować.tak trzymać i nie popuszczać.

pan idared zapłaci .w zeszłym roku nawet gloster był po 4 za wagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Don napisał:

Nie panikować.tak trzymać i nie popuszczać.

pan idared zapłaci .w zeszłym roku nawet gloster był po 4 za wagę.

 

Byłem na kawie u Piotrka z Doohlera. To mówi że jest super. Mają jabłko 12 miesięcy w roku. Nie muszą magazynować koncentratu bo cały czas mają świeży. Elegancko. Idaredy glostery się tłoczą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
5 godzin temu, Gość Wgr napisał:

Bo u was w tym całym  sandomierzu zawsze was robią w ch....a . Jesteście najtańsi w całej Pol kominiarze.

Teraz to wy zaniżanie ceny grojeccy badylarze. Oferować po 80gr princa w czerwcu. My wam sprzedaliśmy po 1.20zl. i kto tu jest najtańszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To.prawda w Sandomierzu czy Krakowie samochody na blachach WGR i ERW oddają towar po 12 zł za skrzynkę, czy u nas w Sandomierzu jest najtaniej , według mnie nie w każdym rejonie są firmy które płacą lepiej i gorzej  , a a osiągane ceny w dużej mierze zależą od jakości ilości  towaru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Realista napisał:

No i co w końcu z ceną jabłek?Po 3 czy po 4 za wagę??? Cierpliwi będą wynagrodzeni........................

Spokojnie...jeszcze 2,4 tygodnie

A w czerwcu to już na bank ostro w górę bo wszyscy się wysprzedali

Ty nie znasz tego uczucia przetrzymania do czerwca 600-800 ton jabłka i sprzedaży za wagę po 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Prorok napisał:

Spokojnie...jeszcze 2,4 tygodnie

A w czerwcu to już na bank ostro w górę bo wszyscy się wysprzedali

Ty nie znasz tego uczucia przetrzymania do czerwca 600-800 ton jabłka i sprzedaży za wagę po 4

Sam twierdziłeś że jabłko zapłaci i dużo osób posłuchało proroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Piotr napisał:

Sam twierdziłeś że jabłko zapłaci i dużo osób posłuchało proroka.

Tak twierdziłem do marca gdy sam sprzedawałem bo płaciło A potem twierdziłem inaczej.

Przeczytaj wątek od początku,że zrozumieniem lub kogoś popros by ci przetlumaczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
Godzinę temu, Prorok napisał:

Tak twierdziłem do marca gdy sam sprzedawałem bo płaciło A potem twierdziłem inaczej.

Przeczytaj wątek od początku,że zrozumieniem lub kogoś popros by ci przetlumaczyl

Nie wszyscy mogą zrozumieć proste rzeczy. A mogą tylko czekać na 5 zł za wagę.....Niestety.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gość Realista napisał:

Nie wszyscy mogą zrozumieć proste rzeczy. A mogą tylko czekać na 5 zł za wagę.....Niestety.......

Niestety też nad tym boleję...czekanie nie wymaga wysiłku intelektualnego...

Dlatego jest tak popularne w przeciwieństwie do myślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 1200 ton w KA

Wapa podała że na 1 czerwca zapasy w Polsce to 237 tyś ton. A w Europie 788 tyś ton. Jutro mamy 1 lipca jeśli weźmiemy zejście na poziomie 160 tyś ton przez czerwiec to analogicznie 237-160=77 tyś ton . PRZEZ LIPIEC TO WYSYPIĄ I SPRZEDADZĄ a na 1 sierpnia w Polsce nie ma jabłka. Ja czekam do sierpnia myśle że się jeszcze zarobi , Ci co macie jeszcze jabłko zastanówcie się trochę za ile oddajcie swój towar??

Proszę o kulturalne i merytoryczne komentarze nie lubię chamstwa i prostactwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...